תצוגת שיא של הירוקים שהביסו בבית 65-99 את הרצליה

לאחר כמעט כחודש מחוץ לרוממה, הירוקים חזרו הביתה, יחד עם גרגורי ורגאס שחזר לקדנציה שניה בקבוצה. מכבי עלתה לא טוב אל הפרקט וג'ף אדריאן ההרצלייני נכנס חזק לצבע והוציא שתי עבירות מהירות מכל אחד מהסנטרים בירוק (קופרברג ומיטשל) ויתרון 4-10 מהיר. עד לתום הרבע האורחים המשיכו להתקדם וסיימו אותו עם שלשה של ג'קו על הבאזר ויתרון 12-22. הרבע השני נראה אחרת לחלוטין. ורגאס התחיל להיכנס לקצב ולהפעיל את חבריו לקבוצה, אלי-אופ שהוא סידר למיטשל צימק לשלוש בלבד ואילץ את גורקה לקחת פסק זמן. פסק הזמן לא עזר ושתי שלשות רצופות של בלייזר ו-ורגאס חתמו ריצת 0-14 ושמחון היה זה שקבע את תוצאת המחצית, 31-42 למכבי, עם שלשה על הבאזר.

ברבע השלישי נמשכה הריצה בירוק ולמרות שלאומי נכנס טוב לעניינים ותפר שלשה שצימקה ל-10, וויל גרייבס התעורר בדרך ל-14 אישיות, אך יחד איתו היו עוד שבעה (!) שחקנים שקלעו בדאבל פיגרס בירוק. וורקמן חתם את הרבע עם סל ועבירה שקבעו 48-71 למארחת מהכרמל. ברבע האחרון אי אפשר היה לעצור את מכבי והוא היה לפרוטקול בלבד, כאשר אלי-אופ נוסף של מיטשל את ורגאס קבע יתרון 25. רחימי הקפיץ מהספסל את אביטל, שריד (תפר שלשה) וקופרברג (הוסיף שתיים בצבע) ובסיום מכבי Hunter  חיפה מביסה 65-99 את בני הרצליה ורושמת ניצחון שלישי ברציפות בליגה. גרגורי ורגאס רשם דאבל-דאבל של 10 נקודות ו-11 אסיסטים, בבכורה המחודשת ברוממה.

קלעו למכבי: גרייבס 14 נק' ו-5 ריב', בלייזר ( 6 ריב') ו-וורקמן 13 נק' כל אחד, שמחון (7 ריב') ודיברתולומאו 12 נק' כל אחד, ורגאס (11 אס'), מיטשל ומנדז-ולדז 10 נק' כל אחד, שריד 3 נק' וקופרברג 2 נק'. אביטל שותף ולא קלע (אסיסט וריבאונד).

"גרגורי ורגאס מוסיף הרבה מאוד הגנה ומנהיגות", אמר רחימי על הרכז המתקאמבק. "הקבוצה שלנו קבוצה קצת צעירה והיינו צריכים בעל בית עם הגנה חזקה וניסיון. אני חושב שעם קצת יותר ניסיון היינו היום עם מאזן אחר, אבל אני מאושר עם מה שקורה עכשיו ושהקבוצה מתחברת. בשבוע הבא יש לנו משחק מול קריית גת והוא קשה, כל משחק קשה".

"אני אוהב לשחק עם אינטנסיבות, הגנה חזקה וזה הסגנון שלי", אמר גרגורי ורגאס. "התגעגתי מאוד לאוהדים ולעיר, אני מאוד אוהב להיות פה ואני אוהב פה את הכל. אני שמח שהיום שיחקנו טוב וניצחנו, נהניתי".

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: מנדז-ולדז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס וקופרברג. לאחר חמש רצופות של האורחים, שמחון קלע שתיים ראשונות בירוק (מהקו). מנדז-ולדז קלע סל שדה ראשון לאחר נקודה של אדריאן מהקו, שבינתיים הוציא מקופרברג עבירה שניה תוך שתי דקות בלבד. אדריאן הוציא גם ממיטשל פאול מהיר והעלה את האורחים ל-4-10 לאחר שלוש דקות משחק. מנדז-ולדז שם שתיים לאחר חטיפה של דיברתולומאו, אדריאן שם עוד שתיים בצבע ומיטשל ענה בשתיים משלו. מיטשל גם הוא קיבל את השנייה שלו ושלח את קנאסביץ' אל הקו (קלע נקודה), עופר רחימי הקפיץ את גרגורי ורגאס לבכורה מחודשת ברוממה. המשחק התחיל להיכנס לקצב, בלייזר שם שתיים לאחר מספר החטאות בירוק וצימק לנקודה בלבד, אדריאן ניצל ריבאונד התקפה ושם שתיים בתגובה. שלשה של ג'קו על הבאזר קבע 12-22 לאורחים.

לרבע השני עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, וורקמן, בלייזר וגרייבס. הירוקים פתחו עם חמש רצופות, הרצליה התעוררו, עד שגרייבס רשם דאנק יפה בסוף שעון ושוב צימק לחמש. ורגאס שם עוד שתיים ומנגד שחקני מכבי המשיכו לצבור עבירות בקצב (שמחון, מיטשל, בלייזר ומנדז-ולדז עם שתי עבירות 5 דקות למחצית). שמחון קיבל כדור יפה מורגאס ותפר שלשה ראשונה, ורגאס הוציא עבירה שניה מדניס וקלע נקודת עונשין. ורגאס סידר למיטשל שני כדורים יפים והעיף את הקהל באוויר ואת גורקה לפסק זמן בפיגור 3. בלייזר תפר שלשה (ורגאס עם עוד אסיסט) ושלשה של ורגאס רשמה כבר 0-14 של מכבי. עד למחצית הירוקים הוסיפו עוד נקודה ומנגד דניס קלע גם הוא שתיים מהקו, אבל שמחון נתן את הטון ועם שלשה על הבאזר קבע 31-42 לירוקים במחצית.

לרבע השלישי רחימי עלה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. הירוקים פתחו טוב יותר ובלייזר שם שתיים בדרך ליתרון 15 ירוק. אדריאן רשם סל ועבירה, שמחון ענה בשתיים בחדירה ועלה יחד עם ורגאס ובלייזר ל-10 נקודות כל אחד. בלייזר להט עם עוד שלשה, לאחר עצירה הגנתית יפה, עמירם שם שתיים לאורחים וצימק. השופטים שרקו למנדז-ולדז את השלישית שלו ודיברתולומאו נכנס במקומו, גרין לקח את ורגאס עד הטבעת ורשם עוד שתי נקודות למאזן של האורחת ולאחר איבוד ירוק, לאומי תפר שלשה שצימקה ל-10. גרייבס שם שתיים מריבאונד התקפה. מכבי לא הצליחה לברוח ושלשה נוספת של לאומי שמרה את האורחים במשחק, בצד הירוק היה זה גרייבס שהמשיך לספק נקודות וקלע עוד שתיים מחצי מרחק ועוד נקודות מהקו (עלה גם הוא ל-12 אישיות). וורקמן קלע גם הוא שתיים מהקו ולאחר מכן הוסיף סל ועבירה בדרך ל-48-71 ירוק בתום הרבע השלישי.

לרבע האחרון עלתה החמישייה בירוק עם: דיברתולומאו, שמחון, וורקמן, בלייזר וגרייבס. דיברתולומאו תפר שלשה ולאחר שתיים בכחול, שמחון תיקן מתחת לסל. הירוקים לא ריחמו על הרצליה ודיברתולומאו שם שתיים במתפרצת והעלה את הפער ל-26, שבע וחצי דקות לסיום. ג'קו נכנס לעניינים ורשם סל ועבירה והאורחים ניסו לנגוס בפער עם שתיים נוספת של ג'קו, אבל ורגאס שוב מצא את מיטשל לאלי-אופ ושמר על את הפער על 25. רחימי הקפיץ מהספסל את שריד, קופרברג ואביטל, מיטשל עוד הספיק לרשום עוד אלי-אופ מאסיסט של ורגאס. וורקמן תפר שלשה גדולה (אסיסט של ורגאס שרשם דאבל-דאבל). קופרברג הצטרף לחברים ושם שתיים בצבע וגם ניר שריד תפר שלשה. בסיום מכבי Hunter  חיפה מביסה 65-99 את בני הרצליה ורושמת ניצחון שלישי ברציפות בליגה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *