הירוקים רושמים ניצחון 63-73 על נס ציונה בחוץ לאחר משחק קשוח

מכבי Hunter חיפה יצאה למשחק חוץ בנס ציונה, לאחר שפגשה אותה לפני כשלושה שבועות באותו המקום בדיוק והצליחה לנצח רק לאחר שתי הארכות, במותחן אדיר. לירוי היקרסון שחתם בקבוצה לא שותף. המשחק החל מצוין מצידו של וויל גרייבס שעלה ראשון על הלוח בצד של מכבי וסיים את הרבע הראשון עם 10 נקודות. המשחק התחמם במהרה, כאשר לחובת נס ציונה נשרקו שתי עבירות בלתי ספורטיביות וגם עבירה טכנית, תוך חמש דקות. באקנר גם התחמם והעלה את הירוקים ליתרון 10, אבל טל דן היה זה שקבע את תוצאת הרבע, 16-24 למכבי. המקומיים פתחו טוב יותר את הרבע השני ובעזרת וואט ודן הורידו לנקודה בלבד, כאשר הסנטר הזר שחזר לקדנציה נוספת בכתום, גם חסם יפה את רוז'ו והריץ את נס ציונה למתפרצת שזיכתה אותם ביתרון. דיברתולומאו עם שלשה מרחוק ובלייזר עם קליעה מחצי מרחק ממש על הבאזר, קבעו 36-42 לירוקים במחצית.

הרבע השלישי למעשה הכריע את המשחק, כאשר פתיחה טובה של ורגאס ודיברתולומאו העניקה למכבי יתרון דו ספרתי, שצמח עד ל-19 נקודות בשיאו. גיינס הצליח לצמק קצת ולהוריד את הקבוצות בתוצאה 51-64 למכבי. ברבע המכריע נס ציונה ניסו לחזור, אבל הירוקים היו נחושים ובעיקר הצליחו לסגור טוב בהגנה, בדרך לניצחון 63-73 ולהשלמת סוויפ 0-3 עונתי על נס ציונה.

"אני חושב שהיינו יותר חדים בהתקפה מהפעם הקודמת וזה הוריד להם את הנקודות ממתפרצות", סיכם רמי הדר. "אנחנו קבוצה קשוחה שלא נשברת ואני נותן את הכבוד לנס ציונה ששיחקו חזק ואגרסיביץ המטרה שלנו היא לסיים במקום 3-4 ולהרוויח יתרון ביתיות ברבע הגמר".

"אנחנו תמיד שמחים לנצח ובעיקר במשחקי חוץ. היה משחק מאוד קשוח ולזה ציפינו, אבל אני שמח שנאבקנו וסיימנו עם ניצחון", הוסיף ג'ון דיברתולומאו. "אנחנו אוהבים לשחק בקצב הזה עם הלחץ שאנחנו עושים בהגנה ואני שמח שהיום עשינו את זה טוב וניצחנו".

קלעו למכבי: גרייבס 16 נק', דיברתולומאו 13 נק', בלייזר 11 נק' ו-5 חט', ורגאס (7 אס') ובאקנר 10 נק' כ"א, קולמן 6 נק' ורוז'ו 5 נק'.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, קולמן, בלייזר, גרייבס וצ'וברביץ'. מיצ'ל וואט פתח עם שתיים, גרייבס ענה עם שלשה ולאחר מתפרצת של הירוקים קולמן נעצר בבלתי ספורטיבית, אותה הוא ניצל לשתיים קלות מהקו. לאחר עוד חטיפה בירוק ורגאס קלע שתיים, אסקה ענה בשלשה וצימק לשתיים את ההפרש. הירוקים הלכו חזק אל הטבעת ובלייזר ניצל זאת לשתיים לאחר עבירה וגם קולמן שוב נשלח אל הקו ודייק בשתי הזריקות. גיינס צלף מבחוץ, גרייבס חפר על אסקה והוציא עוד פאול (קלע נקודה). לאחר נקודות של אסקה, בלייזר לקח ריבאונד מהחטאה שלו ותיקן, באקנר הוציא עבירה והעצבים החלו בצד בנס ציונה שגם חטפו טכנית. הסנטר הירוק דייק בשתי הזריקות, ורגאס החטיא את הבונוס על הטכנית וגרייבס הוסיף עוד שתיים. גיינס צלף מרחוק בפעם השנייה, בצד הירוק הכדורים המשיכו ללכת לגרייבס שהוציא עוד עבירה וקלע נקודה. גרייבס עלה כבר ל-10 אישיות לאחר שלשה במעבר, באקנר חפר חזק על נסטרנקו והוציא עוד עבירה, הפעם קלע רק נקודה, אבל העלה את הירוקים ליתרון 10, שתי דקות לתום הרבע. לאחר איבוד נוסף בכתום, ברקוביץ' הזעיק טיים-אאוט, הכדור שוב הלך לבאקנר שקלע נקודה. טל דן שם שתיים ראשונות וסיים בצורת של המקומיים ובתום הרבע 16-24 לירוקים.

לרבע השני עלו: ורגאס, דיברתולומאו, בלייזר, גרייבס וצ'וברביץ'. דן פתח עם סל ועבירה, דיברתולומאו לקח ריבאונד התקפה ושם שתיים. נסטרנקו שם שתיים והעיר את המארחת, ורגאס מנגד לקח אחריות ורשם חדירה מוצלחת. וואט הרים את לב המושבה עם דאנק ועוד ארבע רצופות של המקומיים הורידו את ההפרש לנקודה בלבד. גרייבס קלע שתיים אדירות ועצר את הריצה, אבל נעימי ענה בשלשה וצימק לנקודה בלבד. וואט רשם חסימה גדולה עם רוז'ו והריץ את נס ציונה למתפרצת שזיכתה אותם בשתי נקודות וביתרון. קולמן חטף עבירה שלישית וירד אל הספסל, נעימי שם שתיים מהקו לאחר עוד פאול, הפעם של באקנר. דיברתולומאו תפר שלשה יפה, אדווין ענה בשתיים יפות משלו. צ'וברביץ' התחמם עם שתיים בצבע וגרייבס הוסיף שתיים על מיצ'ל וואט שגם חטף עבירה מהשופטים במאבק על ריבאונד ודיברתולומאו ניצל אותה לשלשה ממרחק גדול. בלייזר עם שתיים על הבאזר קבע 36-42 במחצית.

לרבע השלישי רמי הדר עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, בלייזר, גרייבס וצ'וברביץ'. וואט קלע שתיים, גיינס עשה בלתי ספורטיבית על ורגאס שקלע שתיים מהקו. ורגאס סידר לבאקנר אלי-אופ ודיברתולומאו הוסיף שתיים מהקו והעלה את מכבי ליתרון 10. נעימי ובלייזר החליפו שלשות ובאקנר שהוציא מוואט את הרביעית הוציא את ברקוביץ' מכליו שחטף עוד טכנית אותה דיברתולומאו ניצל לנקודה ולאחר שחטף כדור יפה, גם קלע שתיים והוריד את נס ציונה לטיים אאוט בפיגור 13. בלייזר הוציא פאול מהחדירה וקלע שתיים מהקו, באקנר הוסיף עוד שתיים לאחר עוד חטיפה של דיברתולומאו החם וגרגורי ורגאס הראה שגם הוא יודע והוסיף שתיים בדרך ליתרון 19. אדווין הרגיע קצת את הרוחות בלב המושבה עם שלשה, באקנר ענה בשתיים מהקו. גיינס דייק מחצי מרחק ולאחר שהוסיף שלשה וצימק ל-12, הדר הקפיץ את שחקניו לטיים אאוט. ורגאס נעזר בחסימה של צ'וברביץ' ורשם עוד חדירה מוצלחת, גיינס הלך אל הקו וקלע נקודה. עד לתום הרבע הקבוצות לא קלעו וירדו בתוצאה 51-64 למכבי.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, רוז'ו, בלייזר ובאקנר. שתי הקבוצות לא קלעו בדקה הראשונה, עד שגיינס שם שתיים, רוז'ו שם נקודות ראשונות ומיד הוסיף עוד סל ועבירה לאחר חטיפה, החטיא את הבונוס אבל גרם לאיבוד של אדווין, שגם נפצע וירד לנוח. קולמן חסם אלי-אופ, אבל הירוקים לא ניצלו זאת לנקודות. טל דן שם שתיים יפות וצימק ל-13, קולמן השתלט על החטאה של דיברתולומאו והוסיף שתיים בירוק. דן הוסיף עוד שתיים, אך גם עשה בלתי ספורטיבית על רוז'ו שקלע את השנייה בלבד. צ'וברביץ' נפצע וירד אל הספסל, גרייבס שעלה במקומו הוסיף עוד שתיים אחרי הטעיה על וואט. דקה וחצי לסיום הירוקים הובילו 13 ונס ציונה ירדו לפסק זמן. שלשה של נעימי כבר לא עזרה ובסיום 63-73 למכבי Hunter חיפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *