הרצף הביתי נעצר עם הפסד 84-86 לירושלים לאחר הארכה

הירוקים הפסידו היום בצהריים, 84-86, לאלופה המכהנת, הפועל ירושלים, לאחר קרב אדיר שכלל הארכה והרבה הרבה לחץ, לעיני 3500 אוהדים. המשחק היה שקול ממש מהפתיחה, כאשר הישראלים של מכבי היו דומיננטיים, לצד רוז'ו ובאקנר ומן העבר השני, דונטה סמית' היה מעולה כהרגלו והוריד את הקבוצות להפסקה בשוויון 17-17. ברבע השני הירוקים העלו הילוך ושוב קולמן וצ'וברביץ' עזרו לטפס ליתרון ובמחצית, 34-41 לירוקים.

האדומים פתחו את הרבע השלישי בסערה וחזרו מיד, כאשר אליהו היה דומיננטי, אבל רוז'ו התעורר בצד השני. ג'אנינג ופישר בסופו של דבר קבעו את תוצאת הרבע השלישי, 53-57 אדום. ברבע המכריע הירוקים מצד אחד והאדומים מהצד השני פשוט לא הצליחו לברוח ולעלות ליתרון משמעותי, אבל בדקה האחרונה כאשר ירושלים ביתרון מתמיד, הירוקים לא הרימו ידיים ולאחר החטאה מהעונשין, שתי שניות לסוף, ביתרון שתיים של ירושלים, רוז'ו קיבל כדור וקלע עם הבאזר וקבע הארכה בהיכל, 77-77. גם ההארכה הייתה מותחת והוכרעה בעיקר מהקו, שלושה שחקנים בירוק יצאו בחמש עבירות ובסופו של דבר החטאות בשני הצדדים (שתיים של ג'אנינג מהקו ושתיים של זיו), נתנו את הניצחון לאורחים, 84-86, אחרי 12 משחקים רצופים ללא הפסד בית בירוק.

"אני מאוד אוהב את מה שיש לי ואת הקבוצה הזו, רק חבל שלא ניצחנו", אמר רמי הדר. "רג'י באקנר היה טוב בחלק הראשון ויש לי אמון מלא בו, אבל בגלל שהוא היה עם שלוש עבירות בחרתי להשתמש בו שוב רק לקראת הסוף", הוסיף המאמן.

"יש לנו הרבה כבוד לירושלים, היינו במשחק אבל זה לא היה מספיק", אמר רנה רוז'ו. "לא הצלחנו לסגור את המשחק וחבל. למרות התוצאה, זה היה מאמץ הגנתי מהטובים שהיו לנו".

קלעו למכבי: גרייבס 16 נק', קולמן 15 נק', רוז'ו (13 ריב'), קולמן ובאקנר עם 13 נק' כ"א, צ'וברביץ' 9 נק' (7 ריב'), דיברתולומאו 5 נק'. זיו ובלייזר שיחקו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו עם: ורגאס, קולמן, גרייבס, בלייזר וצ'וברביץ'. הסנטר הירוק עלה ראשון על הלוח עם שתיים, רולנד השיב בשתיים מהירות. האדומים קלעו 5 רצופות, קולמן שם שתיים והענק הירוק קלע עוד שתיים וגם סחט עבירה, אבל החטיא את הבונוס. הירוקים עלו ליתרון ראשון לאחר שלשה של קולמן, אך ג'נינג מיד השווה מהקו. רוז'ו ובאקנר העבירו שוב את היתרון לצד של מכבי, אבל דונטה סמית' עם סל ועבירה העלה את ירושלים ליתרון נקודה. בסיום הרבע 17-17.

לרבע השני עלו: ורגאס, קולמן, רוז'ו, גרייבס ובאקנר. באקנר התחיל טוב ודאג ליתרון ירוק, אבל ירושלים חזרו מהר והמשיכו את הנדנדה עם שתיים של דאנקן מהקו ואחרי שבאקנר ירד לספסל לאחר שעשה את השלישית שלו. צ'וברביץ' שעלה במקומו שם סל יפה וסחט גם עבירה (קלע את הבונוס) והוסיף עוד שתיים בדרך ליתרון ארבע, שורגאס העלה לשש לאחר מתפרצת. שתיים של סמית' קבעו 29-33 למכבי, 4:30 למחצית. שתי הקבוצות לא דייקו במיוחד ולאחר שלשה של קולמן הירוקים טיפסו כבר ליתרון 8, 33:3 למחצית. דונטה סמית', שכבר עלה לדו ספרתי אישי, שם עוד נקודה מהקו וקבע את תוצאת המחצית, 34-41 לירוקים.

למחצית השנייה עלה רמי הדר עם: ורגאס, קולמן, רוז'ו, גרייבס וצ'וברביץ'. סמית' הוסיף עוד שתיים למאזן והירוקים לא מצאו את הטבעת והירושלמים צימקו לנקודה בלבד ורמי הדר לקח פסק זמן. סמית' המשיך להיות מעולה בהיכל שהוא מכיר מצוין והחזיר את היתרון לאדומים. הירוקים לא קלעו 4 דקות, עד שרוז'ו שם שתיים על השמירה של דונטה, אבל לאחר חסימה של פישר על בלייזר, ג'נינג שם שתיים משלו במעבר. רוז'ו הדביק לסמית' את השנייה וקלע שתיים מהקו, אבל הירושלמים קבעו יתרון 45-46 לטובתם. אחרי שבאקנר השווה, רולנד קלע ארבע רצופות והעלה את ירושלים ליתרון ארבע, באקנר סחט גם מאליהו את השלישית שלו וניצל את העבירה לנקודת עונשין, אך מנגד אליהו קלע שתיים. באקנר לקח ריבאונד התקפה גדול ושם שתיים בצבע וגם הוציא בלתי ספורטיבית במתפרצת לאחר חטיפה של ורגאס (קלע שתיים מהקו). גרייבס שם שתיים יפות והשלים מהלך של ארבע נקודות בירוק, אבל ג'אנינג עם שלשה ופישר עם קליעות עונשין, שמרו על יתרון של הפועל. עד לתום הרבע טימור עוד הספיק להחטיא נקודות עונשין ולירוקים נותרו 6 שניות בהן לא עשו סל והקבוצות ירדו לרבע ביתרון אדום, 53-57.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, קולמן, בלייזר וצ'וברביץ'. ורגאס קלע ארבע מהירות והשווה את התוצאה, בצד השני בר טימור ענה עם סל ועבירה (רביעית של דיברתולומאו). ורגאס המשיך את הפתיחה הטובה עם שתיים נוספות, אבל הירוקים לא ייצרו עוד נקודות וקולמן חטף את הרביעית וירד אל הספסל. החטאות בשני הצדדים שמרו על נקודה לזכות ירושלים, עד שג'נינג הוציא מבלייזר את החמישית וקלע נקודה מהקו. שתיים של טימור במתפרצת הגדילו את ההפרש של האדומים לארבע, דאנקן גם עשה את החמישית שלו וסיים את חלקו במשחק ולאחר עוד שתי נקודות של סמית', רמי הדר לקח פסק זמן בתוצאה 59-65 להפועל ירושלים, חמש דקות לסיום. לאחר החטאה של הירוקים, גרייבס עשה עבירה על רולנד שקלע נקודה, גרייבס קלע שלשה חשובה על אליהו, אבל טימור עשה את אותו הדבר בצד השני. המטווח נמשך, שוב עם וויל גרייבס. אליהו שם שתיים וקבע יתרון שש, רוז'ו הוציא מסמית' את הרביעית וקלע נקודה מהקו. ורגאס חטף ושלח את רוז'ו לשתיים, הקפטן בירוק הוסיף שתיים משלו. דיברתולוומאו חטף כדור ושלח את ורגאס שנעצר בפאול (קלע שתיים והעלה את מכבי ליתרון נקודה). סמית' הלך אל הקו, 43 שניות לסוף, קלע נקודה ולקח גם ריבאונד התקפה, אותו ניצל רולנד לשתיים על הבאזר וליתרון שתיים לירושלים, 28 שניות לתום המועד החוקי. ורגאס נחסם על ידי סמית' ובצע השני אליהו קלע נקודה מקו ואילץ את הירוקים לחפש שלשה, אבל גפני עשה עבירה על ורגאס לאחר שלוש שניות והרכז הוונצואלי קלע שתיים וצימק לנקודה, 11.7 שניות לסוף. טימור הלך אל הקו אחרי שהאדומים משכו 7 שניות, לא התבלבל וקלע שתיים, הלפרין עשה עבירה על דיברתולומאו שהלך אל הקו קלע את הראשונה ולאחר שהחטיא את השנייה רוז'ו שם סל ענק וכפה הארכה 77-77.

להארכה עלו: ורגאס, קולמן, דיברתולומאו, רוז'ו וגרייבס. רולנד שם שתיים מהקו אחרי עבירה של ורגאס ומיד לאחר מכן הלך אל הקו בעצמו אבל החטיא את שתי הזריקות, רוז'ו לקח ריבאונד התקפה וגרייבס סחט עבירה מפישר וקלע שתיים, קולמן קלע שלשה אדירה והרים את ההיכל. שתי הקבוצות הרבו להחטיא והירוקים הובילו בשלוש, כאשר נותרו 2:16 על השעון. סמית' הוציא מקולמן סל ועבירה (חמישית של הקפטן) והשווה את התוצאה, 1:20 לסוף ההארכה. רולנד שם שתיים יפות על השמירה של ורגאס והעלה את האדומים ליתרון שתיים, 40.5 שניות לסיום, רמי הדר לקח פסק זמן. גרייבס חדר והוציא עבירה, אבל החטיא את שתי הזריקות ובצד השני ורגאס קיבל את החמישית שלו, אותה רולנד ניצל לשתי נקודות וליתרון ארבע אדום, 22 שניות לסוף. דיברתולומאו שם שתיים והוריד את הקבוצות לפסק זמן ביתרון שתיים של הפועל, 16:5 לסוף ההארכה. גם דיברתולומאו ירד בחמישית, אחרי עבירה על ג'נינג, אבל השוטר האדום החטיא ואפשר לירוקים סיכוי אחרון, אותו יפתח זיו ניסה לקחת, אבל נעצר בעבירה ולא קלע את העונשין. 84-86 לירושלים בסיום, הירוקים נעצרים לראשונה בבית מאז פברואר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *