מכבי בזן חיפה מנצחת 96-98 את גלבוע/גליל לאחר שלוש הארכות!

מכבי בזן חיפה שיחקה הערב לעיני 1450 צופים, מול הפועל גלבוע/גליל במסגרת המחזור השישי של ליגת העל. לפני המשחק הירוקים ערכו טקס הוקרה לקפטן הקבוצה לשעבר, עידו קוז'יקרו שפרש בקיץ האחרון.

שתי הקבוצות החלו את המשחק מאוד מבולגן ולא הצליחו לקלוע בקלות, שלשה של טישמן קבעה 8-10 לאורחים לאחר חמש דקות. דגן יבזורי הראה שיש לו גם יד מחוץ לקשת וטמיר אריאלי הוסיף שתי נקודות ראשונות בקדנציה הנוכחית שלו בירוק ותוצאת הרבע הראשון עמדה על 17-19 לירוקים. ברבע השני סגנית האלופה לחצה על הגז, אופייבו (חגג הערב יום הולדת 30), אלן ויבזורי הריצו את הירוקים ליתרון 32-43 במחצית.

במחצית השנייה האורחים התעוררו ועודד ברנדווין יחד עם קינדל דייקס הוליכו אותם לריצה שנעצרה רק אצל ג'ף אלן ודמונטז סטיט שהצליחו להוריד את הירוקים להפסקת הרבע ביתרון מינימלי של 57-58. ברבע המכריע הדרמה האמתית החלה, כאשר אף קבוצה לא הצליחה לברוח ליריבתה. הירוקים הובילו כבר בחמש, אך שלוש שלשות של ווילסון וצ'יזם ונקודות של אופייבו שלחו את הירוקים להתקפה אחרונה עם יתרון שתיים לאורחים, רנה רוז'ו היה שם במאני טיים, קבע 73-73 ושלח את הקבוצות להארכה.

בהארכה המגמה המשיכה ושתי הקבוצות לא הצליחו לברוח, האורחים עלו ליתרון שתיים עם נקודות קלות של דייקס, כאשר תומר בר-אבן לקח את הזריקה האחרונה, החטיא, לקח ריבאונד התקפה וקלע שתיים ענקיות על הבאזר – 81-81 והמשחק הלך להארכה שנייה. גם בהארכה השנייה המצב נשמר, כאשר בשתי הקבוצות כבר יצאו שחקנים בחמש עבירות, הירוקים כבר הובילו בשלוש, אך שלשה של יאנג קבעה 90-90 והמשחק הלך להארכה שלישית. בהארכה השלישית היה זה דמונטז סטיט שהופיע ונקודות חשובות שלו העלו את הירוקים ליתרון שלוש 15 שניות לסיום, ברנדווין ענה בשתיים, אבל אופייבו קלע נקודה מהקו וקבע את תוצאת המשחק, לאחר שהשופטים עוד ביטלו סל של גלבוע/גליל לאחר בדיקה במוניטור, ניצחון דרמטי למכבי בזן חיפה 96-98.

קלעו לירוקים: אלן 22 נק' (17 ריב' ו-5 אס'), אופייבו 20 נק' (11 ריב'), יבזורי 19 נק' (4/8 לשלוש), סטיט 11 נק' (6 ריב' ו-6 אס'), רוז'ו 10 נק' (7 ריב' ו-6 אס'), צ'וברביץ' 8 נק' (5 ריב'), ט. אריאלי 5 נק' (3 אס') ובר-אבן 3 נק' (9 ריב' ו-3 אס'). אנטון שוטבין שותף ולא קלע.

 

מהלך המשחק

הירוקים פתחו את המשחק עם החמישייה: סטיט, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. שתי הקבוצות לא מצאו את הטבעת בדקה הראשונה, עד ששתי מתפרצות רצופות מוצלחות של האורחים העלו אותם ליתרון. אופייבו היה הירוק הראשון שעלה על הלוח ונענה מיד בשלשה של ווילסון. אופייבו המשיך להיות השחקן שאליו הירוקים הלכו וקלע 4 רצופות. דאנק של צ'וברביץ' העלה את הירוקים ליתרון נקודה, אך שלשה של טישמן קבעה 8-10 לגלבוע/גליל לאחר חמש דקות משחק. שתי הקבוצות קלעו נקודות בודדות והסקור נשאר נמוך, שלשה של דגן יבזורי ושתיים של טמיר אריאלי קבעו את תוצאת הרבע, 17-19 לירוקים.

לרבע השני עלו: טמיר אריאלי, סטיט, רוז'ו, אלן וצ'וברביץ'. רוז'ו על ראשון על הלוח עם שתיים מהקו, גלבוע/גליל ענו בשתיים מהקו משלהם, אך שלשה של יבזורי ושתי קליעות רצופות של אלן בצבע הריצו את הירוקים ליתרון 21-28 ושלחו את האדומים לפסק זמן. שתי הקבוצות המשיכו להחטיא הרבה, עד שג'ף אלן עם שתיים נוספות העלה את מאזנו כבר ל-12. לאחר שתיים של האדומים, יבזורי חדר יפה אל הסל והעלה ליתרון דו ספרתי. אייק אופייבו עם דאנק הוריד את גלבוע/גליל שוב לפסק-זמן, כשהירוקים ביתרון 25-38, שתי דקות למחצית. שלשה של דייקס עם הבאזר עצרה את הירוקים קצת, אך אופייבו קלע שתיים מריבאונד התקפה. שלשה של יבזורי לאחר נקודה מהקו של גלבוע/גליל כבר הגדילה עוד יותר את היתרון הירוק, אך מנקו צימק בשלשה וקבע את תוצאת המחצית 32-43 לירוקים.

למחצית השנייה עלתה מכבי עם: סטיט, יבזורי, רוז'ו, אופייבו וצ'וברביץ'. צ'יזם עלה חם לרבע השלישי והצליח ביחד עם סל ועבירה של ווילסון ונקודות ושתיים נוספות מהקו להוריד להפרש חמש. שלשה של סטיט עצרה קצת את השטף באדום, אך דייקס השיב בסל ועבירה. שתיים נוספות מהקו של ברנדווין הורידו כבר ל-46-50 לאחר חמש וחצי דקות. שלשה של האורחים הורידו ליתרון נקודה בלבד למכבי ושלחו את רמי הדר לפסק זמן. ג'ף אלן קלע שתיים מהקו, גלבוע/גליל ענו בשתיים מתחת לסל. יאנג עם שתי נקודות נוספות מהקו שוב הוריד לנקודה, ג'ף אלן ענה בשתיים לאחר אסיסט יפה של סטיט. שתי נקודות של סטיט לאחר שתיים מהקו של האדומים ושתיים של טישמן קבעו 57-58 למכבי בזן חיפה בסיום הרבע השלישי.

לרבע המכריע עלו: בר-אבן, סטיט, יבזורי, אופייבו ואלן. נקודות רצופות של גלבוע/גליל נתנו להם יתרון שלוש, אייק אופייבו עם שתיים ושלשה ועבירה של יבזורי החזירו את היתרון לצד הירוק. דאנק של האדומים נענה שוב עם שתיים של הקפטן בירוק. טכנית של רוז'ו סידרה למנקו קליעת עונשין, צ'וברביץ' עם נקודה מהקו העלה שוב להפרש שלוש. שתיים של רוז'ו בצבע העלו ל-64-69 שתיים וחצי דקות לסיום המשחק ושלחו את האדומים לפסק זמן. שלשה של ווילסון צימק שוב את היתרון.  צוברביץ' החטיא מהקו וג'ף אלן קלע שתיים מהריבאונד התקפה, אך ווילסון שוב היה שם עם שלשה. צ'יזם תפר עוד שלשה והעלה את האדומים ליתרון 71-73 כאשר נותרו 40 שניות למשחק. סטיט איבד כדור בהתקפה הבאה והאורחים יצאו להתקפה 30 שניות לסיום. גלבוע/גליל יצאו להתקפה ואיבדו לאחר 10 שניות. שתיים של רוז'ו הוציאו את המשחק להארכה לאחר 73-73.

להארכה עלתה: בר-אבן, סטיט, יבזורי, רוז'ו ואלן. רוז'ו קלע שתיים ראשון, צ'יזם איזן. דגן יבזורי יצא בעבירה חמישית. שתיים מהקו של ברנדווין נענתה בנקודה מהקו של אופייבו, כאשר על הלוח עוד דקה לסיום. נקודות קלות של יאנג העלו את האדומים ליתרון שתיים ושלחו את הירוקים להתקפה אחרונה של 10 שניות, תומר בר-אבן החטיא, לקח את הריבאונד התקפה, קלע שתיים עם הבאזר ושלח את המשחק להארכה נוספת 81-81.

להארכה השנייה עלו: ט. אריאלי, בר-אבן, סטיט, אלן ואופייבו. ברנדווין קלע שתיים מהקו, ט. אריאלי קלע שלשה חשובה. ברנדווין הלך חזק אל הסל וקלע שתיים, אופייבו ענה בשתיים מהקו והחזיר את היתרון לירוקים (לאחר שבר-אבן הוסיף נקודה מהקו). אופייבו הוסיף עוד נקודה מהקו, אבל דייקס שם שתיים, 87-88 לירוקים, שתי דקות לסיום. עבירת תוקף נשרקה לחובתו של בר-אבן שיצאו להתקפה אבל נחסמו בגג אדיר של בר-אבן. שתיים של ג'ף אלן לאחר אסיסט יפה של ט. אריאלי קבעו יתרון שלוש לירוקים, 55 שניות לסיום. שלשה של יאנג השוותה את התוצאה 90-90 והמשחק הלך להארכה שלישית!

להארכה השלישית עלתה מכבי עם: ט. אריאלי, סטיט, בר-אבן, אלן ואופייבו. נקודה מהקו של אלן ועוד שתיים של אופייבו העלו ליתרון שלוש. שתיים של שגב לאחר החמישית של אלן צימקו, אבל שתיים גדולות של סטיט שוב העלו ליתרון שלוש, שתי דקות לסיום. שתיים של ברנדווין צימקו חצי דקה לסיום לנקודה, בהתקפה האחרונה של מכבי סטיט קלע שתיים חשובות מחצי מרחק. ברנדווין קלע שתיים מהקו ואופייבו הוסיף עוד נקודה ושלח את האדומים להתקפה האחרונה שדווקא הסתיימה בשתי נקודות שנקלעו ממש לאחר הבאזר ולאחר בדיקה במוניטור השופטים פסלו את הסל והירוקים ניצחו לאחר דרמה ברוממה, 96-98.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *