מכבי בזן חיפה מביסה 58-82 את הפועל תל אביב

הירוקים שיחקו הערב (ראשון) לעיני 1750 צופים, מול הפועל תל אביב, במסגרת המחזור הרביעי של ליגת העל. סגנית האלופה חזרה ממסע המשחקים בצפון אמריקה, שם התמודדו מול ארבע קבוצות NBA: וושינגטון וויזרדס, פורטלנד טרייל בלייזרס, סקרמנטו קינגס וטורונטו רפטורס.

הירוקים החלו את המשחק מצוין עם ריצת 0-10 לאחר שלוש דקות. אייק אופייבו חזר לרוממה לאחר שהתאושש מהפציעה הקשה והראה מה הוא שווה עם חמש רצופות שסגרו את הרבע הראשון על 16-22 לירוקים. ברבע השני המגמה נמשכה, אך הפועל ניסתה לחזור ושלשה של סקוורר צימקה להפרש חמש, סטיט עם שלשה אדירה על הבאזר קבע את תוצאת המחצית, 25-34 למכבי בזן חיפה.

הירוקים עלו מעולה לרבע שלישי ושלשה של יבזורי ושתי נקודות של אלן קבעו הפרש 17 לאחר ארבע דקות. הפועל צמצמו כבר ל-11, אבל דאנק של צ'וברביץ' ודקות טובות של סטיט עדיין שמרו על הפרש דו מספרי, 47-57 לירוקים בסיום הרבע. ברבע המכריע הירוקים כבר סגרו את הסיפור, דקות טובות של סטיט ובעיקר של המתקמבק אופייבו, סגרו סיפור עם ניצחון אדיר של הירוקים, 58-82.

"הגענו למשחק עם רצון לנצח והראנו משחק יפה והצלחנו בזכות האינטנסיביות. אני חושב שאם נישאר כמו ששיחקנו נוכל לנצח כל קבוצה" אמר רכז הירוקים, דמונטז סטיט. מאמן הקבוצה, רמי הדר הוסיף: "אני מאוד אוהב איך ששיחקנו היום נגד תל אביב את האינטנסיביות ואת המחויבות של הקבוצה , היום היה מאמץ פיזי לא פשוט, והשחקנים השקיעו הרבה, כיף לאמן קבוצה כזאת. המסע לNBA עזר בצד המנטלי והחברתי שיחקנו באינטנסיביות יוצאת דופן מה שעזר לנו במשחק היום".

קלעו לירוקים: סטיט 19 נק' (5/5 לשלוש ו-7 אס'), אופייבו 15 נק', רוז'ו 13 נק', אלן 12 נק' (14 ריב'), יבזורי 10 נק' (7 ריב' ו-4 אס'), צ'וברביץ' 6 ריב' (5 ריב' ו-3 חסימות), בר-אבן 4 נק' ושוטבין 3 נק'. הרננדז, אריאלי וזיו שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:
הירוקים פתחו עם: סטיט, יבזורי, רוז'ו, אלן וצ'וברביץ'. סטיט עלה על הלוח עם ליי-אפ קל לאחר מספר שניות, רוז'ו הכפיל עם דאנק במתפרצת והירוקים המשיכו עם נקודות רצופות, כאשר נקודה של אלן מהקו קבעה 0-10 לירוקים לאחר שלוש דקות. לימונד הגיע למשחק והעלה את האדומים על הלוח. דקות טובות של הפועל הורידו את ההפרש לחמש, לאחר שש דקות. אייק אופייבו עלה לראשונה העונה על הפרקט, כאשר החליף את אלכס צ'וברביץ'. שלשה של בראון הורידה להפרש ארבע בלבד, אך אנטון שוטבין עלה על הפרקט ומיד תרם שלשה. אייק אופייבו קלע שתיים מהקו ולאחר מכן סחט סל ועבירה. בסיום הרבע 16-22 לירוקים.

לרבע השני עלתה החמישייה: בר-אבן, יבזורי, רוז'ו, אלן ואופייבו. הפועל התחילו טוב יותר את הרבע עם ארבע רצופות, מכבי השיבה מיד בארבע משלה ושלחה את קטש לפסק זמן. שתי הקבוצות שמרו על יכולת די שווה ולאחר שלשה של סקוור התוצאה עמדה על 25-30 לירוקים, חמש דקות למחצית. שתי הקבוצות התקשו לקלוע במשך מעל שתי דקות, מלבד נקודה מהקו של אלן. טכנית לרוז'ו שלחה את סקוורר אל הקו, אך זה החטיא את הזריקה. מיד לאחר מכן אופייבו סחט תוקף ממיימון. בהתקפה האחרונה, דמונטז סטיט עם שלשה גדולה על הבאזר קבע, 25-34 לירוקים.

למחצית עלו: בר-אבן, סטיט, יבזורי, אלן ואופייבו. הפועל קלעה שלוש נקודות מהקו, סטיט הוסיף חמש רצופות והעלה ליתרון דו ספרתי. אלן הוסיף שתי נקודות והעלה ל 27-41 לירוקים לאחר שתיים וחצי דקות במחצית. שלשה של יבזורי ושתי נקודות של אלן לאחר שתיים של גייטס קבעו הפרש 17 לירוקים לאחר ארבע דקות. נקודות של נאור ושל סקוט מהקו, לאחר נקודות מהשדה של הפועל צמצמו כבר את ההפרש ל-11, אבל דאנק מעולה של צ'וברביץ' לאחר אסיסט יפה של רוז'ו עצרו מעט את האדומים, שהמשיכו לקלוע מהקו עם עוד נקודה של סקוט ושתיים של בראון וההפרש ירד ל-10, דקה וחצי לסיום הרבע. סטיט המשיך להראות שיש לו יד מחוץ לקשת ובתגובה נאור איזן עם שלשה משלו. צ'וברביץ' איבד כדור (צעדים) וההתקפה האחרונה של הרבע הלכה להפועל, אך חסימה מעולה של צ'וברביץ' עצרה את לימונד ותוצאת הרבע השלישי עמדה על 47-57 לירוקים.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: בר-אבן, סטיט, רוז'ו, אלן וצ'וברביץ'. הפועל פתחו טוב יותר וצימקו מעט את הפער. רנה רוז'ו עם ארבע רצופות וצ'וברביץ' עם סל ועבירה (החטיא את הבונוס) הקפיצו את ההיכל. השליטה בירוק המשיכה ושלשה של יבזורי העלתה ליתרון 20, חמש וחצי דקות לסיום. בראון הגיב מיד בשלשה משלו וצימק, 54-71 למכבי, חמש דקות לסיום. ג'ף אלן נפצע בעינו ויצא מהמגרש לקבל טיפול. אייק אופייבו המשיך את הקאמבק שלו עם סל ועבירה וקבע 58-77 לירוקים, דקה וחצי לסיום. נקודות יפות של בר-אבן ועוד סל ועבירה של אופייבו קבעו את תוצאת הסיום 58-82 אדיר לירוקים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *