הירוקים מנצחים 73-80 את הרצליה לאחר הארכה

מכבי חיפה רושמת ניצחון ביתי נוסף ועולה למקום השלישי בטבלה, לאחר הארכה ומותחן אדיר בהיכל רענן כץ, לעיני כ-1800 אוהדים. המשחק היה צמוד מהפתיחה, כאשר בצד הירוק הקפטן חנן קולמן פתח מעולה עם שלוש שלשות ובצד של הרצליה היה זה קרופורד שרשם משחק טוב מהפתיחה. משעור ואנג'אי קלעו נקודות וקבעו יתרון 14-19 לאורחים בסיום הרבע. הרבע השני היה קצת מפוזר בשני צידי המגרש, כאשר סינגלטון היה דומיננטי בצד הכחול ורג'ינלד באקנר היה מעולה בצד של מכבי וקלע בדו ספרתי כבר במחצית. יפתח זיו קלע נקודה מהקו מול קבוצת הבית שלו ולמחצית הקבוצות ירדו בתוצאה 36-38 לירוקים.

הרבע השלישי היה קשה לצפיה מבחינה התקפית, כאשר שתי הקבוצות קלעו 17  נקודות והירוקים סיימו אותו עם יתרון מינימלי של 45-46. הרבע הרביעי כבר נראה אחרת, אבל מכבי לא מצאה את הסל במשך 8 דקות רצופות (כולל דקות מהרבע השלישי), עד שצ'וברביץ' שבר את הבצורת עם דאנק. קולמן קלע שלשה חשובה וגם ורגאס, למרות ערב לא טוב התקפית שם שתיים. קולמן הלך אל הקו, קלע שתיים ושמר על יתרון שלוש נקודות, אבל דרו קרופורד כפה הארכה וקבע 65-65 לאחר שלשה ענקית על הבאזר.

בהארכה הירוקים סגרו סיפור די מהר, כאשר הם שולטים בריבאונד בשני צידי המגרש ויחד עם נקודות חשובות מאוד של גרייבס שהגיע למאני טיים והרבה מלחמה של הגארדים בירוק, הם ניצחו 73-80 ועלו למקום השלישי בטבלה.

"היה משחק קשה ומאכזב שלא הצלחנו להיכנס לשטף ההתקפי", אמר המאמן רמי הדר לאחר המשחק. "לגבי המהלך האחרון, בלי קשר, האחריות היא שלי ואני תמיד אעמוד בגב של השחקנים. זה ניצחון מאוד חשוב".

"זה היה משחק קשה. אני אוהב איך שהרצליה נראים, הם באים לשחק חזק כל ערב. במשחק האחרון היינו טובים יותר במחצית והם חזרו וניצחו ולא רצינו שזה יקרה היום", סיכם חנן קולמן. "אני בטוח שאחרי שהדחנו אותם מהגביע הם יבואו מוכנים טוב יותר נגדנו וזה משחק גדול שננסה לנצח כדי להגדיל את רצף הניצחונות".

רשימת הקלעים: באקנר (8 ריב') וקולמן 18 נק' כל אחד, רוז'ו 17 נק' ו-10 ריב', דיברתולומאו 13 נק', ורגאס 6 נק', 6 ריב', 8 אס' (9 איב'), צ'וברביץ' (6 ריב') וגרייבס (7 ריב') 4 נק' כל אחד. בלייזר ושריד שיחקו ולא מצאו את הטבעת.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. האחרון עלה ראשון על הלוח עם שתיים על השמירה של סמואלס, קרופורד ענה בשלשה ראשונה במשחק ולאחר החטאה של צ'וברביץ' הוסיף שתיים מחצי מרחק. קולמן חימם את הידית עם שלשה ראשונה בירוק. יפתח זיו שעזב את הירוקים לפני כחודש שם שתיים, קולמן ענה עם עוד קליעה מחוץ לקשת. רוז'ו שם שתיים במעבר לאחר אסיסט של ורגאס, זליקוביץ' ענה בשתיים משלו וקבע 9-10 לירוקים לאחר 4:30 דקות משחק. קולמן תפר שלשה שלישית, אבל זליקוביץ' השתלט על כדור אבוד וצימק לשתיים בלבד.לאחר דקות ללא סל בשני הצדדים, האורחים קלעו שתיים והשוו את התוצאה, גרייבס עשה עבירה שניה והוחלף על ידי בלייזר, סמואלס קלע שתיים מהקו. באקנר שעלה לקבל דקות סחט עבירה מאנג'אי, אבל דייק רק בזריקה השנייה. רוז'ו הוציא מסמואלס תוקף, אבל קולמן איבד כדור ושתי הקבוצות החטיאו מתפרצות. משעור שם שתיים ועד לסיום הרבע, אנג'אי קלע מחצי מרחק, הירוקים לא דייקו והרצליה ירדו ביתרון 14-19.

לרבע השני הדר עלה עם: וראגס, דיברתולומאו, רוז'ו, בלייזר ובאקנר. הירוקים השוו מהר את התוצאה, כולל אלי-אופ אדיר של באקנר שהטביע עם הגב לסל, אבל דניס תפר שלשה והרגיע את הירוקים. באקנר הרגיש חם, לקח את אנג'אי עד הטבעת והוציא ממנו גם עבירה שנייה (החטיא את הבונוס). בלייזר החטיא ולאחר חסימה על דיברתולומאו הרצליה רשמו שתי מתפרצות מוצלחות, רמי הדר לקח פסק זמן ראשון בפיגור חמש, 6:46 למחצית. המארחים הציגו משחק מפוזר ודניס שם עוד נקודת עונשין, קולמן סידר לבאקנר עוד דאנק בתגובה והוא עשה זאת שוב במתפרצת, גורקה לקח פסק זמן ביתרון שתיים להרצליה. סינגלטון קלע שתיים על באקנר, אבל הסנטר הירוק ענה בסל ועבירה לאחר ריבאונד התקפה, קלע את הבונוס ועלה ל-12 אישיות, כאשר הוא פחות מ-8 דקות על הפרקט. דניס קלע שתיים ובאקנר קיבל עבירת תוקף וגם קולמן עשה עבירה על דניס ששלחה אותו לקו (דייק בזריקה אחת). רוז'ו שם שתיים על הבאזר, צ'וברביץ' רשם בלוק יפה ודיברתולומאו קלע שלשה במעבר. דווקא בדקות טובות שלו, צ'וברביץ' נפגע וירד לנוח, בינתיים דיברתולומאו רשם נקודת עונשין. זיו קלע נקודת עונשין משלו וגם באקנר נפגע והוחלף על ידי צ'וברביץ'. במחצית 36-38 למכבי חיפה.

למחצית השנייה עלו: ורגאס, קולמן, רוז'ו, בלייזר ובאקנר. רוז'ו וקולמן קלעו, באקנר קיבל תוקף ואת השלישית שלו. זליקוביץ' קלע מחצי מרחק, ורגאס סידר לבאקנר עוד שתיים קלות בצבע. הירוקים נראו טוב יותר ועלו ליתרון שש, כאשר נותרו 4 דקות ברבע. ורגאס המשיך להחטיא (0/8 מהשדה) והכחולים קלעו שתיים מהקו. סמואלס שם שתיים בצבע ולאחר עבירה של דיברתולומאו דני רובין קלע נקודה וצימק לנקודה בלבד. בדקה האחרונה של הרבע החלש התקפית שתי הקבוצות לא מצאו את הטבעת וקבעו 45-46 לירוקים.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: ורגאס, דיברתולומאו, רוז'ו, בלייזר ובאקנר. שתי הקבוצות לא קלעו בדקה הראשונה, עד שדניס הלך אל הקו וקלע שתיים, שהחזירו את היתרון להרצליה, אחרי דקות שהיה בצד של מכבי. ורגאס שוב החטיא ועדיין לא מצא את הטבעת וגם גרייבס לא הצליח לקלוע ורשם איירבול, סמואלס לקח ריבאונד התקפה ודחק פנימה. השופטים שרקו תוקף למכבי ומשעור תפר שלשה על צ'וברביץ' והוריד את הירוקים לפסק זמן בפיגור שש. החטאה של רוז'ו המשיכה 8 דקות בלי נקודות בצד של מכבי חיפה, אבל ורגאס סידר לצ'וברביץ' דאנק שעצר את הבצורת. משעור עשה את אותו חדר מקו הבסיס ורשם דאנק משלו, אשר שמר על יתרון שש בכחול, 5:41 לסיום. רוז'ו עלה לזריקה והוציא עבירה שאותה ניצל לקליעת עונשין, הגנה טובה בירוק הביאה את הרצליה לסוף שעון ורוז'ו הוציא ממשעור את הרביעית (החטיא את הזריקות). שוב הירוקים עם הגנה טובה גרמו להרצליה לאבד, באקנר ניצל זאת לשתיים מהקו. משעור קלע שלשה אחרי התקפה אסיסט יפה של קרופרוד, דיברתולומאו ענה עם שתיים חשובות ששמרו על הפרש 4 להרצליה. הגנה טובה של דיברתולומאו הריצה את הירוקים להתקפה והוא עצמו סידר לקולמן שלשה פנויה שהריצה את האורחים לפסק זמן ביתרון 56-57, 2:48 לסוף. ורגאס סוף סוף קלע ולאחר שחטף והוציא עבירה רוז'ו גם שתיים מהקו. סינגלטון עם שלשת קלאץ' ענקית השווה את המשחק, דקה וחצי לסיום, ורגאס איבד שוב, אבל השופטים שרקו לצעדים של הרצליה במעבר. אחרי הגנה טובה, דיברתולומאו סידר אסיסט אדיר לבאקנר ששם שתיים, גורקה לקח פסק זמן ביתרון שתיים של מכבי, 31:0 שניות לסוף. הירוקים מנעו סל מהרצליה ויצאו להתקפה שנעצרה בעבירה על ורגאס וגם בדו צדדית לבאקנר וקרופרוד שסיימה את דרכו של הסנטר של מכבי במשחק. ורגאס דייק בנקודה מהקו והקבוצות ירדו לטיים אאוט, כאשר על השעון נותרו 13.3 שניות והירוקים הובילו בשלוש. הכחולים הוריד שש שניות מהשעון עד שורגאס עשה עבירה על דניס שקלע שתיים. סינגלטון עשה עבירה על קולמן לאחר שניה, הקפטן עמד בלחץ, אבל קרופרוד תפר שלשה ענקית על הבאזר ושלח את המשחק להארכה בתוצאה 65-65.

להארכה הדר עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, קולמן רוז'ו וגרייבס. לאחר החטאה של סינגלטון רוז'ו שם שתיים. סינגלטון קלע נקודת עונשין. גרייבס הגיע למאני טיים עם שתיים קשות ולאחר החטאה של הרצליה, רוז'ו שם עוד שתיים מהקו ועלה ל-20 אישיות. שני הצדדים איבדו כדורים וקולמן עשה את הרביעית שלו ששלחה את קרופורד אל הקו שקלע נקודה, דיברתולומאו השתלט על הכדור. רוז'ו החטיא בסוף שעון ודניס איבד כדור לאחר הגנה אדירה של גרייבס בצד השני, 1:53 לסוף ההארכה. גרייבס חדר אל הסל ושם עוד שתיים נקודות קריטיות, 67-73 למכבי, 1:36 לתום ההארכה. דיברתולומאו שלח את סינגלטון לקו העונשין והפורוורד של הרצליה קלע שתיים. גרייבס החטיא שלשה קשה בסוף שעון, אבל ורגאס התרומם גבוה ולקח ריבאונד התקפה ענק וגם סחט עבירה ששלחה אותו אל הקו (קלע נקודה אבל לקח שוב ריבאונד). גרייבס שוב החטיא שלשה, אבל הפעם היה זה דיברתולומאו שלקח ריבאונד התקפה חשוב, נשלח אל הקו וקלע שתיים. קולמן עצר את סינגלטון בעבירה חמישית וסיים את דרכו במשחק, הפורוורד של הרצליה שוב דייק בקליעות וצימק לחמש. בלייזר איבד כדור קריטי ועל השעון נשארו 24 שניות, אבל הרצליה לא דייקו וגרגורי ורגאס לקח ריבאונד מכריע, סחט עבירה ודייק בשתי הזריקות. גם שתיים של הרצליה לא הושיעו והירוקים ניצחו 73-80.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *