מכבי חיפה האתר הרשמי | לאחר הארכה והרבה מלחמה מכבי מפסידה את הדרבי הראשון לעונה

לאחר הארכה והרבה מלחמה מכבי מפסידה את הדרבי הראשון לעונה

27/12/2020  | סיקורים

מכבי אירחה הערב (ראשון) את היריבה העירונית לדרבי הראשון לעונה זו. הירוקים חסרו את אבי בן שימול הפצוע, טיילור ברון שנחת אתמול בישראל רשם הופעת בכורה בירוק-לבן.

המשחק החל די מפוזר בשני הצדדים, שלשה של סמית׳ קבעה יתרון שלוש למכבי אחרי שלוש דקות משחק. לאחר שש דקות משחק מכבי הובילה בנקודה, ברון החליף את בריסקר ופרימן עם דאנק העביר את היתרון לצד האדום.משעור עם סל ועבירה ייצר לאדומים בריחה עד ליתרון חמש, אבל ארבע נקודות בירוק קבעו 18-19 בסיום הרבע הראשון. הרבע השני החל עם שלשה של סמית׳ ממשחק קבוצתי יפה, לאחר איבוד של הפועל סורקין הוציא ממשעור עבירה שניה מתחת לסל והוסיף שתיים מהקו בדרך ל-7 אישיות. הפועל צימקו וכמעט השוו במתפרצת, אבל בלוק עצום של סורקין על סיגרס מנע זאת מהם וסורקין הוסיף דאנק גדול על הראש של פרימן, סיגרס מנגד קלע שתיים והדביק לסמית׳ עבירה שניה אותה הוא הצליח לנצל ולצמק לשתיים.צ׳וברביץ׳ העלה הילוך וקלע ארבע רצופות, מכבי הובילה בשש וחסין קרא לחניכיו לפסק זמן, 1:25 להפסקה.אוואנס חזר מפסק הזמן עם סל ועבירה, בריסקר נחת לא טוב ושכב על הפרקט דקה ארוכה עד שירד לקבל טיפול. עד לסיום הרבע מכבי עוד הוסיפה שלשה של סמית׳ על הבאזר ולוח התוצאות הראה 36-42 לירוקים.
 
המשחק היה מאוזן מאוד, שלשת באזר קשה של סיגרס צימקה לשלוש, בריסקר ענה עם שלשה קשה משלו לאחר מספר מהלכים, חטיפה ושתיים קלות של באקלס קבעו ארבע למכבי, חמש דקות לסוף הרבע. דקה לסיום הרבע האדומים שוב השוו ועד לסיומו הירוקים לא הצליחו להחזיר את היתרון, סיגרס עם שתיים קבע 62-64 לאדומים. האדומים הובילו בארבע, סורקין צימק עם נקודות מהקו, שלשה של בריסקר החזירה את יתרון נקודה לירוקים. סמית׳ תפר שלשה, מנגד עבירה רביעית של ברון שלחה את אוואנס לשתי קליעות עונשין, איבוד של מכבי איפשר לאוואנס לרוץ קדימה, להדביק לסמית׳ בלתי ספורטיבית, אותה האדומים ניצלו כדי לצמק לנקודה, חמש דקות לסיום. בריסקר הספיק לתפור שלשה מטורפת וצימק לנקודה, אבל נקודות של פרימן בצבע שמרו על יתרון אדום של שלוש נקודות וסאואנה לקח פסק זמן, 41 שניות לסיום ולאחר סל של סיגרס האדומים הובילו בשלוש, עד שבריסקר תפר שלשה משוגעת וכפה הארכה ברוממה.
 
ההארכה החלה עם תשע רצופות של האדומים שלמעשה סיימו סיפור, הירוקים עוד ניסו לצמק אבל זה לא עזר ובסיום 91-100 לאדומים.
 
"היינו בסדר גמור היום, חבל שלא הצלחנו לנצח, אבל נלחמנו והיינו מאוד תחרותיים לאורך המשחק. לצערי לא הצלחנו לעצור את סיגרס במחצית השניה, יחד עם אוואנס, שקלעו זריקות קשות מאוד וצריך לתת להם קרדיט על זה. אין ספק שהיינו עייפים בהארכה ולצערי לא הצלחנו לחזור למשחק ולנצח אותו".
 
קלעים בירוק: סורקין 26 נק' ו-12 ריב', בריסקר וסמית' (8 ריב' ו-7 אס') 18 נק' כל אחד, מנדוזה 13 נק' ו-7 אס', צ'וברביץ' 10 נק', ברון 6 נק' ו-7 אס'. 
מכבי חיפה ממנה את עידו קוז'יקרו לעוזר מאמן

מכבי חיפה ממנה את עידו קוז'יקרו לעוזר מאמן

28/03/2021
מכבי חיפה מחתימה את הפורוורד האמריקאי דווין מארבל

מכבי חיפה מחתימה את הפורוורד האמריקאי דווין מארבל

25/03/2021
הערב: מכבי מתארחת אצל ראשון לציון

הערב: מכבי מתארחת אצל ראשון לציון

24/03/2021  | 09:00