קבוצת הילדות בדרך לגמר היסטורי לאחר ניצחון מרשים על רמת השרון

קבוצת הילדות של מכבי חיפה, שמוליכה את מחוז חיפה לאחר שני סיבובים עם מאזן מושלם של 14 נצחונות מ-14 משחקים, התארחה ברמת השרון במשחק הראשון מבין שניים במסגרת חצי גמר גביע המדינה.

המשחק היווה הופעה ראשונה אי פעם במעמד הזה עבור קבוצה כלשהי ממחלקת הנשים הירוקה. החניכות של עומרי צירלין הגיעו רעבות ועלו במטרה אחת ברורה- להעביר את ההכרעה הביתה לגומלין בכרמל.

חיפה עלתה בחמישיה עם רותם כץ ויעל שטרן הקפטניות, רוני צביאלי, תמר זינגר והילה סבו. הפתיחה היתה שקולה, כאשר מצידה של חיפה היו אלה צביאלי וזינגר עם הנקודות והילה סבו בהגנת ברזל וברמת השרון היו אלה בעיקר רוני קלינגר ונטע קיויתי. שלשה של צביאלי קבעה 4-7 לאורחות. עוד חדירה של צביאלי שהצטיינה ברבע הראשון עם 11 נקודות והאורחות פתחו פער משמעותי 8-15 בתום הרבע הראשון.

הרבע השני נפתח כמו שנגמר הראשון כאשר חיפה לוחצת חזק בהגנה ומציגה משחק קבוצתי ונאה לעין בהתקפה לעומת רמת השרון שנלחמה ככל יכולתה והתבססה בעיקר על הצמד קלינגר את קיויתי מהפתיחה ועד שריקת הסיום. שתי שלשות של זינגר וכץ וחיפה ברחה ל- 15-30 לקראת המחצית. אקורד הסיום של המחצית היה שייך לזינגר עם עוד שלשה שקבעה 17-36 בהפסקה לאורחות.

הרבע השלישי התנהל כולו בשוויון מוחלט, כאשר מצד האורחות הצטרפו לטור הנקודות גם יעל שטרן ונטע ליכטנטריט עם 4 רצופות ומצד שני רמת השרון נעזרה בועקנין ובצלאל כדי לשמור על הסטטוס קוו. לקראת סיום הרבע שלשה ועוד סל מחצי מרחק של כץ והתוצאה  עמדה על 30-50 בסיום הרבע. לרבע האחרון עלו הירוקות כדי לסגור עניין. זינגר ושטרן לחצו בהגנה. צביאלי המשיכה לייצר סלים ואסיסטים כולל שניים מדהימים לזינגר שמצידה פרגנה למאיה באנקר שהצטרפה לחגיגה ועל החבורה ניצחה רותם כץ במפגן שלשות (3/4) וסלים מחצי מרחק עד לבריחה הסופית 42-70 על הלוח עם 2 דקות לסיום. בשתי הדקות האחרונות קלעו המארחות שתי שלשות שצימקו במעט אך זינגר אמרה את המילה האחרונה ובסיום 49-72 מהדהד לירוקות שקרובות כפסע מגמר הסטורי עבור המועדון.

קלעו לחיפה: רוני צביאלי 28 (7 רב' ו10 אס') תמר זינגר 18 (15 רב'), רותם כץ 17, יעל שטרן (6 חטיפות) ונטע ליכטנטריט 4 כ"א, מאיה באנקר (7 רב') 1.

כן תרמו: הילה סבו (5 אסיסטים, 6 חטיפות ו-8 רב') , נועה נונו, קארין זידאן, ניצן מאיר, אופק צליק, שירה קלמנוביץ', מעין גל, עדינה ביצקו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *