הירוקים מסיימים עונה עם הפסד 75-85 באילת

הירוקים פגשו את הפועל אילת בביתם, בפעם החמישית והאחרונה לעונה זו. לאחר הניצחון ברוממה במשחק 4, הירוקים כפו משחק חמישי בסדרה  כאשר הם ידעו שהמנצחת תפגוש את מכבי תל אביב למשחק הראשון בחצי הגמר, כבר ביום רביעי הקרוב.

הירוקים והאילתים עלו למשחק המכריע, בידיעה שהמנצחת תמשיך לסדרת חצי גמר מול מכבי תל אביב והמפסידה תסיים את העונה. שתי הקבוצות עלו מאוד חזקות למשחק, כאשר ברבע הראשון הירוקים היו מעט טובים יותר ומדויקים יותר, אבל האילתים הצליחו להשוות, כאשר וויאט המעולה נכנס למשחק מהרגע הראשון. יוטר עם שתיים קבע 19-19 ברבע. ברבע השני המגמה המשיכה, כאשר אילת מוליכים, אבל לא מצליחים לברוח, יבזורי חימם את הידית ורוט המשיך להיות דומיננטי. הנינג עם שתיים ממש לפני הבאזר קבע יתרון קטן 34-36 לאילת.

המקומיים עלו למחצית השנייה בטירוף, כאשר הם תפרו 0-8 תוך דקה וחצי (שתי שלשות ודאנק), הירוקים נראו חסרי אונים, אבל יבזורי, רוט וגרייבס החזירו אותם לחיים בחלק השני של הרבע. וויאט המשיך לצלוף מכל מקום במגרש, אבל הגארדים הישראלים של מכבי, רוט ויבזורי החזירו את הירוקים לחיים עם שתי שלשות קלאץ' וקבעו 49-52 בלבד לאילת. ברבע הרביעי החלה נדנדה בין הקבוצות, עד שאילת העלו הילוך ו-וויאט הנפלא עם שלשה מטורפת גמר את הסיפור של מכבי שהפסידה 75-85 וסיימה את עונת 2014-15 לאחר הפסד 2-3 לאילת בסדרת רבע הגמר.

"אני מאוד גאה שהצלחנו ליצור תלכיד קשוח ואינטנסיבי ואני גאה בשחקנים", סיכם המאמן, רמי הדר. "בסופו של דבר נכנענו להצגה של שחקן אחד ואני מברך את אילת שהראו עליונות בביתם לאורך הסדרה. עברנו המון משחקים עם הגב אל הקיר ותמיד אייק היה שם בשבילנו, אני נותן המון קרדיט לאילת שסגרו אותו טוב".

"אני חושב שהקבוצה הזו הייתה לפני כמה חודשים מועמדת לירידה ובואו נגיד שמכבי תל אביב קיוו לא לקבל אותנו בחצי", אמר מורן רוט. "אני חייב להגיד שרמי הדר פשוט גדול ומאוד רציתי שנעשה את זה בשבילו. ככה זה בפלייאוף, אילת באו ונלחמו כמו גברים".

קלעו לירוקים: יבזורי 26 נק', רוט 15 נק', רוז'ו 13 נק' (10 ריב'), אופייבו וגרייבס (8 ריב') 6 נק' כל אחד, הנינג 4 נק', צ'וברביץ' 3 נק' (5 ריב') וקולמן 2 נק'.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו למשחק מספר חמש עם: רוט, קולמן, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. רוט עלה ראשון על הלוח עם שלשה על השמירה, וויאט עשה מיד את אותו הדבר בצד השני. דקה וחצי ללא סלים הסתיימו עם שתיים של רוט, כדיר הוציא את העבירה הראשונה במשחק (מצ'וברביץ'), אך לא קלע מהקו, מיד לאחר מכן הוא קיבל הזדמנות נוספת לאחר עבירה של רוז'ו והפעם דייק בשתי הזריקות. לאחר שלושה ריבאונדים בהתקפה, צ'וברביץ' שם שתיים ראשונות ורוט תפר עוד שלשה לאחר מהלך קבוצתי יפה. וויאט שם שתיים ובצד השני צ'וברביץ' נשלח אל הקו לאחר עבירה של כדיר (קלע נקודה). שלשה של פאלמר צימקה לנקודה בלבד, אבל אופייבו עשה את אותו הדבר מהצד השני מיד וקבע 10-14, כאשר נותרו שלוש וחצי דקות ברבע. כדיר המשיך להיות האיש שקיבל את מרבית הכדורים אצל המארחים, עבירה של אופייבו מנעה ממנו סל, אך הוא קלע עוד שתיים מהקו. רוז'ו שם סל ועבירה על הראש של וויאט והשלים מהלך של שלוש נקודות, אפיק ניסים הגיב במהלך אישי יפה. וויאט השווה את התוצאה עם שלשה על השמירה של רוז'ו, הקפטן הירוק הגיע למשחק עם חדירה מוצלחת. יוטר גם הוא הגיע לאולם "בגין" עם סל ועבירה (הנינג עם הראשונה), אך החטיא את הבונוס. עד לסיום הרבע שתי הקבוצות לא קלעו והוא הסתיים בתוצאה 19-19.

לרבע השני עלתה מכבי בחמישייה עם: רוט, יבזורי, רוז'ו, גרייבס ואופייבו. וויאט עלה ראשון על הלוח ברבע עם שלשה, יבזורי השיב בשתיים בחדירה. גרייבס חזר רשמית מהפציעה עם שלשה, אבל עשה בצד השני סל ועבירה על אוסברי שהשלים מהלך של שלוש נקודות. שמחון הלך אל הקו לאחר הראשונה של רוט וקלע שתיים. יבזורי תפר שלשה חשובה לאחר שתיים של ניסים, אבל וויאט השיב בשלשה מהירה. יבזורי המשיך להתחמם עם שתיים בחדירה, רוז'ו הלך אל הקו וקלע שתיים. כדיר שחזר אל המגרש שם שתיים בצבע ולאחר עוד שתיים של אילת, רמי הדר לקח פסק זמן בתוצאה 31-36 למקומיים. אופייבו חפר בצבע עד שהוציא עבירה שנייה מכדיר וקלע נקודת עונשין. קולמן סידר כדור אדיר להנינג בצבע שקלע שתיים ולמעשה קבע את תוצאת המחצית 34-36 לאילת.

לרבע השלישי עלו: רוט, קולמן, רוז'ו, הנינג ואופייבו. וויאט העלה את מאזנו האישי ל-17 עם שלשה וחטיפה שלו, אפשרה לפאלמר לצלוף שלשה נוספת לאילתים שגם חטף לאחר מכן וסידר לכדיר דאנק שחתם ריצת 0-8 בדקה וחצי של אילת, הדר לקח פסק זמן. יבזורי העלה את הירוקים על הלוח במחצית, עם שתיים, יוטר ענה בסל ועבירה של אופייבו והעלה את אילת ליתרון 11. אופייבו עשה את השלישית וירד לספסל, רוז'ו חטף מיוטר, הלך אל הקו וקלע נקודה. רוז'ו שם שתיים יפות לאחר סבסוב בצבע, וויאט שוב ענה בשלשה (שישית) ומצד שני עשה עבירה שלישית על צ'וברביץ' וירד לנוח. צ'וברביץ' עשה בלתי ספורטיבית על יוטר, שקלע שתיים מהקו. יבזורי תפר שלשה בזמן הנכון, גרייבס הוציא מכדיר את השלישית וקלע נקודה מהקו ורוט הוסיף עוד שלשה. לאחר חטיפה של יבזורי הוא גם צלף שלשה והוריד ל-49-52.

לרבע על כל העונה עלו: רוט, יבזורי, רוז'ו, אופייבו והנינג. אופייבו שם שתיים והחזיר את היתרון לירוקים, אבל וויאט חדר יפה אל הסל. וויאט תפר שלשה מטורפת על שמירה כפולה, רוז'ו ענה בשתיים יפות. סל ועבירה של גרייבס השוו את התוצאה ולאחר שהחטיא את הבונוס, לקח גם ריבאונד התקפה וסידר לרוז'ו שתיים חשובות. במאבק על הריבאונד פאלמר נפגע, ירד אל הספסל ואוסברי עלה במקומו. העניינים התחממו, כאשר גרייבס ויוטר החלו להחליף מילים, האחרון הלך אל הקו וקלע נקודה. סל ועבירה של וויאט קבעו יתרון שתיים לאילת, חמש וחצי דקות לסיום, יבזורי המשיך להיות ה-איש של הירוקים עם פלואטר חשוב. אופייבו עשה את הרביעית, לאחר שגם גרייבס קיבל את הרביעית ואוסברי קלע שתיים מהקו. וויאט שם עוד שתיים ועלה למאזן אישי של 30 נקודות, רמי הדר לקח פסק זמן בפיגור 67-71, כאשר נותרו 4:26 לסוף. אופייבו הוציא מיוטר את הרביעית, הלך אל הקו וקלע שתיים, יוטר ענה בשתיים אחרי אסיסט יפה של כדיר, וויאט תפר עוד שלשה במתפרצת והעלה את היתרון לשבע ולאחר צעדים של רוז'ו ועבירה שלו בהגנה אוסברי הוסיף עוד שתי קליעות עונשין. יבזורי צלף מחוץ לקשת ונתן לירוקים תקווה, ניסים הלך אל הסל, הוציא רביעית מרוז'ו וקלע שתיים מהקו. רוז'ו שוב הלך אל הקו, החטיא את השנייה ולאחר שגרייבס לקח ריבאונד התקפה והחטיא שלשה, אופייבו עשה את החמישית על יוטר וסיים את חלקו בסדרה. יוטר קלע נקודה מהקו, ניסים הוסיף עוד שתיים וקבע 73-83, כאשר נותרו 1:19 לסיום. לאחר פסק זמן ירוק, קולמן הלך אל הקו וקלע שתיים, וויאט גם הלך אל הקו ולא החטיא גם הפעם וסגר את העונה של הירוקים. עד לסיום הקבוצות לא קלעו ואילת ניצחו 75-85 וסיימו לירוקים את העונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *