מתקדמים בגביע! מכבי מביסה את קריית אתא 54-91 ועולה לרבע הגמר

מכבי Hunter חיפה יצאה למשחק חוץ קרוב לבית בקריית אתא במטרה אחת, לנצח את המקומיים ולעלות לרבע גמר גביע המדינה. מכבי פתחה את המשחק בצורה פושרת, כאשר טוני מיטשל שלט מתחת לסלים. מנדז-ולדז היה לוהט ממש מהפתיחה ושלוש שלשות שלו ברבע הראשון העניקו לירוקים יתרון 12-17. הרבע השני כבר היה סיפור אחר, אורלנדו המשיך לרתוח וסיים את המחצית עם 18 נקודות (6/9 לשלוש), כאשר עופר רחימי העלה אל הפרקט גם את ג'ון דיברתולומאו שחזר מפציעה ארוכה ואת דניאל קופרברג. בלייזר ופרז גם הם התחממו והקבוצות ירדו להפסקה ביתרון 23-47 של האורחת מליגת העל.

בתחילת הרבע השלישי עוד היה נראה שקריית אתא יכולים לחזור, עם ריצת 0-10 לאחר נקודות של מכבי, רחימי הזעיק פסק זמן ופרז חזר ממנו עם שלשה חשובה. נקודות על הבאזר של דיברתולומאו קבעו 48-68 לירוקים. הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד, רחימי העלה את שריד ואביטל הצעירים וגם המשיך לשפשף את קורפרברג שגמל לו עם 7 נקודות ו-7 ריבאונדים. לוח התוצאות הראה בסיום 54-91 למכבי Hunter חיפה שעולה לרבע גמר גביע המדינה.

קלעו בירוק: מנדז-ולדז 27 נקודות (7/13 מחוץ לקשת), בלייזר 13 נקודות ו-11 ריבאונדים, פרז 11 נקודות ו-6 ריבאונדים, שמחון 9 נקודות ו-9 ריבאונדים, מיטשל (6 ריבאונדים) ודיברתולומאו (5 אסיסטים) 8 נקודות כל אחד, קופרברג 7 נקודות ו-7 ריבאונדים, גרייבס 6 נקודות ושריד 2 נקודות. אופק אביטל שותף ומסר 2 אסיסטים.

"עשינו עבודה מנטאלית טובה וחששנו מהמשחק הזה, ראינו מה קרה לנהריה ולראשון לציון", אמר עופר רחימי. "גם לקריית אתא היה חסר שחקן מרכזי. אני חייב לציין את הלחימה של אלכס פרז ואת התצוגה של אורלנדו, שבעזרת שלשות גדולות שיחרר לנו הרבה לחץ במחצית. אני שמח שעברנו את המוקש הזה. בשבוע הבא מצפה לנו משחק ליגה קשה מאוד מול אילת. התוספת של דיברתולומאו וקופרברג היא מבורכת מבחינת החוק הרוסי ובכלל טוב שהם בריאים ומשחקים".

"אני חושב שזה היה משחק מסוכן, כי זו קבוצת ליגה שניה וציפינו שהם יבואו עם כל מה שיש להם", אמר המצטיין במשחק, אורלנדו מנדז-ולדז. "זה מה שמסוכן במפעל הזה, כל אחד יכול לעוף בכל יום נתון. לא שיחקנו מושלם או טוב במיוחד, אבל עשינו את העבודה. באתי ושיחקתי אגרסיבי והגעתי במצב הנכון למשחק, אני שמח שהצלחתי לתרום את החלק שלי לקבוצה הערב".

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: פרז, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. בלייזר הניח שתיים ראשונות, שמחון הוסיף שתיים משלו. האורחים ענו בשתיים שלהם (חסימה בלתי חוקית של מיטשל). הסנטר הירוק רשם דאנק ראשון, המארחת לא מצאה את הטבעת, אך גם מכבי התקשתה לייצר נקודות, עד שבלייזר לקח ריבאונד התקפה וסיים בדאנק שהקנה שש יתרון. מטלון תפר שלשה ראשונה וצימק, אורלנדו עשה אותו הדבר בצד השני. לאחר שתיים של המארחת, מנדז-ולדז נשאר לבד ולא התבלבל מחוץ לקשת, קריית אתא ענו בסל ועבירה. דיברתולומאו עלה אל הפרקט לאחר חודש וחצי בחוץ. מנדז-ולדז תפר עוד שלשה לאחר חסימה של גרייבס. בתום הרבע הראשון, 12-17 לירוקים.

לרבע השני עלו: דיברתולומאו, מנדז-ולדז, בלייזר, גרייבס וקופרברג. אורלנדו תפר שלשה רביעית ועלה לדו-ספרתי אישי, פוינטר ענה עם שתיים על קופרברג. גרייבס תפר שלשה במעבר ולאחר שהוסיף עוד אחת מתרגיל קבוצתי יפה, קריית אתא לקחו פסק זמן ביתרון 14 ירוק. קריית אתא הגבירו את הקצב בהגנה ועצרו את מכבי, אך גם הם לא מצאו את הטבעת, עד שפוינטר קלע נקודה מהקו. מיטשל שם ארבע רצופות והוריד שוב את קריית אתא לטיים אאוט, הפעם בפיגור 16. פוינטר השתלט על ריבאונד התקפה, שם שתיים והוציא עבירה מפרז, אבל החטיא את הבונוס. דיברתולומאו קיבל אסיסט נאה ותפר שלשה ראשונה, שמחון הוסיף שתיים משלו. פרז הלך חזק אל הטבעת והוסיף עוד שתיים אישיות, בלייזר שם שתיים על סוף שעון וגם הוציא עבירה מהמגן (אך לשם שינוי החטיא מהקו). במחצית 23-47 לירוקים.

לרבע השלישי עלה רחימי עם: פרז, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. הירוקים עלו ראשונים על הלוח עם דאנק של מיטשל, קריית אתא הגיבו בריצת 0-10 ורחימי הזעיק פסק זמן ביתרון 19. פרז תפר שלשה ועצר את הריצה של המקומיים, שענו מיד בחמש רצופות. גרייבס נפגע וירד לקבל טיפול, מיטשל עלה במקומו. אורלנדו שם שתיים מהקו ועלה ל-20 אישיות. נועם מטלון תפר שלשה על הבאזר, לאחר דקות טובות של האורחים וצימק ל-17, האיש החם של הירוקים, מנדז-ולדז תפר שלשה נוספת בתגובה. עד לתום הרבע אורלנדו הוסיף עוד שתיים מהקו, קריית אתא הוסיפו שתיים ודיברתולומאו קלע שתיים יפות על הבאזר של הרבע וקבע 48-68.

לרבע האחרון עלו: פרז, דיברתולומאו, מנדז-ולדז, בלייזר וקופרברג. הסנטר הצעיר קלע נקודה מהקו, בלייזר נפגע וירד אל הספסל. שמחון שעלה במקומו תפר שלשה לאחר אסיסט של דיברתולומאו. פרז לחץ על הגז והוסיף סל ועבירה, שלשה שלו העלתה את מכבי ליתרון שלושים ורחימי הקפיץ מהספסל את שריד ואביטל הצעירים. שריד קלע שתיים וגם קופרברג התכבד בנקודות. בסיום מכבי Hunter חיפה מביסה את קריית אתא 54-91 ועולה לרבע גמר גביע המדינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *