נכנסים לקצב: מכבי עם ניצחון יפה על נהריה ברוממה

מכבי חיפה אירחה הערב (שלישי) את עירוני נהריה לשמינית גמר גביע ווינר-סל, כאשר היא יודעת שבמידה ותנצח, היא תפגוש כבר ביום חמישי את מכבי ראשון לציון במסגרת רבע הגמר, שיערך בהיכל קבוצת שלמה בתל אביב.

המשחק החל טוב יותר בצד של הסגולים שעלו ליתרון 9-14 מהיר, סאואנה לקח פסק זמן ראשון והירוקים נראו טוב יותר בראשותו של דונטה סמית' שהיה מצוין התקפית. מכבי כבר הובילה בחמש, אבל שלשה של בלוסומגיים צימקה בתום הרבע ל-22-24 לירוקים. הרבע השני נראה טוב מאוד מבחינת מכבי, שנכנסה לקצב ועם דקות טובות של ואלדז וסורקין ירדה למחצית ביתרון 35-47 מבטיח.

ברבע השלישי נהריה נראו חדים בהרבה מהירוקים והצליחו לצמק את הפער ולהישאר במשחק, אך לא להפוך את התוצאה, נאש החטיא מספר זריקות ונהריה ניצחו זאת כדי לסיים את הרבע בתוצאה 63-64 לירוקים, לאחר שלשה של לוקאס. ברבע המכריע מכבי נראתה טוב יותר, בריסקר נכנס לעניינים עם שלשה לאחר אסיסט יפה של שרון וסורקין ודונטה סמית' המשיכו להיות מצוינים ובסיום לוח התוצאות הראה על ניצחון למכבי חיפה 81-91.

"מאוד התגעגעתי לישראל ולליגה, היה לי פה תמיד טוב והגיע הזמן לחזור. תמיד טוב לחזור לרוממה, יש לי מכאן זכרונות נהדרים", אמר המצטיין במשחק, דונטה סמית'. "יש לנו הרבה שחקנים צעירים שרוצים להתקדם והם מביאים המון אנרגיה, אני תורם מהצד שלי. את המאמן אני מכיר כבר הרבה שנים ואני שמח להיות פה. אף משחק לא קל בליגה הזו, גם הערב לא היה שונה ואני שמח שניצחנו״.

״אנחנו מאוד שמחים על האפשרות בכלל לשחק במצב הזה", אמר דניאל סאואנה. "דונטה הוא ווינר ויכול לשחק במספר עמדות, אני מכיר אותו עוד מוונצואלה ואני מאוד שמח שהוא פה מוביל אותנו. יש לנו סגל עמוק  ואני מרוצה עד עכשיו ממה שאני רואה. תפקדנו טוב מאוד הערב בהרבה אספקטים, הקבוצה מתחברת וזה נראה טוב״.

קלעים בירוק: דונטה סמית' (7 ריב' ו-5 אס') ודאו (5 אס') 19 נק' כל אחד, נאש (11 ריב') וסורקין קלעו 15 נק' כל אחד, ואלדז 13 נק', בריסקר 5 נק', שרון 3 נק' וצ'וברביץ' 2 נק'. שותפו: כוזהינוף ונג'ר.

צפו במהלכים נבחרים:

מהלך המשחק:

מכבי עלתה בחמישייה עם: שרון, דאו, סמית', נאש וסורקין. סורקין היה הראשון לעלות על הלוח עם שתיים מריבאונד התקפה, אלכסנדר ענה ב-5 רצופות, דונטה התחמם עם חמש רצופות משלו והחזיר את היתרון לירוקים. נהריה נראו חדים יותר ועלו ליתרון 9-14 לאחר חמש וחצי דקות, סאואנה לקח פסק זמן ראשון. ואלדז, בריסקר וצ'וברביץ' עלו מהספסל, ואלדז רשם שתיים לאחר חסימה לא חוקית של שחקן נהריה ומיד לאחר מכן קיבל אסיסט יפה מדונטה, סחט עבירה, אבל לא קלע מהקו. ידיים טובות של צ'וברביץ' בהגנה שלחו את דונטה לדאנק יפה ול-9 נקודות אישיות תוך שבע דקות. דקה אחרונה נהדרת של הירוקים סידרה להם כבר יתרון חמש, אבל שלשה של בלוסומגיים קבעה את תוצאת הרבע, 22-24 למכבי.

נאש התחמם עם סל ועבירה עם פתיחת הרבע השני, אבל החטיא את זריקת הבונוס ולאחר שתי דקות ללא נקודות לוקאס רשם שלשה וצימק לנקודה בלבד. מכבי היו טובים יותר וכבר עלו ליתרון שמונה, כאשר דונטה כבר עלה ל-11 אישיות וגם ולדז וסורקין היו עם 7 כל אחד. הדומיננטיות של הירוקים המשיכה ושלשה נוספת של דונטה הגדילה עוד יותר את הפער ובמחצית לוח התוצאות הראה 35-47 למכבי חיפה.

הרבע השלישי נפתח עם שלשה של נאש לקראת סוף שעון, בלוסומגיים השיב עם שתיים מריבאונד התקפה ועלה ל-12 אישיות. השופטים שרקו סל ועבירה ללוקאס, בריסקר שלחובתו נשרקה העבירה קיבל מכה חזקה בפנים וירד מדמם לקבל טיפול. אלכסנדר המשיך ריצה יפה של נהריה וצימק את הפער כבר ל-8 בלבד, רק שתי דקות בתוך המחצית, דונטה מצא את עצמו לבד מחוץ לקשת וצלף את הנקודה ה-17 שלו. נאש היה מאוד לא מדויק ונהריה ניצלו את חוסר הדיוק ההתקפי להוריד לשש בלבד, אבל הפורוורד הירוק הוציא סל ועבירה (החטיא את הבונוס) והגדיל את הפער זמנית, עד לשלשה של הסגולים שצימקה לחמש בלבד. המשחק התאזן והיתרון הירוק נע סביב החמש נקודות לאורך הרבע, אבל לקראת סיום הרבע נהריה היו מדויקים יותר ושלשה של לוקאס צימקה לנקודה בלבד, 63-64 לירוקים.

סאואנה עלה לרבע המכריע עם דאו, בריסקר, ואלדז, נאש וסורקין שפתח את הרבע עם דאנק גדול ולאחר נקודות של נהריה הוסיף עוד הטבעה ועלה ל-15 אישיות. נאש עלה ל-13 אישיות מהקו ומכבי חזרו להוביל בשש, שרון עם אסיסט יפה פינה את בריסקר לשלשה יפה, פרנקו לקח פסק זמן. דקות טובות של מכבי החזירו את הפער לדו ספרתי, 70-82 כאשר נותרו ארבע דקות. נהריה קלעו ארבע רצופות וסאואנה הזעיק פסק זמן, אבל שני איבודים בירוק צימקו את הפער לשש בלבד. דאו לקח את גילינסקי אל הסל, הוציא עבירה חמישית וקלע שתיים מהקו. מכבי לא הצליחה לברוח והפער היה חמש בלבד, שתי דקות לסיום, דאו הוציא מאלכסנדר עבירה על זריקה לשלוש ודייק בכל שלוש הזריקות, דונטה הוסיף חטיפה גדולה וסל במתפרצת והחזיר את הפער ל-10. עד לסיום הירוקים לא נתנו לנהריה לחזור וסיימו נצחון 81-91 והעפלה לרבע הגמר שיערך ביום חמישי מול ראשון לציון.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *