מכבי חיפה האתר הרשמי | תצוגה התקפית וניצחון ביתי קריטי על ראשון לציון ברוממה

תצוגה התקפית וניצחון ביתי קריטי על ראשון לציון ברוממה

28/04/2021  | חדשות

מכבי אירחה הערב (רביעי) את מכבי ראשון לציון, למשחק האחרון של הסיבוב השני של ליגת ווינר-סל, רגע לפני הבית התחתון שיכריע האם הקבוצה תצליח לשרוד בליגה הראשונה. שתי הקבוצות הגיעו למשחק לאחר הפסדים, כאשר הירוקים הפסידו לצהובים מתל אביב ואילו הכתומים לסגולים מחולון.

 

המשחק החל טוב יותר בצד הירוק, כאשר מכבי עם נקודות של דאו ולוקאס עלתה ליתרון חמש מהיר, אבל פארגו היה שם מהפתיחה ושמר על ראשון על פער סביר. מארבל תפר שתי שלשות ברבע, אבל גם ווילסון התעורר והכתומים פשוט לא נתנו לירוקים לברוח ובסיום הרבע הראשון 23-28 למארחת. 

 

הרבע השני החל עם אלי-אופ של מיטשל מאסיסט של פארגו שלאחר שלושה פוזשנים לא טובים בשני הצדדים הדביק לדאו עבירה במתפרצת וצימק לנקודה בלבד מהקו. מכבי לא שמטה את היתרון לאורך הרבע, אבל ראשון, המון בזכות פארגו במשחק אדיר יחד עם מיצ'ל שהיה דומיננטי, שמרו על האורחת במשחק ובמחצית 49-53 ירוק.

 

מכבי פתחה את הרבע השלישי עם נקודות של קובינס לאחר הנעת כדור יפה, מונרו גם הוא קלע בצבע מנגד. מכבי נראו טוב יותר ותוך שתי דקות הובילו בשמונה, גודס לקח פסק זמן שאיפס קצת את הכתומים ששוב צימקו. הירוקים פספסו מספר הזדמנויות טובות לעלות לפער משמעותי, פארגו אמר תודה ושלשה שלו צימק לחמש בלבד, כאשר אביבי מתקן החטאה שלו ממש עם סיום הרבע וקבע רק 72-75 לירוקים.

 

הרבע המכריע היה מותח במיוחד, ראשון לציון כבר הפכו את התוצאה והובילו בשתיים, אבל מארבל, דאו, קובינס ולוקאס בערב מעולה של ארבעתם, יחד עם סורקין שקלע כמה נקודות חשובות קבעו יתרון שבע דקה לסיום. הקהל ברוממה הרגיש שהמשחק נגמר, אבל שלשה של קולשוב ושתיים של פארגו לאחר נקודה מהקו של לוקאס שמרו על המשחק חי. במאני טיים הירוקים היו חדים ולא שמרו את היתרון ובסיום ניצחון מאוד חשוב בירוק-לבן 99-106 על הכתומים מעיר היין.

 

״ההתקפה עבדה לנו, בזה אין ספק, אבל בדרך כלל אנחנו מפסידים את המשחקים האלה", סיכם בן דוד. "מההתחלה זה לא היה הקצב שלנו ונגררנו אחריהם. בדרך כלל ניצחנו דרך ההגנה, היום זה היה הפוך. המשחק הזה היה משחק שצריך לנצח, כמו כל משחק. אין לנו פריבילגיה לחשב ולהסתכל על קבוצות אחרות, אנחנו חייבים להמשיך לנצח״.

 

בשבוע הבא יחל הבית התחתון, שיכריע את גורלה של מכבי חיפה, המשחק הראשון יערך ככל הנראה ביום חמישי מול...... ראשון לציון, הפעם בחוץ.

 

קלעים בירוק-לבן: קובינס 24 נק' ו-9 ריב', לוקאס 22 נק' ו-10 אס', מארבל 21 נק', 7 ריב' ו-5 אס', דאו 18 נק', 8 ריב' ו-5 חט', סורקין 12 נק', 7 ריב' ו-5 אס', בריסקר 8 נק' וצ'וברביץ' נקודה אחת. רובינשטיין ושרון שיחקו ולא קלעו.

מכבי נפרד מהליגה עם תבוסה בהרצליה

מכבי נפרד מהליגה עם תבוסה בהרצליה

28/05/2021
מכבי ניצחה את נהריה במשחק הבית האחרון של העונה

מכבי ניצחה את נהריה במשחק הבית האחרון של העונה

26/05/2021
לאחר הניצחון של הרצליה בנס ציונה - מכבי ירדה סופית לליגה הלאומית

לאחר הניצחון של הרצליה בנס ציונה - מכבי ירדה סופית לליגה הלאומית

25/05/2021