הירוקים מפסידים 79-87 במשחק פתיחת העונה בהרצליה

מכבי Hunter חיפה עלתה לשחק היום (ראשון) באולם היובל מול בני הרצליה המקומית, לאחר שחזרה אתמול בבוקר ממסע ה-NBA השנתי. הירוקים רצו לרשום ניצחון בכורה בליגה, כאשר הסנטר החדש שהצטרף אליהם בארה"ב, ג'אריד פיימוס עמד לרשותו של המאמן עופר רחימי. המשחק נפתח בצורה שקולה מאוד, בצד של המקומיים ג'ף אדריאן היה חם מההתחלה, כאשר מולו התייצב טוני מיטשל שסיפק נקודות בירוק. גם ווילי וורקמן פתח טוב ונתן יתרון קל לירוקים, אבל את הרבע הראשון הקבוצות סיימו בשוויון 21-21. לרבע השני הירוקים עלו חדים יותר, בעיקר הודות לעמית שמחון שנקודות שלו, לצד הגנה טובה של האורחים, סידרה להם יתרון 11. הרצליה לא נתנו למשחק לברוח ונקודות של גרין הורידו את הפער משמעותית, עד שנקודות של מנדז-ולדז קבעו יתרון ירוק 36-42 במחצית.

המחצית השנייה נראתה אחרת לגמרי, כאשר בני הרצליה השתלטו על המשחק וגם הדביקו למיטשל את העבירה הרביעית שלו שהשביתה אותו לדקות ארוכות. מי שכן היה דומינטי במדי מכבי היה אורלנדו מנדז-ולדז ששלשה שלו קבעה יתרון 64-67 בתום הרבע. אם הרבע השלישי היה בשליטה מסוימת של הרצליה, אז את הרבע הרביעי הם כבר ניצחו בפער ניכר (12-23) והירוקים לא מצאו פתרון לחגיגת השלשות של המארחים מהשרון. וורקמן ומיטשל עוד ניסו להפוך את המשחק, אבל זה כבר היה מאוחר מדי והרצליה ניצחו 87-79. למכבי Hunter חיפה מחכה הפועל ת"א כבר ביום רביעי בשעה 19:00 ברוממה.

"אני חושב שבאנו מוכנים מאוד למשחק והמסע לארה"ב לא השפיע על הקבוצה, אלא להיפך, הוא רק עזר לנו להתגבש ולהתחבר", סיכם המאמן עופר רחימי. "ביום רביעי יש לנו אתגר גדול עם משחק מול הפועל תל אביב, סוף סוף בבית שלנו".

"המטרה שלנו כקבוצה היא לעצור את היריבה על כ-72 נקודות והיום ברור שלא הצלחנו לעשות את זה, במיוחד במחצית השנייה", סיכם ווילי וורקמן. "במחצית השנייה נתנו להם לרוץ יותר מדי, למרות שזה לא היה נוקאאוט מוחלט. איבדנו קצת יותר מדי כדורים במחצית הזו וזה עצר להם לעשות יותר נקודות. אני מאוד גאה שבאנו עם אנרגיות טובות בפתיחה והצלחנו להציג יכולת טובה. ביום רביעי אנחנו יודעים שהפועל תל אביב יביאו הרבה מאוד אנרגיות ואני מכיר את הגישה שלהם כי שיחקתי שם, אנחנו נהיה חייבים להיות יותר אגרסיביים מהם וזה מה שאנחנו עובדים עליו כל יום באימונים, זה צריך להיות ה-DNA שלנו".

מיטשל 16 נק', שמחון 14 נק', מנדז-ולדז 13 נק', וורקמן 11 נק' (6 ריב'), פיימוס 8 נק' (11 ריב'), פרז 7 נק', דיברתולומאו 6 נק' ( 5 ריב') ובלייזר 4 נק'. גרייבס שיחק ולא קלע.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: פרז, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ומיטשל. האחרון עלה מיד על הלוח עם שתיים וארבע הדקות הראשונות היו שקולות, כאשר סל ועבירה של ג'ף אדריאן (החטיא את הבונוס), העניקו יתרון שתיים למארחת. דקות טובות של מכבי עם סל ועבירה של וורקמן העבירו את נדנדת היתרון לצד הירוק, 3 דקות לסוף הרבע. בסיום הרבע המשחק התסיים בשוויון 21-21.

לרבע השני רחימי עלה עם: פרז, שמחון, וורקמן, גרייבס ומיטשל. שתי חטיפות של מיטשל ושמחון העניקו סלים קלים והקפיצו את גורקה לפסק זמן. הירוקים מהכרמל המשיכו את הפתיחה הטובה ובלתי ספורטיבית על פרז סידרה להם יתרון 7. שלשה של שמחון ודקות טובות מאוד הגנתית סידרו למכבי יתרון 11, ארבע וחצי דקות למחצית. שלשה של הרצליה הורידה את ההפרש ל-7 ורחימי הזעיק פסק זמן. ארבע נקודות רצופות של גרין צימקו את ההפרש לחמש בלבד, מנדז-ולדז קלע נקודה מהקו וקבע את תוצאת המחצית, 36-42 למכבי Hunter חיפה.

לרבע השלישי עלו: פרז, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ומיטשל. דניס עלה ראשון על הלוח והמשיך לצמק את הפער של הירוקים, בלייזר השיב עם שתיים יפות על קו הבסיס. לאחר דקות ארוכות בהן היה על הספסל בשל עבירות, מיטשל שם שתיים, דניס ענה מיד עם שלשה על השמירה של שמחון וצימק לשלוש בלבד. גרין עם שלשה השווה את התוצאה מיד לאחר שמיטשל קיבל את העבירה הרביעית שלו מהשופטים ושוב ירד אל הספסל. המשחק המשיך להיות צמוד והאורחים לא הצליחו לפתוח פער משמעותי, פיימוס עם שתיים העלה לשלוש את ההפרש. שתי נקודות של משעור העניקו למארחים יתרון נקודה, לאחר נקודות של שתי הקבוצות, סל ועבירה של פיימוס החזירו את היתרון למכבי. שלשות של מנדז-ולדז ודניס קבעו יתרון 64-67 למכבי בתום הרבע השלישי.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: מנדז-ולדז, שמחון, וורקמן, גרייבס ופיימוס. הרצליה פתחו חזק עם חמש רצופות, מנדז-ולדז השיב בשלשה מהפינה. גרין תפר שלשה גדולה על מנדז-ולדז והחזיר את יתרון הנקודה להרצליה, דאנק של משעור לאחר איבוד ירוק הגדיל את הפער לשלוש. דניס עם שתיים על הבאזר הגדיל את היתרון של המקומיים לחמש ושלשה נוספת כבר לשמונה, 3 דקות לסיום המשחק (רחימי הזעיק פסק זמן). דניס המשיך את החגיגה עם שלשה נוספת, מיטשל ענה עם שתיים מריבאונד התקפה ולאחר חטיפה של וורקמן שסידר לו אסיסט שם עוד שתיים במעבר והוריד את הרצליה לפסק זמן ביתרון שבע, 1:39 לסיום המשחק. מיטשל ניסה להחזיר את הירוקים למשחק וגם סל ועבירה של שמחון צימקו את הפער, אבל זה היה כבר מאוחר מדי והרצליה ניצחו 79-87.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *