הגיע הזמן לצוד! מכבי Hunter חיפה מרסקת 56-91 את מכבי תל אביב

מכבי Hunter חיפה אירחה את מכבי תל אביב, למשחק ה-19 במסגרת ליגת ווינר סל, כאשר המשחק מרבע גמר הגביע יושב בראש של הירוקים, שחיפשו נקמה. חניכיו של רמי הדר טרפו את הפרקט מהרגע הראשון והפעם לא הביטו לאחור, כאשר הם הביסו את הצהובים מתל אביב 56-91. כאמור, כבר מהפתיחה היה ברור מי הקבוצה שהגיעה למשחק, כאשר ורגאס וקולמן תפרו שלשות מהירות. בצד הצהוב היה זה פניני שעשה את אותו הדבר, אבל מעבר לזה הצהובים לא הצליחו למצוא את הטבעת וסיימו עם 9 נקודות בלבד, אל מול 21 נקודות בירוק. ברבע השני הירוקים רק המשיכו והמשיכו להגדיל את הפער, למרות התעוררות קלה של האורחים, שהצליחו לקלוע שתי נקודות יותר מברבע הראשון. דיברתולומאו התעורר והתחיל לצלוף, בצד הצהוב היה זה בנדר שניסה להשאיר את האורחים בעניינים, אבל ורגאס נתן את הטון עם שתיים וקבע 20-43 במחצית.

המחצית השנייה הייתה לפרוטוקול והיה נראה שטראומת הגביע ישבה בראש של רמי הדר ושחקניו, שלא הורידו את הרגל מהגז ולא ריחמו על היריבה מתל אביב. העסק קצת התחמם, כאשר אופייבו רשם עבירה ולאחר מכן גם נשרקה טכנית למכבי תל אביב. למרות שההתקפה של הירוקים קצת נעצרה, ההגנה המשיכה לתפקד כמכונה משומנת, אבל בכל זאת הם קלעו 23 נקודות ברבע שהסתיים בתוצאה 35-66. הרבע האחרון היה גארבג' מוחלט, אבל גם בו הצהובים לא הצליחו לצמק את ההפרש שכבר טיפס ל-40. דיברתולומאו וגם רוז'ו המשיכו לחגוג מחוץ לקשת בדרך ל-13/25 מחוץ לקשת. בסיום הירוקים מנחילים לצהובים תבוסה היסטורית, 56-91.

"אני מבין מה עשינו פה היום ואני גם מבין שזו תוצאה של תהליך. עם החבר'ה האלה אפשר להלביש אותם במדים ולהיות מחלקה של גולני", סיכם רמי הדר. "זו קבוצה מאוד מיוחד ופשוט כיף. כל אימון, כל משחק, גם בימים פחות טובים וגם באכזבות. אני לא רוצה לצאת בהצהרות, אבל אני מאוד אוהב איך ששיחקנו היום. אנחנו קודם כל צריכים לדאוג ליתרון ביתיות בסדרה הראשונה ולא הבטחנו את זה עדיין, יש המון זמן. אני מאוד מאמין בשחקנים האלה. המפתח היה בתחילת המחצית השנייה, אבל החבר'ה עלו מפוקסים".

"ההפסד בגביע מאוד פגע בנו, אבל זה עשה אותנו רעבים יותר לקראת המשחק הזה", אמר דיברתולומאו, שהיה הקלע המוביל של מכבי עם 22 נקודות. "להצליח לבוא הביתה, להיראות כמו שנראינו ולנצח ככה, בכזה הפרש גדול, זה מאוד יפה. אני בטוח שנפגוש אותם שוב ונצטרך להתכונן הרבה יותר קשה".

קלעו למכבי Hunter חיפה:

מהלך המשחק:

מכבי Hunter חיפה עלתה בחמישייה עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. ורגאס החל את המשחק עם שלשה מהפינה. שתי הקבוצות היו מאוד לא מדויקות, עד שגרייבס חפר ושם עוד שתיים, פניני בתגובה צלף מעבר לקשת והעלה את הצהובים על הלוח לאחר שלוש וחצי דקות. צ'וברביץ' עם אסיסט יפה מצא את ורגאס פנוי לשלשה, מקל בצד השני שם שתיים. קולמן תפר שלשה במשחק המעבר וקבע 5-11 לירוקים. שתיים של רוז'ו שלחו כבר את טבק לפסק זמן. רוצ'סטי שם שתיים, עבירה של לנדסברג בצד השני שלחה את ורגאס לזריקות עונשין (קלע נקודה), כאשר בינתיים צ'וברביץ' וגרייבס ירדו אל הספסל ובאקנר ובלייזר עלו במקומם. שגב הדביק לרוז'ו את השנייה שלו, אבל החטיא מהקו, ורגאס בצד השני חדר ורשם סל ועבירה (רוצ'סטי), שהעלו את הירוקים ליתרון 10, כאשר גם מאזנו של ורגאס על 10 נקודות אישיות. באקנר ניסה לחסום את לנדסברג בדרך אל הסל, אבל במקום זאת רשם סל ועבירה (החטיא את הבונוס). באקנר עשה את אותו דבר בצד השני והוציא עבירה ממקל. בהתקפה האחרונה בלייזר קלע מחצי מרחק וקבע 9-21 לירוקים בתום הרבע.

לרבע השני עלו: ורגאס, דיברתולומאו, בלייזר, גרייבס ובאקנר. דיברתולומאו פתח עם חמש רצופות, מול שתיים של הצהובים. גרייבס שם עוד שתיים מחצי מרחק והגדיל את היתרון ל-15, בנדר ענה עם דאנק, אבל גרייבס קלע סל משוגע בצבע ושלשה אדירה של בלייזר שלחה את טבק לפסק זמן, כאשר מכבי Hunter חיפה מובילים 13-33. דיברתולומאו תפר שלשה נוספת, הפעם מהפינה, בנדר מיד ענה עם אחת משלו וצימק שוב ל-20. גרייבס תפר שלשה מאותה הבלטה, בנדר ענה בעוד שתיים בצבע. דיברתולומאו ברח ליבזורי וחדר יפה לצבע, ורגאס הוסיף עוד שתיים בחדירה, לאחר שנחסם לא חוקית. בהתקפה האחרונה הצהובים לא יצרו נקודות ומחצית ענקית הסתיימה בתוצאה 20-43.

רמי הדר עלה עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. הירוקים פתחו טוב עם נקודות של ורגאס וגרייבס, הצהובים גם הם קלעו 7. ורגאס איבד לאחר שלא הוציא כדור בזמן, אופייבו ניצל זאת לחדירה שהחזירה את ההפרש ל-23. צ'וברביץ' הוציא עבירה ממילסאפ, קלע שתיים מהקו וירד לקבל מנוחה. בנדר לקח ריבאונד התקפה וניצל אותו לסל ועבירה של בלייזר (ועלה למאזן דו ספרתי אישי), באקנר הוציא מאופייבו עבירה במאבק על הריבאונד (קלע נקודה) וגם נשרקה טכנית לצהובים, אותה ורגאס לא הצליח לנצל לנקודה נוספת. אוחיון הלך אל הקו וקלע נקודה, באקנר הלך גם הוא אל העונשין ורשם נקודה נוספת. ההתקפה של הירוקים לא פגעה, אבל בהגנה הם עשו את העבודה ושמרו על הפרש 23, באקנר שם שתיים גדולות בצבע והקפיץ את הצהובים לטיים אאוט. דיברתולומאו נעץ עוד שלשה. עד לתום הרבע הירוקים הוסיפו עוד חמש נקודות, כולל שני דאנקים אדירים של באקנר והצהובים מנגד קלעו שתיים מהקו (מקל) בדרך ל-35-66.

לרבע האחרון עלו: ורגאס, דיברתולומאו, קולמן, גרייבס ובאקנר. שתי הקבוצות לא מצאו את הטבעת במשך דקה וחצי, עד שבאקנר רשם עוד סל ועבירה, מילסאפ מנגד רשם שתיים נוספות בצבע. דיברתולומאו רשם שלשה על הבאזר, גרייבס הוסיף סל ועבירה ששלחה את בנדר הביתה עם חמישית. מילסאפ שם שתיים ועלה לדו ספרתי אישי ואת הצהובים ל-40 נקודות, כאשר נותרו 6:30 דקות למשחק, באקנר קיבל תוקף וירד לנוח ושגב הוסיף סל ועבירה (שלישית של דיברתולומאו) והסנטר הצעיר צימק ל-42-75. מילסאפ תפר שלשה והוריד את ההפרש ל-30, רמי הדר לקח פסק זמן בתגובה, 4:51 לסיום. דיברתולומאו נעזר בחסימה ותפר שלשה (5/7), טבק שוב לקח פסק זמן. גם רוז'ו הצטרף לחגיגה עם שלשהולאחר נקודה מהקו של הצהובים גם ורגאס צלף מרחוק. יבזורי קלע שתיים. עד לסיום הצהובים צימקו קצת אבל הירוקים פתחו רשמית את עונת הציד עם 56-91 על הצהובים מתל אביב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *