מכבי חיפה האתר הרשמי | הירוקים מסיימים את דרכם בגביע המדינה לאחר הפסד ביתי לחולון ברבע הגמר

הירוקים מסיימים את דרכם בגביע המדינה לאחר הפסד ביתי לחולון ברבע הגמר

02/01/2021  | סיקורים

מכבי חיפה אירחה הערב (מוצאי שבת) את הפועל חולון לרבע גמר גביע המדינה ווינר-סל. הירוקים של סאואנה קיוו להפתיע את האורחים בסגול להעפיל לחצי הגמר, לאחר ששתי הקבוצות עברו שתי קבוצות ליגה לאומית בדרך לשלב זה.

 

המשחק החל עם ניצול מצבים טוב בשני הצדדים, סמית' וברון נתנו למכבי יתרון נקודה אחרי שתי דקות, סמית' לקח ריבאונד הגנה ורץ כל הדרך לשתיים נוספות, וורקמן צימק עם שתי נקודות עונשין, לאחר עבירה של סורקין. חולון השתלטו על המשחק ומכבי לא הצליחה לייצר עצירות משמעותיות בהגנה, חולון ניצלו זאת לעלות ליתרון משמעותי אבל בריסקר חדר טוב לסל, הוציא סל ועבירה, קלע את הבונוס וצימק ל-3. חדירה יפה של בריסקר כבר השוותה, אבל הסגולים קלעו חמש רצופות תוך חצי דקה, מנדוזה קלע שתיים מהקו וקבע את תוצאת הרבע הראשון, 27-30 לחולון. ברבע השני חולון נראו כבר טוב יותר ועלו ליתרון דו ספרתי עם ריצה מרשימה, הירוקים לא נכנעו בקלות, אבל גם לא הצליחו לנצל מצבים בהתקפה ובמחצית 42-51 לסגולים.

 

הרבע נפתח עם שלשה ועבירה של מיילס (שלישית של סורקין), הגבוה בסגול החטיא את זריקת הבונוס, אבל מכבי עם שני איבודים לא הצליחה לצמק ושלשה של ג'ונסון העלתה את הפער כבר ל-15 תוך דקה וחצי במחצית. מכבי לא אמרה נואש ולמרות שהפער נע סביב 15 הנקודות, סמית' לקח אחריות וצימק כבר לשבע, אבל פניני השיב לו בשלשה משלו. בסופו של דבר שתי נקודות על הבאזר של בורדיון קבעו 66-76 לאורחת בסוף הרבע. הרבע נפתח עם איבוד ושלשה של מגי, שרון ענה בשלשה משלו מאסיסט של בריסקר ולמרות עצירה יפה מאוד בהגנה סורקין קיבל עבירת תוקף, רביעית שלו, והפער נשמר על 10 נקודות, 8:30 דקות לסיום המשחק. שלוש וחצי דקות לסיום סאואנה לקח פסק זמן ומכבי הצליחה להתקרב יפה מאוד לקראת הסוף, אבל עבירה דו צדדית שנשרקה לדה-זאו ולבריסקר סיימה את חלקו של בריסקר במשחק וגם סורקין יצא בעבירה חמישית ובסיום 88-96 לסגולים שמסיימים את דרכם של הירוקים בגביע המדינה.

 

״כמובן שאני לא מרגיש טוב, אנחנו מתקשים ואני לוקח על זה אחריות", אמר סאואנה בסיום "אבל אני כן חושב שאנחנו מתקדמים וגם היום נתנו קרב שאני גאה בו, למרות הסגל הקצר״.

 

מייקל בריסקר הוסיף ״אני חושב שלא פתחנו טוב, אבל במחצית השניה נכנסו די טוב למשחק וטעויות קטנות עלו לנו בסוף במשחק״.

 

קלעו למכבי: בריסקר 22 נק', סמית' 18 נק', 7 ריב' ו-6 אס', ברון 16 נק', סורקין (10 ריב') ושרון 12 נק' כל אחד, מנדוזה 6 נק' וצ'וברביץ' 2 נק'.

 

 

מכבי חיפה ממנה את עידו קוז'יקרו לעוזר מאמן

מכבי חיפה ממנה את עידו קוז'יקרו לעוזר מאמן

28/03/2021
מכבי חיפה מחתימה את הפורוורד האמריקאי דווין מארבל

מכבי חיפה מחתימה את הפורוורד האמריקאי דווין מארבל

25/03/2021
הערב: מכבי מתארחת אצל ראשון לציון

הערב: מכבי מתארחת אצל ראשון לציון

24/03/2021  | 09:00