מכבי חיפה האתר הרשמי | הירוקים מנצחים את הרצליה ברוממה לאחר משחק קבוצתי יפה

הירוקים מנצחים את הרצליה ברוממה לאחר משחק קבוצתי יפה

29/03/2021  | חדשות

מכבי חיפה אירחה הערב (שני) את בני הרצליה למשחק במסגרת המחזור ה-22 בליגת ווינר-סל, כאשר היא רוצה לרשום ניצחון ולהימלט מהמקום האחרון בטבלה. הערב התחיל ברגל שמאל, עם דחיה של 40 דקות בפתיחת המשחק, בשל איחור בהגעת הכחולים לרוממה. דווקא על הפרקט המשחק החל טוב מאוד מבחינת הירוקים, שניצלו שתי שלשות של דאו ונקודות של סורקין ליתרון מהיר, אבל הרבע הראשון היה בעיקר מפוזר ושתי הקבוצות לא הבריקו בהתקפה, לוין הצליח להפוך את התוצאה והרצליה הובילו, אבל סורקין ולוקאס תיקנו ובסוף הרבע 15-16 ירוק.

 

הרבע השני נפתח עם אנרגיות טובות בירוק, כולל נקודות של סורקין ורובינשטיין ושלשה ראשונה של בריסקר, ביתרון תשע לירוקים דרוקר לקח פסק זמן ומשם הכחולים לאט לאט החלו לחזור ושוב הפכו את התוצאה ועלו ליתרון שלוש, הרבה בזכות שלשות של היידיגר. עד למחצית מכבי היו חדים יותר ונקודות של בריסקר קבעו 39-42 בהפסקה.

 

הרבע השלישי החל טוב יותר בשני הצדדים והמשחק תפס קצב קצת יותר גבוה, בעיקר בצד הירוק. סורקין הגדיל את מאזנו האישי לאט לאט ודקות טובות של מכבי בהגנה, יחד עם שלשה של דאו הורידה את החבורה של דרוקר לפסק זמן בפיגור שבע. עד לסיום הרבע מכבי פספסה מספר הזדמנויות לעלות ליתרון דו ספרתי, היידיגר לא היסס, תפר שלשה וקבע 56-62 בסוף הרבע.

 

סורקין וקובינס פתחו את הרבע המכריע עם דאנקים יפים, רומן רובינשטיין קלע שלשה גדולה ודרוקר לקח פסק זמן בפיגור תשע, בניסיון להציל את המשחק. הירוקים כבר הובילו ב-11, אבל חוסר ריכוז אפשר להרצליה לצמק -6 ובן דוד לקח טיים אאוט שהצליח לשנות את המומנטום, בעיקר בהגנה. דאו עם שתי שלשות גדולות בסיום כבר סגר סיפור ומכבי חיפה רושמת ניצחון קריטי על הרצליה ברוממה, 79-89.

 

״שיחקנו כמו קבוצה היום, בצורה אגרסיבית מן הפתיחה", סיכם עמית בן דוד. "גם כשהיו לנו רגעים של חוסר ריכוז ידענו לחזור לעצמנו ואני חושב שכל שחקן שעלה מהספסל תרם את חלקו לניצחון וזו הדרך היחידה לנצח, אם נמשיך לשמור כמו היום נמשיך לנצח״.

 

"אחרי ההתפרקות מול ראשון לציון התעוררנו והצלחנו לתקן, זה היה חשוב", הוסיף רומן סורקין. "שיחקנו טוב ובשטף, כל אחד פה מקריב, לוקאס עירב היום מצוין את כולם ואנחנו מנצחים אחד עם השני כקבוצה. רק ככה״.

 

קלעים בירוק-לבן: דאו 23 נק', סורקין 22 נק' ו-10 ריב', קובינס 16 נק' ו-10 ריב', לוקאס 10 נק', 11 אס' ו-6 ריב', רובינשטין 7 נק', בריסקר 5 נק' וברון 4 נק'. צ'וברביץ' שיחק ולא קלע.

החלה הזמנת הכרטיסים למנויים והמכירה לקהל הרחב למשחק מול הפועל תל אביב

החלה הזמנת הכרטיסים למנויים והמכירה לקהל הרחב למשחק מול הפועל תל אביב

06/05/2021  | 11:30
מכבי חוזרת מבית מכבי עם תבוסה

מכבי חוזרת מבית מכבי עם תבוסה

05/05/2021
פותחים את הבית התחתון עם משחק חוץ בראשון לציון

פותחים את הבית התחתון עם משחק חוץ בראשון לציון

05/05/2021  | 07:00