הירוקים רושמים ניצחון שני ברציפות עם 69-86 ענק על ירושלים ברוממה

מכבי Hunter חיפה עלתה הערב (ראשון) על הפרקט ברוממה, למשחק מול הפועל ירושלים, שהגיעה לאחר ההפסד בגמר הגביע ביום חמישי. הירוקים מהכרמל שחזרו מפגרה בת 13 ימים, רצו לחבר ניצחון שני ברציפות, לאחר ניצחון חוץ על אשדוד. מכבי פתחה טוב מאוד, כאשר בצד האדום רק אמארה סטודמאייר היטיב לשחק ורשם 7 אישיות מהירות. בלייזר קלע 4 מהירות והשיג ציון דרך משמעותי של 1,000 נקודות בקריירה. פיאנג'ני הקפיץ מהספסל את פיטרסון שקלע שלשה ובסיום הרבע הירוקים ירדו ביתרון 13-24. ברבע השני ירושלים התעוררו וריצה יפה שלהם הורידה כבר את הפער לנקודה. גרייבס ודיברתולומאו קמו מהספסל והחלו לצבור נקודות, ורגאס ובלייזר לקחו אחריות, אך גר'לס היה זה שקבע את תוצאת המחצית עם שלשה, 36-40 לירוקים.

הרבע השלישי היה דומה מאוד לראשון, כאשר מנדז-ולדז המשיך לצלוף מכל פינה (סיים עם 5/6 לשלוש), כולל שלשה ענקית עם הקרש בסוף שעון, אך הוא גם קיבל את העבירה השלישית שלו מהשופטים וירד לנוח. בשלב זה הירוקים החלו לצבור עבירות והיה נראה שירושלים מתחילים לנגוס בפער שנוצר, אבל שמחון ובלייזר שמרו על יתרון דו-ספרתי בתום הרבע, 49-63 למקומיים. את הרבע האחרון מכבי פתחו טוב ומנגד אצל ירושלים הטונים עלו וג'רלס קיבל טכנית. אותו ג'רלס קלע 4 רצופות וצימק ל-11 את ההפרש, רחימי הגיב בפסק זמן מהיר. היחיד בירושלים שעוד ניסה להחזיר אותם למשחק היה ליאור אליהו, אבל מנדז-ולדז ו-ורגאס תפרו שלשות גדולות וסגרו סיפור. בסיום, 69-86 למכבי Hunter חיפה על ירושלים ברוממה.

"כל מאמן רוצה שהקבוצה שלו תהיה נחושה כמו שהיינו היום על הפרקט. חיכינו הרבה זמן להביא את הנחישות והאנרגיה הזו לבית", סיכם המאמן המנצח, עופר רחימי. "אמרתי לשחקנים שהמאזן שלנו בבית שלילי ואני חושב שהיום נתנו משחק שהוקיר את הקהל שלנו שמגיע ותומך בנו. הפסדו משחקים לא פשוטים ואני שמח שניצחנו היום בצורה יפה. קלענו היום באחוזי קליעה מאוד טובים ויש לנו עוד הרבה מה לשפר כדי לשמור על יציבות".

"זה כבוד גדול להגיע ל-1,000 נקודות אבל אני רואה את זה כציון דרך והכי חשוב שניצחנו ניצחון גדול", סיכם קפטן בלייזר. "אני חושב שהגישה שלנו וההכנה שלנו הייתה טובה, התנפלנו עליהם מההתחלה עם אגרסיביות וזה עבד. מצפים לנו משחקי חוץ קשים וגם משחק בית קשה מול אילת, אבל אם נגיע באותה גישה כמו היום, אני מאמין שנעשה את העבודה".

קלעו למכבי: מנדז-ולדז 17 נק' (5/6 לשלוש), בלייזר 16 נק' ו-5 ריב', שמחון 15 נק', גרייבס 13 נק', ורגאס 11 נק' ו-6 אס', פינקני 9 נק', דיברתולומאו 3 נק' וקופרברג 2 נק'. שריד, ברוך וארצי שיחקו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה מול ירושלים עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. בלייזר שם שתיים ראשונות אחרי אסיסט יפה של שמחון, סטודמאייר מיד ענה בשתיים ראשונות משלו. שמחון הלך חזק אל הסל והדביק לסטודמאייר עבירה ראשונה, אותה ניצל לשתי קליעות עונשין. בלייזר גם הוא חדר יפה והוציא מאליהו עבירה (קלע מהקו את שתי הזריקות), לאחר סטופ בהגנה מנדז-ולדז נעץ שלשה על סטודמאייר והעלה את מכבי ליתרון 7. פינקני שם שתיים לאחר שתיים באדום. פינקני הוסיף עוד נקודה מהקו, אך מנגד סטודמאייר השלים סל ועבירה מוצלחים, לאחר טיים אאוט ירושלמי. מנדז-ולדז תפר עוד שלשה על המיס-מאץ' עם סטודמאייר, בלייזר רשם דאנק יפה במעבר. שמחון רשם עוד חדירה מוצלחת, סטודמאייר ענה בשתיים ועלה ל-7 אישיות, אך נכשל בשמירה על פינקני ששם עוד שתיים משלו והעלה את מכבי ליתרון 12, 4 דקות לתום הרבע. פיאנג'ני הקפיץ מהספסל את פיטרסון שתפר שלשה מצמקת. ההתקפה בירוק נעצרה מעט, גרייבס שם שתיים מהספסל. בתום הרבע הראשון 13-24 למכבי Hunter חיפה, כאשר בלייזר מגיע ל-1,000 נקודות בקריירה.

לרבע השני רחימי עלה עם: דיברתולומאו, מנדז-ולדז, שמחון, גרייבס ופינקני. גרייבס פתח עם שתיים מהירות, ג'ונס מיד ענה עם שתיים משלו. פינקני רשם סל ועבירה, אך החטיא את הבונוס, גרייבס מנגד קיבל עבירה שניה והצטרף לורגאס שכבר ירד אל הספסל. שמחון חימם את הידית עם שלשה, אך הלפרין עשה אותו הדבר מיד ושמר על פער 9 בלבד, ג'ונס הוסיף עוד שתיים לאחר עצירה ירשולמית בהגנה. פינקני עצר את טימור עם בלתי ספורטיבית והאדומים ניצלו זאת לחמש נקודות רצופות שצימקו את הפער ל-3 בלבד, שש דקות למחצית. האדומים המשיכו את הריצה עם שתיים של פיטרסון, גרייבס מנגד הדביק לג'ונס עבירה שלישית (ירד ורוזפלט עלה במקומו), הפורוורד הירוק ניצל זאת לשתי קליעות מהקו. דיברתולומאו צלף שלשה ראשונה, רוזפלט ענה בשתיים ראשונות, אבל השופטים העניקו לספסל האדום טכנית, אותה ורגאס ניצל לעוד נקודה מהקו. ורגאס סובב את כל ההגנה באדום והניח שתיים על רוזפלט, בלייזר שם עוד שתיים מריבאונד התקפה וירושלים ירדו לפסק זמן. שריד הצעיר עלה לקבל דקה אחרונה, אך החטיא פלואטר ומנגד קיבל שלשה מג'רלס. רחימי לקח פסק זמן לפני ההתקפה האחרונה של המחצית, אך הירוקים לא ייצרו נקודות וירדו להפסקה ביתרון 36-40.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. מכבי פתחה בסערה עם חמש רצופות, בר טימור מנגד נפגע בכתף וירד אל הספסל. סטודמאייר הוסיף קליעת עונשין נוספת לאחר עבירה של פינקני, מנדז-ולדז ענה עם שלשה אדירה עם הקרש. בלייזר המשיך להיות דומיננטי ולאחר שתיים נוספות הוא עלה לדו-ספרתי אישי וירושלים ירדו לפסק זמן. שמחון הוסיף עוד שתיים מהקו, מנדז-ולדז חטף, ורגאס ניצל זאת לעוד שתיים וליתרון 15 ירוק, חמש דקות ברבע. אליהו שם שתיים על הבאזר והרגיע מעט את מכבי, ורגאס מנגד עם אסיסט ענק, סידר לשמחון שלשה פנויה. מנדז-ולדז קיבל עבירה שלישית מהשופטים, רחימי הקפיץ את גרייבס ודיברתולומאו במקומו ובמקום פינקני. בלייזר חפר על הלפרין והוציא שתי זריקות מהקו (קלע את שתיהן), הירוקים המשיכו לצבור עבירות (דיברתולומאו ושמחון שנייה כל אחד) וקינסי ניצל זאת לשתיים קלות. השופטים המשיכו לשרוק לשני הצדדים, כאשר אליהו קלע נקודה מהקו מצד אחד וגרייבס קלע שתיים מנגד. קינסי שם שתיים והיה הראשון בירושלים לעלות לדו-ספרתי אישי, עבירה שלישית נשרקה לחובתו של שמחון במאבק על הריבאונד ונקודה מהקו של הלפרין צימקה את הפער ל-14, דקה לסיום הרבע. עד לסוף הרבע שתי הקבוצות היו מפוזרות ולא קלעו והירוקים ירדו ביתרון 49-63 לרבע.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: ורגאס, דיברתולומואו, בלייזר, פינקני וגרייבס. אליהו פתח את הרבע עם שתיים בצבע, גרייבס ענה בדאנק יפה מהבייס ליין. מנדז-ולדז חזר אל הפרקט ולאחר עבירה של ג'רלס הוא קיבל גם טכנית, ורגאס קלע נקודה מהקו, מנדז-ולדז קלע שתיים מחצי מרחק והגדיל את הפער בחזרה ל-15. דיברתולומואו חזר במקום שמחון, אבל לא הצליח לעצור את ג'רלס בדרך אל הסל והגארד רשם ארבע רצופות שאילצו את רחימי להוריד את שחקניו לפסק זמן ביתרון 11, שבע דקות לסיום. הירוקים המשיכו לא לדייק בהתקפה וגרייבס שהיה בדרך לדאנק נעצר על ידי אליהו בעבירה (קלע נקודה בלבד), מנגד אליהו שם שתיים נוספות ועלה ל-9 אישיות ולהפרש 10 בלבד לירוקים. מנדז-ולדז תפר שלשה ענקית בסוף שעון ולאחר חטיפה של ורגאס, בלייזר נעצר בעבירה בדרך אל הסל והוסיף עוד שתיים למאזנו האישי. ורגאס המשיך עם שלשה על הראש של אליהו והקפיץ את הפער ל-18, פיטרסון ענה מיד עם שלשה משלו. מנדז-ולדז עלה ל-17 עם עוד שלשה, ג'רלס נעצר בעבירה על ניסיון לשלשה וקלע שתיים מהקו שצימקו ל-16, שתי דקות לסיום. בלייזר שם עוד שתיים והמשיך את הקרנבל בירוק-לבן, דיברתולומאו חטף וגרייבס שם עוד שתיים בסוף שעון שסגרו סיפור. בסיום הירוקים סוגרים לילה אדיר וניצחון גדול, 86-69 על הפועל ירושלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *