מכבי חיפה האתר הרשמי | הרבה מלחמה ומשחק צמוד לא הספיקו ומכבי מפסידה לצהובים ברוממה

הרבה מלחמה ומשחק צמוד לא הספיקו ומכבי מפסידה לצהובים ברוממה

24/04/2021  | סיקורים

מכבי חיפה אירחה הערב (מוצ"ש) את מכבי תל אביב בהיכל הספורט רוממה, למשחק במסגרת המחזור ה-25 של ליגת ווינר סל. הירוקים, שלא שיחקו מעל לשבועיים קיוו לחבר ניצחון שני ברציפות לראשונה העונה ואילו הצהובים שהפסידו לגלבוע/גליל במחזור האחרון רצו להימנע מהפסד שני ברצף.

 

המשחק החל בקצב גבוה, הירוקים היו חדים יותר בפתיחה, אבל ווילבקין והנטר ניצלו איבודים בירוק בכדי לעלות ליתרון שלוש לאחר שלוש דקות. קובינס איבד כדור נוסף, אותו קלואירו ניצל לשתיים בצבע, מארבל ניצל חסימה יפה של סורקין ותפר שלשה. הצהובים יצרו מיני בריחה, אבל המון מלחמה בירוק החזירו את היתרון למכבי, עם נקודות יפות של דאו. הרבה איבודים בירוק היו ברבע הראשון והצהובים ניצלו זאת ליתרון 19-26 בסוף הרבע הראשון.

 

הרבע השני המשיך את הקצב הגבוה של הרבע הראשון, הצהובים ניסו לברוח ללא הצלחה בשלב ראשון, הרבה בזכות דאו שהמשיך להיות האיש החם. שתי הקבוצות קיבלו שריקות לבלתי ספורטיביות, אבל הצהובים ניצחו טוב יותר את ההזדמנויות מקו העונשין ובעיקר הודות לקלויארו עלו ליתרון 11 לקראת המחצית, בן דוד הגיב בפסק זמן. 

 

בן דוד פתח את הרבע השלישי עם אותה חמישייה שהחלה את המשחק, מארוול הוציא מבלייזר עבירה, הלך אל הקו וקלע שתיים, קובינס השווה עם אלי-אופ אופייני, קלואירו קלע שתיים בתגובה וכמעט עוד שתיים, אבל סורקין עם חסימה יפה מנע זאת. הירוקים מהכרמל כבר הובילו, אבל שלשה של ווילבקין החזירה את היתרון לצהוב. לוקאס המשיך להיות חם והירוקים נראו טוב מאוד והובילו בשש, אבל הוא גם קיבל מהשופטים עבירה רביעית שהוציאה קצת את הרוח מהמפרשים ועד לסיום הרבע האורחת צימקה ל-59-61 ירוק.

 

הרבע המכריע המשיך להיות צמוד, קובינס נפגע ברגל וירד אל הספסל, הצהובים שוב חזרו להוביל בשלוש, סורקין צימק זמנית עד שזוסמן קלע על מארבל, שתפר שלשה גדולה בצד השני והשווה ל-70-70, חמש דקות לסיום. לוקאס קיבל עבירה חמישית וסיים את חלקו במשחק בשלב מוקדם מדי, הצהובים העלו הילוך ועלו ליתרון 4, דקה וחצי לסיום המשחק. בן דוד לקח פסק זמן בניסיון להפוך את התוצאה, אך זה כבר לא הספיק ובסיום למרות מאבק אדיר 78-82 לצהובים מתל אביב.

 

"דיברתי בתחילת המשחק עם השחקנים, נגדם אתה נענש מהר כשאתה טועה", סיכם עמית בן דוד. "במחצית הראשונה זה היה הקצב שלהם ובשנייה דווקא שלנו, אנחנו מאוכזבים, אבל אין לנו זמן לעסוק בזה. אני לגמרי לוקח מהמשחק את הלחימה, כן שמרנו אותם על סקור שרצינו להגיע אליו, אבל כאמור היה חסר לנו ממש קצת בכדי לסיים עם ניצחון״.

 

"עצירה אחת הייתה חסרה לנו כדי לנצח את המשחק וגם קצת מזל", הוסיף סורקין לאחר משחק אישי מעולה. "היינו ממש קרובים. למרות המצב שלנו אנחנו באים כל משחק לנצח ונורא רצינו לנצח בשביל אלכס שנמצא באבל. אנחנו משתפרים, היינו ממש קרובים וחבל שלא הצלחנו, כל משחק זה חיים ומוות בשבילנו״.

 

קלעים בירוק: דאו 20 נק' ו-6 אס', לוקאס 17 נק', סורקין (12 ריב') ומארבל 15 נק' כל אחד, קובינס 11 נק' ו-9 ריב'. בריסקר, רובינשטיין ושרון שיחקו ולא קלעו.

החלה הזמנת הכרטיסים למנויים והמכירה לקהל הרחב למשחק מול הפועל תל אביב

החלה הזמנת הכרטיסים למנויים והמכירה לקהל הרחב למשחק מול הפועל תל אביב

06/05/2021  | 11:30
מכבי חוזרת מבית מכבי עם תבוסה

מכבי חוזרת מבית מכבי עם תבוסה

05/05/2021
פותחים את הבית התחתון עם משחק חוץ בראשון לציון

פותחים את הבית התחתון עם משחק חוץ בראשון לציון

05/05/2021  | 07:00