רגע לפני הסגר מכבי הפסידה לראשון לציון ברבע גמר גביע ווינר

רגע לפני יום הכיפורים והסגר הצפוי מכבי חיפה פגשה הערב (חמישי) את מכבי ראשון לציון, בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב, במסגרת רבע גמר גביע ווינר-סל.

המשחק החל בצורה מבולגנת בשני הצדדים, בצד הירוק נאש היה מצוין עם 9 נקודות מהירות וגם סורקין עם מספר מהלכים יפים הובילו את מכבי, שלא הצליחה לשמור על יתרון ולוח התוצאות הראה 19-19 בסוף הרבע. גם הרבע השני החל לא טוב, אבל ראשון היו דומיננטיים יותר וגם המשחק החל להיות יותר מדויק. בן שימול ודברת החליפו שלשות ובמחצית הכתומים הובילו 40-45.

הרבע השלישי היה דומה, אך מכבי כן הצליחה להחזיר לעצמה את היתרון לפרקים. ראשון לא נתנו לירוקים להגדיל את הפער ובסופו של דבר היתרון הכתום נשמר, 61-65 לראשון לציון בסוף הרבע. ברבע המכריע ראשון לציון היו גדולים על מכבי חיפה ובסיום לוח התוצאות הראה 73-91 לכתומים.

״לא הצלחנו לדייק מהקו והרבנו לאבד כדורים, אבל זה אופייני למשחקי טרום עונה", אמר דניאל סאואנה. "שיחקנו טוב במחצית הראשונה, בשניה באמת התעייפנו וראשון לציון גרמו לנו לשלם על זה. אנחנו נלמד הרבה מהטעויות במשחק הזה להמשך, במיוחד בצד ההגנתי״.

קלעים בירוק: נאש 16 נק' ו-11 ריב', סורקין 15 נק' ו-9 ריב', דאו (6 אס') ובריסקר 10 נק' כל אחד, בן שימול וסמית' 9 נק' כל אחד, ואלדז וצ'וברביץ' 2 נק' כל אחד. כוזהינוף, נג'ר וכהן שיחקו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

דניאל סאואנה עלה בחמישייה עם: דאו, בריסקר, סמית', נאש וסורקין. בריסקר סחט עבירה על שלשה בהתקפה הראשונה וקלע שתיים מהקו, נאש הוסיף עוד שתיים על השמירה של מונרו, גוט קלע שלשה לאחר שתי דקות ללא נקודות בכתום. הכתומים עלו ליתרון שלוש, סאואנה הקפיץ מהספסל את אבי בן-שימול לראשונה העונה. נאש נכנס לקצב ועם 9 אישיות החזיר את היתרון לירוקים, סורקין עם קואסט-טו-קואסט מרשים רשם דאנק ועבירה, אך החטיא את הבונוס ומכבי הובילה בארבע. עד לתום הרבע ראשון הצליחו לרוץ קצת ולהשוות ל-19-19.

לאחר שתי דקות ללא נקודות בשני הצדדים, אביבי רשם חמש נקודות רצופות, סאואנה הגיב בטיים אאוט ראשון. דאו חזר מפסק הזמן עם אנרגיות, העביר את החצי ממש בשניה האחרונה וסידר לואלדז אלי-אופ יפה, אבל ראשון המשיכו להיות מדויקים יותר, פליישר וגוט בדקות טובות העלו אותם ליתרון 6, שש וחצי דקות למחצית. הריצה בכתום המשיכה, פליישר עם סל ועבירה כבר העלה את הפער ל-10, דונטה חטף וקבר שלשה על פליישר, בריסקר הוסיף שלשה משלו וצימק לארבע. גודס הוריד את חניכיו לפסק זמן וממנו טיילור חזר עם סל ועבירה, נאש קלע ראשונה לרבע מחצי מרחק. התוצאה נעה סביב הפרש חמש נקודות לכתומים, דברת ובן שימול החליפו שלשות, מיטשל עם סל ועבירה (שלישית של נאש) הגדילה שוב את הפער ל-5. בדקה האחרונה מכבי דווקא הייתה טובה יותר, אבל דוברת עם שלשה קבע 40-45 לראשון במחצית.

מכבי עלתה למחצית עם בן שימול, דאו, סמית', נאש וסורקין, האחרון פתח עם שתיים בצבע, אך מנגד לא עצר את מיטשל שקלע מחצי מרחק. סורקין עם ארבע רצופות החזיר את הירוקים ליתרון נקודה, אבל טיילור מיד קלע שתיים משלו. לאחר שלוש דקות שאף קבוצה לא הצליחה לייצר יתרון של מעל נקודה, דברת קלע ארבע והעלה את ראשון ליתרון חמש, דונטה ענה בשתיים, אבל שוב דברת תפר שלשה וקבע יתרון שש. סאואנה ביצע חילוף משולש ושתי הקבוצות איבדו שלושה כדורים ברציפות, עד שלזכותו של פליישר נרשמו שתי נקודות לאחר חסימה בלתי חוקית של צ'וברביץ', שמיד תיקן עם סל מריבאונד התקפה. ראשון לא נתנו למכבי להתקרב, בריסקר וטיילור החליפו שלשות, דאו עם שתיים יפות קבע את תוצאת הרבע 61-65 לראשון לציון.

בן שימול פתח את הרבע המכריע עם שתיים, פליישר ענה עם שתיים משלו על דאו שמיד ענה לו בצד השני. למרות מספר הזדמנויות להפוך את היתרון הכתום, מכבי לא דייקה, גוט עם סל ועבירה (רביעית של נאש) קבע יתרון 5, שמונה דקות לסיום המשחק. שלושה איבודי כדור רצופים בירוק אפשרו לראשון לציון לעלות ליתרון עשר, סאואנה לקח פסק זמן, חמש וחצי דקות לסיום. דונטה עם סל ועבירה עלה ל-9 אישיות, אבל חוסר ריכוז בשני צידי המגרש מצד מכבי סידר לראשון יתרון מבטיח של 14 נקודות, בעיקר בזכות משחק מצוין של גולן גוט. סאואנה העלה את הצעירים לשחק בשתי הדקות, ראשון הגדילו את הפער עוד יותר והמשחק הסתיים בתוצאה 73-91 לכתומים.

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *