הירוקים שומרים על הבית עם ניצחון 68-89 על מכבי אשדוד

מכבי Hunter חיפה עלתה הערב (שני) לשחק מול מכבי אשדוד, בהיכל הספורט ברוממה, כאשר היא רוצה לשמור על הבית ולרשום ניצחון שלישי העונה. המשחק היה צמוד מאוד בהתחלה, מיטשל התחמם עם דאנק ראשון, אבל סיים ערב לא טוב עם 6 נקודות ו-5 עבירות. בלייזר נעץ שלשה ראשונה והעלה ליתרון שש, אך אשדוד ענו בריצת 0-5. רחימי הוציא את פרז (עבירה שנייה מוקדמת) ואת הרבע הראשון הקבוצות סיימו בשוויון 23-23. המצטיין במשחק, עמית שמחון חימם את הידית ברבע השני, יחד עם גרייבס ומנדז-ולדז שירדו להפסקה עם 9 נקודות כל אחד ועם יתרון ירוק 40-45.

הרבע השלישי נראה אחרת לגמרי וגם הרכז אלכס פרז התחמם ושלשה שלו סידרה יתרון דו-ספרתי לראשונה במשחק. מנדז-ולדז להט והעלה ליתרון 17, אבל קיבל את העבירה השלישית מהשופטים וירד לנוח. בתום הרבע השלישי אשדוד הצליחו לצמק מעט והוא הסתיים בתוצאה 55-68 למכבי. הרבע המכריע היה חם במיוחד ומכבי פתחה אותו בסערה עד ליתרון 22, שבע דקות לסוף. רחימי נאלץ להתמודד עם בעיית עבירות של מיטשל וגרייבס שיצאו בחמישית ובלייזר נאלץ לתפקד כסנטר עד לסיום המשחק. אשדוד ניסו לחזור ואף הורידו את הפער ל-12, אבל ווילי וורקמן בא בזמן ויחד עם נקודות של שמחון הם הצליחו להגדיל את הפער ולתת הרבה אוויר לירוקים שניצחו 68-89 ברוממה.

"אמרתי שאנחנו צריכים לשפר את הסיומת ואני מקווה שמה שעשינו היום יקרה גם בעתיד, אם נגיע לרבע האחרון עם יתרון"',אמר מאמן הירוקים, עופר רחימי. "בשבוע הבא אנחנו צריכים לשחק חכם ואגרסיבי ולא לחשוב יותר מדי קדימה, מעבר למשחק הבא. אני חושב שוויל גרייבס נתן משחק יוצא מן הכלל, עם שתי שלשות שהעלו אותנו ליתרון. בינתיים, גם עם סגל קצר אנחנו עם שני נצחונות לעומת הפסד אחד".

"אני מרגיש שחקן מוביל בחיפה, עופר מאמין בי והמועדון מאמין בי ואני מאוד שמח שאני פה", אמר הקלע המוביל של הערב, עמית שמחון. "אני רגיל לשחק את כמות הדקות הזו ואני אעשה כל מה שצריך בכדי שהקבוצה תנצח, זה מה שחשוב. שיחקנו עם סגל קצר, אבל מאז שג'ון ופיימוס נפצעו, כולנו אמרנו שצריך להרים את עצמנו ושכל אחד יתן יותר מעצמו ואפשר לראות את זה על כל החברים בקבוצה".

קלעים בירוק: שמחון 22 נק' ו-10 ריב', פרז (5 אס') ומנדז-ולדז (7 אס') 17 נק' כ"א, בלייזר (9 ריב') וורקמן וגרייבס 9 נק' כ"א ומיטשל 6 נק'. ניר שריד שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

 

מכבי עלו בחמישייה עם: פרז, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. הצהובים עלו ראשונים על הלוח עם שתיים קלות של כהן, שלאחר מכן שלח את בלייזר אל הקו והקפטן הירוק השלים שתי קליעות ראשונות. הקפטן הירוק חטף ושלח את שמחון לשתיים, לאחר שתיים של כהן מהקו, מיטשל רשם דאנק ראשון. שלשה של שמחון קוזזה עם שתיים של כהן שקלע בשלב זה את כל שש הנקודות של האורחת, עד שדניאל שם שתיים וצימק את היתרון הירוק לארבע, עד שקפטן בלייזר בלייזר נעץ שלשה. חמש נקודות של האשדודים צימקו לנקודה, רחימי הקפיץ מהספסל את וורקמן וגרייבס על חשבון פרז (עבירה שנייה) ובלייזר. וורקמן שם שתיים יפות, אך אשדוד הגיבו בשלשה ושתיים מריבאונד התקפה ועלו ליתרון שלוש. בסיום הרבע שוויון ברוממה, 23-23.

לרבע השני עלה רחימי עם: מנדז-ולדז, שמחון, וורקמן, גרייבס ומיטשל. מכבי פתחו לא טוב, עד שמיטשל רשם שלשה לא אופיינית ולאחר שתיים גדולות של שמחון שגם סחט עבירה, טפירו ענה בפסק זמן. פרז קלע שתיים ראשונות מהקו, דניאל ענה עם פולוו דאנק ולא נתן למכבי לברוח ליתרון משמעותי. גרייבס התחמם על שלשה ראשונה, זיו ענה בסל ועבירה, גרייבס שוב צלף שלשה והעלה את מכבי ליתרון חמש. יתרון החמש נשמר גם במחצית עם 40-45.

לרבע השלישי עלו: פרז, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. שמחון פתח עם שלשה, כהן ענה בשתיים. מיטשל קיבל את השלישית שלו והוחלף בגרייבס. הירוקים חיממו ידיות ושלשה של פרז סידרה להם יתרון 10, חמש דקות במחצית השנייה. שלשה נוספת של אורלנדו קבעה יתרון 12, טפירו הזעיק פסק זמן. מכבי עלתה ליתרון 17, מנדז-ולדז שהיה לוהט קיבל עבירה שלישית מהשופטים וירד לנוח. הירוקים היו עדיפים עד לתום הרבע, למרות שהאורחים הצליחו לצמק וירדו לרבע ביתרון ירוק, 55-68.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: פרז, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. מכבי פתחה עם שתי שלשות מהירות ולאחר שמיטשל קיבל את הרביעית וירד את הספסל, פרז תפר עוד שלשה ומכבי עלתה ליתרון 22, שבע דקות לסיום. גם גרייבס קיבל את הרביעית שלו ויצר בעיה לרחימי עם הגבוהים ולאחר מספר מהלכים גרייבס גם קיבל את החמישית שלו וסיים את חלקו במשחק. אשדוד הצליחו לנגוס ביתרון של הירוקים וירדו כבר ל-16, מיטשל חטף גם הוא את החמישית וסיים את המשחק. סיימון קלע שתיים, פרז לקח אחריות ושם שתיים חשובות, אך גם החטיא שתיים מהקו. יואינג דווקא כן קלע שתיים מהקו, שמחון החטיא שלשה במעבר, אבל גם חסם יפה את זיו שיצא למתפרצת משלו. וורקמן לקח ריבאונד התקפה יפה וסידר לשמחון שתיים קלות, שסידר למכבי יתרון 14, שתי דקות לסוף. וורקמן גם קלע שתיים מהקו ומכבי הלכו עד הסוף ורשמו ניצחון 68-89 מרשים על מכבי אשדוד ברוממה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *