הפסד 70-73 קורע לב של הירוקים למכבי ת"א מסיים את דרכם בגביע

התפאורה הייתה מושלמת, האולם היה כמעט כולו ירוק, האווירה הייתה מצוינת וגם המשחק היה טוב, אבל הירוקים בסופו של דבר נכנעו לאורחים מתל אביב וסיימו את דרכם בגביע המדינה, לאחר קרב קשוח וסיום שובר לב. הפתיחה הייתה שייכת לצהובים ובעיקר לדווין סמית' שהעלה אותם ליתרון חמש מהיר. ורגאס ורוז'ו פתחו טוב אצל מכבי, אבל הצהובים הצליחו להגדיל את הפער ובסיום הרבע 14-21. את הרבע הבא חניכיו של רמי הדר פתחו עם ריצת 3-8 מרשימה, שהקפיצה את טבק לפסק זמן. הירוקים הצליחו כבר להשוות, אבל רנדל ופארמר שמרו על היתרון בצד הצהוב, למרות מטווח שלשות של דיברתולומאו ובמחצית הקבוצות ירדו, כאשר האורחים ביתרון מינימלי 36-37.

למחצית השנייה הירוקים עלו חדים יותר, כאשר שלשות של גרייבס ודיברתולומאו הרימו את ההיכל המלא והריצו את המקומיים ליתרון שש. רוז'ו קלע ארבע נוספות משלו ובסיום הרבע, 51-55 למכבי חיפה. ברבע האחרון הירוקים הרגישו בבית ובנוח ונקודות של רוז'ו, צ'וברביץ' וגרייבס העלו אותם ליתרון 14 מרשים. אלא שמכאן והלאה המצב רק התדרדר, כאשר המקומיים לא מצליחים לקלוע מהשדה במשך דקות ארוכות ומנגד האורחים נגסו שוב ושוב ביתרון, עד לשוויון. במהלך המכריע גרייבס החטיא שלשה ורוצ'סטי לקח את הכדור לבד וקלע שלשת ניצחון, כאשר נותרו 0.4 שניות על השעון, אותן גרייבס לא הצליח לנצל לשלשה שתשלח את המשחק להארכה. בסופו של דבר הירוקים מפסידים 70-73 ומסיימים את דרכם בגביע המדינה לעונה זו.

"אין מגיע ולא מגיע, יש מי שמנצח ומי שלא מנצח והיום היינו צריכים לנצח. אני חושב שאיבדנו את המשחק בהתקפה, החטאנו קליעות חופשיות", סיכם רמי הדר את ההפסד הכואב. "זו קבוצה עם אופי ושחקנים עם אופי ואישיות ואנחנו נתקדם קדימה".

"הובלנו ב-14 ולא הצלחנו לנצח כמו שהיינו צריכים. זה כואב מאוד וזה קרה לנו גם בשנה שעברה. כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה להתרומם ולחכות להמשך העונה"', אמר רנה רוז'ו שנתן משחק מצוין"."כולם מתוסכלים ברור, אבל אנחנו יכולים להאשים רק את עצמנו וכמה שזה כואב אנחנו חייבים להתחיל להתכונן לקריית גת ולהתמודד עם זה".

 

קלעו למכבי חיפה: רוז'ו 16 נק' (7 ריב'), באקנר 14 נק' (6 ריב'), דיברתולומאו 11 נק', גרייבס 8 נק', צ'וברביץ' 6 נק', קולמן 4 נק' ובלייזר 2 נק'.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו לרבע הגמר עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. סמית' וגרייבס קלעו בשני הצדדים. לאחר שתיים נוספות בצהוב, קולמן ספג מכה בפנים וירד לקבל טיפול. צ'וברביץ' שם שתיים ראשונות, אבל שלשה ראשונה של סמית' קבעה יתרון חמש לצהובים, לאחר חמש דקות במשחק. ורגאס חדר והוציא לרנה שחדר בעצמו ורשם שתיים ראשונות, דווין סמית' מיד השיב בשלשה נוספת. רוז'ו חטף כדור, שם שתיים והוציא גם עבירה (קלע את הבונוס). רוז'ו חטף והריץ את ורגאס לעוד שתיים ובאקנר רשם סל ועבירה, לאחר עוד שלשה של סמית' וצימק ל-4. עד לתום הרבע הצהובים רצו והגדילו את הפער, 14-21.

לרבע השני הדר עלה עם: קולמן, דיברתולומאו, רוז'ו, גרייבס ובאקנר. הירוקים רצו 3-8 וז'אן טבק הזעיק פסק זמן. פארמר תפר שלשה, אבל דיברתולומאו ענה עם אחת משלו. חטיפה נוספת של ורגאס השוותה את התוצאה, אבל לנדסברג שם שתיים לאחר בצורת בצהוב. חסימה של אמבקווה הריצה את רנדל לדאנק קל ואת התל אביבים ליתרון 27-31, 4 דקות למחצית. בלייזר עם מבצע אישי שם שתיים, פארמר עשה לו את אותו הדבר בצד השני מיד. דיברתולומאו חימם את הידית עם עוד שלשה, אבל עשה עבירה שניה וירד לספסל. קולמן חדר חזק והוציא סל ועבירה, אבל החטיא את הבונוס. המשחק היה מאוד מפוזר בשני הצדדים, לנדסברג שם שתיים אחרי שתי דקות ללא נקודות ועד למחצית הקבוצות ירדו בתוצאה 36-37 לאורחים.

למחצית השנייה עלו: ורגאס, קולמן, רוז'ו, בלייזר ובאקנר. הצהובים קלעו ארבע בפתיחה, ורגאס קלע רק נקודה מהקו. בלייזר הדביק לרנדל את השלישית, באקנר לקח ריבאונד התקפה והשלים דאנק. רוז'ו חטף כדור ו-ורגאס סידר לבאקנר אלי-אופ ולאחר עוד שתיים שלו הירוקים הובילו בשתיים. סמית' ענה לירוקים עם דאנק, גרייבס תפר שלשה על הבאזר ודיבתרתולומאו עשה אותו דבר מיד והעלה את הירוקים ליתרון שש. פניני ענה עם שלשה פנויה, באקנר הלך אל הקו לאחר עבירה של אמבקווה, אבל דייק רק בזריקה השניה וירד לנוח עם 12 נקודות. קולמן שם שתיים במתפרצת ולאחר ריבאונד התקפה, רוז'ו הוציא פאול ושם שתי קליעות עונשין. שגב עם סל ועבירה צימק את ההפרש, אבל שוב רוז'ו על הריבאונד התקפה דאג לשים עוד שתיים. פניני שם שתיים מהקו, קולמן סידר לרוז'ו עוד שתיים למאזן האישי. בהתקפה האחרונה של הרבע הצהובים לא עשו סל והרבע הסתיים בתוצאה 51-55 לירוקים.

לרבע המכריע של רבע הגמר עלו: ורגאס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. האחרון שם שתיים ורוז'ו הוסיף עוד סל ועבירה. הירוקים פשוט חגגו על הפרקט ועלו להפרש 12 לאחר שלשה אדירה של גרייבס, 6:30 לסיום. לנדסברג שם שתיים וצימק ולאחר החטאות ואיבודים בשני הצדדים, רנדל סיים מתפרצת בעבירה, קלע נקודה והוריד את ההפרש ל-9 בלבד. באקנר עשה פאול במאבק על ריבאונד התקפה ושלח את אמבקווה לשתי זריקות (קלע את שתיהן ושלח את הירוקים לטיים אאוט). קבלת החלטות לא טובה של הירוקים סייעה לצהובים לצמק ל-7 בלבד, 2:59 לסיום. באקנר קלע נקודה מהקו, אבל סמית' העניש עם שלשה. אמבקווה לקח ריבאונד התקפה ודאנק שלו כבר צימק ל-3, כאשר השעון הראה פחות משתי דקות ומיד סידר לרנדל עוד דאנק שצימק להפרש מינימלי והוריד את הירוקים לפסק זמן. באקנר הוציא מרנדל את החמישית, שלח אותו אל הספסל וקלע נקודה. אמבקווה נעצר בפאול של דיברתולומאו (רביעי) ושם שתיים מהקו שהשוו את התוצאה, 40 שניות לסיום. לאחר החטאה של הירוקים רוצ'סטי תפר שלשה שניצחה את המשחק, 70-73 לאורחים שמסיימים לירוקים את חלום הגביע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *