הירוקים עם ניצחון חוץ חשוב 59-72 באשדוד

מכבי Hunter חיפה יצאה הערב (שני) למשחק חוץ באשדוד, כאשר מאחורי הקבוצה שני הפסדים רצופים. המשחק נפתח מעולה בצד הירוק, כאשר ורגאס העלה את מכבי ליתרון 0-8 לאחר 4 דקות משחק. לאחר פסק זמן דחוף של טפירו אשדוד לא הצליחו להיכנס טוב למשחק ורבע מעולה של מכבי, בראשות ורגאס ודיברתולומאו, הסתיים ביתרון 8-26. גם ברבע השני מכבי הייתה דומיננטית יותר, אך אשדוד החלו להיכנס לקצב ולנגוס בפער הירוק. אדם אריאל הוביל ריצה יפה בצהוב, פינקני שפתח טוב רשם דאנק מאסיסט של ורגאס בתגובה. במחצית הירוקים הובילו 29-43.

הרבע השלישי נפתח בצורה מפוזרת מאוד וסל השדה הראשון בשני הצדדים, הגיע רק לאחר שפינקני שם שתיים, 4 דקות במחצית. הקבוצות החלו לעשות יותר עבירות ולשלוח זו את זו אל הקו, אבל נואלס עם שלשה כבר צימק את הפער ל-10 בלבד. בלייזר לקח הרבה אחריות ושם שתיים חשובות ועד לתום הרבע מכבי הגדילה קצת את ההפרש, עד ל-45-58. ברבע האחרון אשדוד שוב ניסו לחזור למשחק וירדו לפיגור 12, מנדז-ולדז חזר מפסק הזמן עם שלשה גדולה ושמר על פער ירוק ניכר. בסיום, מכבי Hunter חיפה עם ניצחון חשוב, בסגל קצר מאוד, 59-72 על מכבי אשדוד.

"כל השחקנים הראו היום מחויבות טוטאלית והראו את המלחמה והביחד שלהם מהפתיחה ואני חייב להצדיע להם", סיכם המאמן המנצח, עופר רחימי. "אני רק מקווה שנראה בגרות ונחבר ניצחונות בהמשך. למדתי גם בשנים שלי כעוזר מאמן וגם בעונה הזו, להסתכל רק על המשחק הקרוב ולשם אנחנו מכוונים כרגע".

"אני חושב שהפתיחה הטובה שלנו קשורה להכל, לפציעות, להפסד פה בגביע ולסיטואציה שלנו בטבלה", אמר הקפטן הירוק, עוז בלייזר. "באנו היום ברמת אגרסיביות שלא ראינו מהקבוצה כבר כמה משחקים ואני מאוד שמח ששיחקנו בצורה הזו וניצחנו, כי זה ניצחון מאוד חשוב בשבילנו. גם היום במשחק היו לנו עליות וירידות שאנחנו צריכים לעבוד עליהן וללמוד מהן".

קלעו למכבי: ורגאס 21 נק', 7 ריב' ו-6 אס', בלייזר 15 נק', 12 ריב' ו-4 אס', מנדז-ולדז 13 נק' ו-6 חט', דיברתולומאו 12 נק', פינקני 8 נק', 4 חט' ו-2 חס', קופברברג 2 נק' וגרייבס נקודה. שריד שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, מנדז-ולדז, בלייזר ופינקני. הנקודות הראשונות במשחק היו שייכות לגרגורי ורגאס ששם שתיים במתפרצת, ללא נקודות בשני הצדדים, בלייזר הוסיף שתיים נוספות. פינקני שם שתיים על הראש של כהן ואשדוד היו ללא נקודות, ורגאס ניצל זאת לשים עוד שתיים מאסיסט יפה של פינקני ולהוביל 0-8 לאחר ארבע דקות משחק, טפירו הגיב בפסק זמן מהיר. בלייזר הוסיף שתיים מהקו, כהן הגיב בשתיים ראשונות של אשדוד, לאחר חמש דקות משחק. בלייזר ומנדז-ולדז הוסיפו עוד שתיים כל אחד, ורגאס שם עוד שתיים לאחר חטיפה של בלייזר. אלטיט צימק את הפער ל-14, דיברתולומאו ענה מיד עם שלשה ראשונה. בסיום רבע ראשון מעולה הירוקים סיימו עם יתרון 8-26.

