הפסד רביעי רצוף לירוקים 76-92 מול בני הרצליה

מכבי בזן חיפה אירחה הערב (מוצ"ש) את בני הרצליה למשחק העשירי העונה בליגת העל. כבר מן הפתיחה הרצליה נראו יותר עירניים ועשר נקודות רצופות של מאגנום רול קבעו 9-10 לאורחים לאחר 4 דקות משחק. בלתי ספורטיבית של אריאלי ונקודות של הרצליה מהקו העלו ליתרון משמעותי יותר, אך שתי נקודות של אלן העמידו את תוצאת הרבע על 18-23 לאורחים. ברבע השני הרצליה העלו הילוך והחלו לקלוע שלשות (10/20 בסיום המשחק) ובסופו של דבר ג'ונסון קבע יתרון 35-44 במחצית.

במחצית השנייה המצב לא השתפר מבחינת הירוקים וריצה של הכחולים בהובלתו של ג'ונסון (סיים עם 30 נק', 6 ריב' ו-6 אס' את המשחק) קבעו כבר הפרש 14. רוז'ו הצליח לקלוע ולשמור על הירוקים בטווח של עשר הפרש, אך שלשות של סלבי וג'ונסון ועוד עבירה טכנית לירוקים הגדילו ליתרון 16 שממנו הירוקים כבר לא הצליחו לחזור. שתי שלשות של לירז אריאלי הצעיר בסיום גם הן לא הושיעו והמשחק הסתיים בתבוסה ביתית, 76-92 לבני הרצליה.

רמי הדר, מאמן מכבי בזן חיפה אמר: "אחרי משחק כזה אין מה להגיד. הדבר היחיד שעובר לנו בראש הוא שאנחנו בטראומה אחרי המשחק באילת. זו אחריות שלי ואני לא בורח ממנה. חנן קולמן בטוח יעזור לנו, אבל כרגע זה לא נראה טוב".

רכז הירוקים, טמיר אריאלי: "ההגנה שלנו לא הייתה כמו בדרך כלל ומזה אנחנו ניזונים. זה יצר כדור שלג גם בהתקפה. אנחנו בעיקר מנסים לתמוך אחד בשני, אנחנו עושים אימונים טובים ועובדים קשה וחזק אבל זה לא בא לידי ביטוי".

קלעו לירוקים: אופייבו 15 נק' (6 ריב'), אלן 14 נק' (6 ריב'), סטיט (5 אס') ורוז'ו (8 ריב') 12 נק' כ"א, יבזורי 7 נק' (5 חט'), לירז אריאלי 6 נק', טמיר אריאלי וצ'וברביץ' (12 ריב') 5 נק' כ"א.

הירוקים עלו עם: סטיט, ט. אריאלי, יבזורי, אופייבו ואלן. אריאלי לקח זריקה לשלוש והחטיא, אך אלן תיקן בריבאונד התקפה, מן העבר השני הכחולים העבירו את היתרון אליהם עם סל ועבירה של מאגנום רול. נקודות של אופייבו במתפרצת, נענו שוב עם שתיים של רול, אבל אריאלי עם שלשה העלה את הירוקים ליתרון. רול לא הפסיק ללכת לסל והוסיף עוד סל ועבירה. אלן שם עוד שתיים מריבאונד התקפה ורול הוסיף עוד שתי נקודות והעלה את הרצליה ל-9-10 לאחר 4 דקות, כאשר את כל הנקודות קולע רול. אריאלי עשה עבירה בלתי ספורטיבית ושלח את וויבר אל הקו (קלע 2) ובהתקפה שלאחר מכן רול שם עוד שתיים ושלח את הקבוצה של הדר לפסק זמן מוקדם. צ'וברביץ' ורוז'ו עלו לשחק אבל זה לא מה שעשה את השינוי ולאחר סל ועבירה על זלמנסון, האורחים כבר הובילו בשמונה הפרש. שתיים של יבזורי, נקודה מהקו של סטיט ושתיים נוספות של אלן צימקו מעט את ההפרש ותוצאת הרבע הראשון עמדה על 18-23 להרצליה.

לרבע השני עלתה החמישייה: לירז אריאלי, סטיט, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. שתי הקבוצות המשיכו להיות לא מדויקות ולאחר ארבע דקות הירוקים היו בפיגור חמש. ג'ף אלן עם שתיים לאחר אסיסט יפה של יבזורי הוריד את ההפרש לשלוש וט. אריאלי הוריד להפרש נקודות עם חדירה מוצלחת אל הסל. לאחר שתיים מהקו של האורחים, אופייבו נתן עוד שתיים, אבל זליקוביץ' עצר את הירוקים עם שלשה. ג'ונסון שם שתיים וגם סחט את העבירה השנייה מאופייבו. תוצאת המחצית עמדה על 35-44 לבני הרצליה.

למחצית השנייה עלו: סטיט, יבזורי, רוז'ו, אלן וצ'וברביץ'. המשחק החל בשתיים של הרצליה שנענו בסל ועבירה של רוז'ו. האורחים הלכו אל הקו והמשיכו לקלוע, סטיט הגיב בשלשה. נקודה נוספת של הכחולים מהקו ושלשה נוספת של ג'ונסון כבר העלו להפרש 14. רוז'ו עצר קצת עם שתיים בחדירה אל הסל. המשחק המשיך להתנהל באותה צורה, עד שסל ועבירה של רוז'ו וטכנית לספסל החיפאי הגדילו את ההפרש והתוצאה עמדה על 45-61 לאחר שש דקות ברבע השלישי. שלשות של סלבי וג'ונסון ועוד עבירה טכנית לירוקים הגדילה את ההפרש עוד יותר, אבל טכנית לחובת הרצליה ועוד שתיים של יבזורי הורידו ליתרון 16 לאורחים. הירוקים צימצמו קצת ותוצאת הרבע עמדה על 55-68 לאורחים.

לרבע המכריע עלו הירוקים עם החמישייה: ט. אריאלי, סטיט, יבזורי,אופייבו וצ'וברביץ'. דקות טובות של הירוקים שהורידו כמעט להפרש חד ספרתי נעצרו מהר עם שתי שלשות רצופות של ג'ונסון שהחזיר להפרש 15, חמש דקות לסיום. רנה רוז'ו יצא בעבירה חמישית שתי דקות לסיום והוחלף על ידי לירז אריאלי שעלה וקלע שתי שלשות, אך זה לא עזר והמשחק הלך לגארבג' טיים והסתיים בהפסד בית שלישי של מכבי בזן חיפה 76-92.