מכבי חיפה האתר הרשמי | היכל רוממה

היכל רוממה

 

 

היכל הספורט רוממה, אשר נבנה ב1976 והכיל במקור 3,000 מקומות ישיבה, הוא היכל הספורט העירוני של חיפה וממוקם בשכונת רוממה. ההיכל משמש כמגרש הביתי של מכבי חיפה מפתיחתו.

היכל הספורט רוממה מארח מופעי תרבות רבים, ביניהם גם את מופע הפסטיגל השנתי המתקיים בחנוכה. בשנת 2010, לאחר הצלחתה של מכבי חיפה על הפרקט, הוחלט ע"י עיריית חיפה וראש העיר, מר יונה יהב, על מימון חידוש ההיכל בהשקעה כוללת של 70 מיליון ₪. ההיכל המחודש נפתח בתחילת עונת 2012-13 עם 5,000 מקומות ישיבה, מה שהפך אותו להיכל הסגור הרביעי בגודלו בישראל.

בהיכל היפהפה נבנה פרקט בסגנון הפרקט ב"בוסטון גארדן", חדר VIP חדש, חדרי הלבשה חדשים ומסעדות הפתוחות במשך השבוע. מערכות תאורה וקול מתקדמות מאפשרות להיכל לארח הופעות ואירועי ספורט נוספים.

ביוני 2015 שונה שמו של ההיכל להיכל רענן כץ, לאחר שאיש העסקים האמריקאי קנה את הזכות לשם ההיכל מעיריית חיפה לעונה אחת בלבד.

היכל הספורט נבנה בסטנדרטים האירופאים והבין-לאומיים הגבוהים ביותר, ובעתיד יארח משחקים ותחרויות בין-לאומיות. טורניר "גביע ווינר 2012", חנך את ההיכל המחודש בתחילת עונת 2012-13 וגם משחק האול-סטאר במהלך חודש מרץ התארח בהיכל. ב-13 ביוני 2013, התקיים לראשונה בהיכל הספורט רוממה משחק הגמר של ליגת העל, ובו מכבי חיפה גברה 79:86 על מכבי תל אביב וזכתה לראשונה בתולדותיה באליפות המדינה.