לרבע השני עלה רחימי עם: ורגאס, מנדז-ולדז, דיברתולומאו, גרייבס וקופרברג. דיברתולומאו פתח מצוין עם סל ועבירה. המשחק החל להתאזן, אבל אשדוד היו מאוד מפוזרים ולא הצליחו לייצר נקודות בקצב, מנדז-ולדז תפר שלשה והעלה את מכבי ליתרון 14-37, שבע דקות למחצית. לאחר שלשה של אדם אריאל, רחימי הקפיץ את הספסל לפסק זמן ביתרון 18. דיברתולומאו לקח ריבאונד התקפה ושם שתיים נוספות, אשדוד צימקו ל-17, עם קליעת עונשין של אלטיט, אריאל שם עוד שתיים וצימק ל-15 את הפער הירוק. בלייזר שלח את האיש החם של אשדוד, אריאל, אל הקו והאחרון קלע שתיים והמשיך את הריצה בצהוב, פינקני קיבל מורגאס אסיסט יפה לדאנק ולאחר מכן ורגאס נעצר בעבירה במתפרצת, אך לא קלע מהקו. עד למחצית הצליחו הצהובים לנגוס קצת בפער, 29-43 לירוקים במחצית.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, דיברתולומאו, בלייזר ופינקני. בלייזר פתח את המחצית עם נקודה מהקו ורק לאחר שתיים וחצי דקות גם אשדוד עלו על הלוח עם שתי קליעות עונשין של קרמייקל. סל השדה הראשון ברבע הגיע לאחר 4 דקות ופינקני שם שתיים בצבע, קרמייקל מיד ענה עם שתיים פנויות מחצי מרחק. גרייבס חזר לשחק ופינקני קיבל מנוחה, כאשר בצד הצהוב יפתח זיו חזר לשחק עם שתי עבירות. בלייזר שם שתיים נוספות מתחת לסל, אשדוד המשיכו לאבד וסידרו לורגאס הזדמנות להגדיל את הפער מהקו, הרכז הירוק קלע נקודה. נואלס קלע זריקה פנויה מחצי מרחק, קרמייקל הוסיף דאנק וצימק ל-12 בלבד. וארגס לקח את נואלס אל הטבעת, קלע שתיים והוציא עבירה שלישית מנואלס (החטיא את הבונוס ועמד על 1/5 מהעונשין). ג'ייק כהן שעד לשלב זה לא היה במשחק, הוציא גם מגרייבס את השלישית שלו וקלע שתיים מהקו. גרייבס הלך חזק אל הסל והוציא מכהן עבירה (קלע נקודה), סיימון רשם שתיים ראשונות. אורלנדו תיקן את האחוזים הרעים של מכבי מהקו וקלע שתיים, אך נואלס ענה בשלשה וצימק עוד יותר את היתרון הירוק, ל-10 בלבד. קרמייקל המשיך את המומנטום בצהוב וקלע נקודת עונשין, בלייזר לקח אחריות ושם שתיים חשובות. בסיום הרבע, היתרון הירוק נשמר על דו ספרתי 45-58.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: ורגאס, מנדז-ולדז, דיברתולומאו, בלייזר ופינקני. בלייזר פתח את הרבע עם שתיים על כהן, ורגאס רשם עוד סל ועבירה (רביעית של זיו), אך שוב החטיא את הבונוס. זיו השתלט על ריבאונד התקפה וקלע שתיים ראשונות ברבע לאשדוד, לאחר שלוש וחצי דקות, טישמן הוסיף שלשה ורחימי לקח פסק זמן ביתרון 12, שש דקות לסיום המשחק. מנדז-ולדז חזר מהטיים אאוט עם שלשה, ריבאונד גדול של בלייזר שלח את דיברתולומאו למתפרצת וקרמייקל עצר אותו בבלתי ספורטיבית, אותה ניצל לשתי קליעות מהקו. אלטיט השאיר את אשדוד בתמונה עם שתיים קלות, ורגאס ענה עם שלשה על קרמייקל. דיברתולומאו חדר ורשם עוד שתיים על זיו, אשדוד כבר לא הצליחו לחזור ומכבי Hunter חיפה רשמה ניצחון חוץ חשוב, 59-72.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *