הירוקים חוזרים מירושלים עם הפסד 71-93

מכבי Hunter חיפה יצאה הערב (ראשון), לארנה בירושלים, במטרה לנסות ולהפתיע את הפועל ירושלים ולכפות עליהם הפסד שישי רצוף. המשחק החל טוב יותר בצד האדום, כאשר אמארה סטודמאייר היה דומיננטי מהפתיחה והוביל את האדומים ליתרון 12. רחימי הזעיק פסק זמן ולאחריו הירוקים נראו אחרת ורצו 4-21 עד ל-24-29 לאדומים בסיום הרבע. ברבע השני המשחק הטוב בירוק המשיך. וורקמן עלה ונתן עבודה, מיטשל דייק מתחת לסלים ועמית שמחון התעורר. סטודמאייר הוקפץ מהספסל וירושלים ניצלו זאת לריצת 0-18 עד למחצית, בחסות בר טימור שהיה מצוין. דייסון וג'רלס רק הגדילו את הפער והמחצית הסתיימה בפיגור של מכבי, 43-54.

הרבע השלישי לא הביא עימו בשורה לירוקים וירושלים השלימו ריצת 0-23, עד שמנדז-ולדז רשם שתיים. וורקמן שם שתיים בצבע, אבל לאורחים לא היה מענה לערב קליעה מוצלח של האדומים מחוץ לקשת (11/25 עם 44%). בינתיים עוז בלייזר החטיא מהעונשין לראשונה העונה והאדומים ירדו להפסקת הרבע ביתרון 57-80. ברבע הרביעי ירושלים הורידו הילוך ולא קלעו במשך שלוש דקות, אך גם מכבי לא ניצלו זאת והצליחו להוריד את הפער רק עד ל-15. בשתי הדקות האחרונות רחימי נתן דקות לאופק אביטל ולניר שריד הצעירים (שריד קלע שלשה) וירושלים ניצחו 73-91, כאשר בשבוע הבא הירוקים יארחו את הצהובים מתל אביב.

"שיחקנו לא טוב היום. לקחנו החלטות לא טובות בהתקפה והיינו רכים בהגנה", אמר מאמן הקבוצה, עופר רחימי. "ההכנה שלנו לא למשחק לא הייתה אופטימלית, אבל זה לא תירוץ להפסד. אני חושב שניסינו לדחוף כדורים פנימה כמה שאפשר, אבל אין לנו שחקן מטרה בצבע בשלב זה ואני מקווה שפיימוס יחזור ויוסיף לנו ולכן אנחנו בהחלט בנויים על הקליעה שלנו מבחוץ".

״אני חושב שכשרצנו נראינו טוב מאוד, אבל הם רצו לקראת סוף המחצית וגם במחצית השנייה לא הצלחנו לעצור את זה וזו התוצאה" סיכם עמית שמחון. "לדעתי מוקדם לקבוע מה אנחנו שווים בטבלה, אני כן חושב שאנחנו משתפרים, אבל היום שילמנו על כל טעות ולא הצלחנו לעצור את החלקים היותר חזקים של ירושלים ולכפות את היתרונות שלנו. היום שיחקנו פחות קבוצתי וזה משפיע על התוצאה, צריך ללכת לוידאו לבדוק את הטעויות ולתקן ממשחק למשחק״.

קלעו למכבי: מיטשל (9 ריב') ושמחון 17 נק', בלייזר וגרייבס 8 נק' כ"א, פרז 7 נק' ו-5 אס', וורקמן 6 נק', מנדז-ולדז 5 נק' ושריד 3 נק'. אופק אביטל שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

 

הירוקים עלו בחמישייה עם: פרז, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. סטודמאייר עלה ראשון על הלוח עם טיפ מריבאונד התקפה ולאחר עוד שתיים של ירושלים, מנדז-ולדז סחט סל ועבירה ורשם שלוש נקודות ראשונות. ירושלים קלעו שש רצופות ועלו ליתרון 7 מהיר. מיטשל נחסם בדרך אל הסל, אבל תיקן עם דאנק, בלייזר הוסיף שתיים יפות. הירושלמים שוב רצו ועלו ליתרון שמונה, פרז נצמד לאליהו, הוציא ממנו את העבירה השנייה (תוך פחות מחמש דקות במשחק) וקלע נקודה מהקו, לאחר עוד שלשה של האדומים שעלו ליתרון 8-20, רחימי הזעיק פסק זמן, חמש דקות בתוך המשחק. וורקמן וגרייבס עלו במקום בלייזר ופרז, מיטשל לקח את סטודמאייר אל הסל ושם שתיים, הסנטר הירושלמי עשה את אותו הדבר בצד השני, אבל גם עשה עבירה על הזריקה של שמחון (החטיא את הבונוס). מיטשל חטף ושלח את וורקמן לדאנק, ירושלים המשיכו לרוץ, אבל שלשה של מיטשל צימקה ל-7 שוב, וורקמן הסתבך עם עבירה שניה בשלוש דקות על הפרקט, אך תיקן עם דאנק לאחר חסימה של מיטשל. שלשה של וויל גרייבס ממש על הבאזר קבעה 24-29 לאדומים בתום הרבע.

לרבע השני עלתה החמישייה: פרז, שמחון, בלייזר, גרייבס ומיטשל. הסנטר הירוק פתח עם דאנק יפה ועלה ל-9 אישיות, לאחר החטאה באדום גרייבס שם שתיים מחצי מרחק וצימק לנקודה, בלייזר הוסיף עוד שתיים והעלה את מכבי ליתרון ראשון ולאחר חטיפה של גרייבס, מיטשל רץ לדאנק שהקפיץ את הספסל הירושלמי לטיים אאוט ראשון. שמחון שם ליי-אפ קל במתפרצת, דייסון תפר שלשה ועצר בצורת של ארבע דקות באדום. פרז רשם חדירה גדולה ושם שתיים קלות, סטודמאייר חזר מהספסל ושם שיים על מיטשל (עלה גם הוא לדו ספרתי אישי), הסנטר הירוק עשה אותו דבר על אליהו וירושלים לקחו עוד פסק זמן בפיגור שש. סטודמאייר הניח עוד שתיים מריבאונד התקפה, גרייבס תפר שלשה בתגובה ולאחר חטיפה של שמחון הוא החטיא אחת במעבר, טימור ניצל זאת לשלשה משלו ולעוד שתיים בסוף שעון, שצימקו לשתיים בלבד את היתרון הירוק. אליהו הניח שתיים אופייניות והשווה ולאחר החטאות של בלייזר ומיטשל טימור רשם את הנקודה ה-15 שלו במשחק (8 רצופות) והוריד את הירוקים לפסק זמן בפיגור שלוש. דייסון הלך אל הקו וכבר קבע ריצת 0-14 באדום, אותה ג'רלס הגדיל עם עוד שתיים מחצי מרחק. עד לתום הרבע מיטשל קיבל עבירת תוקף מהשופטים ושתיים של טימור החזירו את המארחת ליתרון דו ספרתי, 43-54 במחצית.

רחימי עלה למחצית השנייה עם: פרז, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. שתי הקבוצות לא היו מדויקות בהתקפות הראשונות של הרבע, עד שאליהו ניצל חוסר עירנות בהגנה של מיטשל והניח שתיים קלילות, הירוקים לא הצליחו למצוא את הטבעת והאדומים פשוט לא עצרו ועלו ליתרון 16 עם ריצת 0-23. מנדז-ולדז סוף סוף קלע שתיים, אך שלשה נוספת של ירושלים אילצה את רחימי לקחת פסק זמן בפיגור 17. וורקמן שם שתיים בצבע, אך למכבי לא הייתה תשובה ליום מעולה מהשלוש של ירושלים שעלו כבר ליתרון 19. שתיים של שמחון קבעו 50-70, כאשר נותרו 3:40 לרבע השלישי, שמחון איבד כדור ובהיעדרו של גבוה על המגרש, סטודמאייר לא התקשה לרשום ארבע נקודות רצוף. שמחון קלע חמש רצופות, אבל עד לתום הרבע רוזפלט קלע נקודה מהקו, שמחון השיב בעוד שתיים וג'רלס תפר שלשה על הבאזר שקבעה יתרון 57-80 לאדומים בסיום הרבע השלישי.

לרבע האחרון עלו: פרז, שמחון, וורקמן, בלייזר ומיטשל. הקפטן הירוק הוציא עבירה מהירה, אך החטיא לראשונה העונה מהקו וקלע רק נקודה. פרז קיבל מהשופטים את העבירה הרביעית שלו וירד אל הספסל. מיטשל קלע נקודות ראשונות במחצית השנייה עם סל ועבירה של פיטרסון, אך החטיא את הבונוס, מנגד דייסון הלך אל הקו לאחר עבירה של בלייזר וקלע את הנקודה הראשונה של ירושלים ברבע הרביעי, לאחר שלוש דקות. בלייזר רשם פולו-דאנק מרשים לאחר החטאה של אורלנדו, מנגד אליהו רשם דאנק מהיר משלו. מיטשל שם שתיים ופרז הוסיף שתיים מהקו, שקבעו 66-83 לאדומים, חמש דקות למחצית. פרז המשיך לקחת אחריות ושם שתיים אל טימור שצימקו ל-15, ג'רלס נקודה מהקו ועלה לראש טבלת הקלעים באדום עם 20. ניר שריד ואופק אביטל עלו לשחק בדקות האחרונות, ירושלים רק הגדילו את הפער והביסו את הירוקים 73-91.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *