מכבי חיפה האתר הרשמי | מכבי מסיימת קרב קשה מול הפועל תל אביב עם ניצחון ברוממה

מכבי מסיימת קרב קשה מול הפועל תל אביב עם ניצחון ברוממה

15/03/2021  | 23:35  | סיקורים

מכבי אירחה הערב (שני) את הפועל תל אביב לקרב תחתית חם ברוממה, במטרה לעצור את רצף ההפסדים ולהשלים ניצחון כפול על האדומים. הראשון לעלות על הלוח היה טילמן, לאחר החטאות בשני הצדדים, דאו הלך חזק אל הטבעת מנגד, סחט עבירה מיאנג והשווה מהקו. העבירות המשיכו להצטבר בצד האדום, אבל בחלוקה שווה, לוקאס ניצל עבירה של טילמן לשתי קליעות עונשין ומכבי הובילה בחמש, דקה לסוף הרבע, שבה האדומים לא הצליחו לייצר נקודות ודווקא נאור שרון היה זה שחתם את הרבע עם שתי נקודות על הבאזר, 16-23 למכבי.

 

ברבע השני מכבי כבר הובילה בשמונה, אבל נקודות רצופות באדום צימקו לשלוש בלבד ודאו בערב מעולה הצליח לשמור על היתרון, עד שהפער שוב ירד לשלוש ובן דוד הזעיק פסק זמן. לא הרבה השתנה עד למחצית וקובינס מהקו קבע 35-38 למכבי בהפסקה.

 

הרבע השלישי החל עם שלשה של סורקין שנענתה בשתי נקודות באדום, אבל סורקין שוב מצא את עצמו לבד ותפר שלשה ושוב טילמן צימק לחמש בלבד עם שתיים קלות. סורקין הדביק לג'ונס עבירה שלישית ולוקאס צלף מחוץ לקשת לאחר אסיסט יפה של ברון. האדומים לא נתנו לירוקים לברוח ושמרו על פער סביר ואף הצליחו להפוך את היתרון לצד שלהם, אבל דאו חתם רבע עם חמש נקודות רצופות וקבע 56-60 למכבי.

 

האדומים פתחו את הרבע המכריע עם ריצת 0-7 אליהם את יתרון שלוש הנקודות, סורקין השווה עם שלשה לאחר כמעט ארבע דקות ללא נקודות בירוק. המשחק המשיך להיות צמוד מאוד, אבל מכבי הייתה יותר מדויקת והמהלך המנצח של המשחק הגיע 19 שניות לסיום עם שלשת באזר גדולה של כריס דאו שסגר סיפור מעשית ובסיום 73-80 חשוב ברוממה.

 

"האתגר הגדול היה להרים קבוצה לאחר רצף הפסדים", סיכם עמית בן דוד את ניצחונו הראשון כמאמן ראשי. " שמח שיש פה חבר'ה שבאים ומתאמנים, כל הזמן קיווינו שיהיה המשחק שנשחק יותר אגרסיבי, וזה בא לידי ביטוי, גם אם זה לא היה מושלם, הצלחנו לעצור ולהיות קבוצה שזאת הייתה המטרה. הניצחון היום זה ניצחון שמשאיר אותנו בעניינים, זה בוודאי לא נותן לנו נקודה למשחק הבא. צריך לבוא בכל משחק באותן אנרגיות".

 

"נלחמנו 40 דקות כקבוצה ושמרנו על אינטנסיביות לאורך כל המשחק", הוסיף כריס דאו. " מבחינה אישית הפציעה הייתה תקופה קשה. לא פשוט לראות מהספסל הפסדים, אבל ניסיתי לעזור לקבוצה גם מהצד ואני שמח שחזרתי ואני מרגיש טוב".

 

קלעים בירוק: סורקין (8 ריב') ודאו (9 ריב'ו-4 חט') 22 נק' כל אחד, לוקאס 19 נק', קובינס 9 נק' ו-9 ריב', בריסקר 6 נק', שרון 2 נק'. ברון וצ'וברביץ' שיחקו ולא קלעו.

 

ביום שבת ב-20:45 מכבי תארח את חולון ברוממה. ההרשמה לכרטיסים למנויי 19-20 החלה! שילחו לנו מייל ל-maccabihaifa@mhbasket.co.il עם תעודות מתחסן או מחלים (במידה ושלחתם בעבר אין צורך) ואנחנו נשלח אליכם כרטיסים למייל עד ליום חמישי.

החלה הזמנת הכרטיסים למנויים והמכירה לקהל הרחב למשחק מול הפועל תל אביב

החלה הזמנת הכרטיסים למנויים והמכירה לקהל הרחב למשחק מול הפועל תל אביב

06/05/2021  | 11:30
מכבי חיפה ממנה את עידו קוז'יקרו לעוזר מאמן

מכבי חיפה ממנה את עידו קוז'יקרו לעוזר מאמן

28/03/2021
מכבי חיפה מחתימה את הפורוורד האמריקאי דווין מארבל

מכבי חיפה מחתימה את הפורוורד האמריקאי דווין מארבל

25/03/2021