מכבי מפסידה לנס ציונה במשחק האימון הראשון לעונת 20-21

מכבי חיפה החלה את משחקי ההכנה שלה בבית מול נס ציונה, הערב (חמישי) בשעה 16:15.

המשחק החל מצוין בצד הירוק, כאשר דאו וסורקין נראו נהדר ודאגו להעלות את הירוקים ליתרון 7-14. נס ציונה החלו להיכנס למשחק ורצו יפה עד לשוויון, אבל בסוף הרבע הראשון מכבי הצליחה לייצר יתרון מינימלי של 19-20. הרבע השני נראה אחרת לחלוטין ונס ציונה בראשותם של צ'יטאהם וטל דן הטו את הכף לצד הכתום ולמרות שני פסקי זמן של סאואנה, במחצית 37-52 לאורחים.

המחצית השנייה החלה באותה מגמה, אבל נאש התעורר ונכנס פעם אחר פעם אל הסל, בסוף הרבע המצב השתפר רק מעט ולוח התוצאות הראה 60-72 לאורחים. ברבע הרביעי מכבי התעוררה והצליחה כבר לצמק ל-4 בלבד, אבל נס ציונה הצליחו להתאושש ולשמור על היתרון ובסיום ניצחו 79-86.

"היינו יציבים ברוב המשחק, רק ברבע השני נשברנו, אבל זה נורמלי למשחק קדם עונה", אמר מאמן הקבוצה דניאל סאואנה. "מרבית השחקנים לא שיחקו ממרץ, אז כולם צריכים לחזור לתחושה הזו ולהכיר אחד את השני. אני מרוצה מהרבה דברים, אבל יש כמובן דברים שמצריכים שיפור ונעבוד עליהם".

קלעו לירוקים: נאש 27 נק', 6 ריב' ו-6 אס', דאו (5 ריב') וסורקין 14 נק' כל אחד, ואלדז 6 נק', סמית' (7 אס') ושרון 5 נק' כל אחד, צ'וברביץ' (5 ריב') ובריסקר 4 נק' כל אחד. כהן, כוזהינוף ונג'ר שותפו.

 

מהלך המשחק:

מכבי עלתה בחמישייה עם: שרון, דאו, סמית', נאש וסורקין. המשחק החל מצוין בצד הירוק וחניכיו של סאואנה עלו ליתרון 7-14 לאחר ארבע דקות בלבד, עם 6 נקודות של סורקין ודאו שפתחו חזק. סאואנה החל לבצע חילופים ולחלק דקות, נס ציונה ניצלו זאת בכדי לרוץ יפה ולהשוות את התוצאה. סל ועבירה יפים של שרון החזירו את היתרון למכבי. שתי הקבוצות קצת איבדו ריכוז ובסוף הרבע לוח התוצאות הראה 19-20 לירוקים.

דונטה עלה ראשון על הלוח ברבע השני עם שתיים יפות, גם כהן קיבל דקות והחזיר עם אסיסט יפה לדאו שעלה ל-8 אישיות. מכבי המשיכו להראות טוב מאוד, אבל האורחת הצליחה לחזור לשוויון 29-29, סאואנה הגיב בפסק זמן, שש דקות בדיוק למחצית. פסק הזמן לא עצר את השטף של הכתומים שעלו ליתרון שבע, שלוש וחצי דקות למחצית, סאואנה הזעיק פסק זמן נוסף. נס ציונה כבר עלו ל-9 הפרש, צ'וברביץ' עם דאנק יפה צימק. צ'יטאהם להט ברבע השני ועם שלשה עלה ל-14 אישיות, במחצית נס ציונה הובילה בבטחה 37-52.

הרבע השלישי החל עם חמש של נס ציונה, שנענו בקליעה מחצי מרחק של נאש. נאש המשיך להיות מאוד דומיננטי בהתקפה, עלה ל-17 אישיות ויחד עם נקודות של שרון וסורקין צימק ל-53-61, ארבע וחצי דקות לסוף הרבע השלישי. נאש המשיך להיות האיש הדומיננטי ו-20 אישיות שלו צימקו מעט את הפער בסוף הרבע, 60-72 לאורחים.

טל דן פתח את הרבע האחרון עם סל ועבירה וסאואנה הזעיק פסק זמן מהיר. האורחים כבר שוב הובילו ב-16, אבל צ'וברביץ' ודאו הצליחו לצמק ל-10 בלבד, נאש במתפרצת כבר הפך את זה ל-8. נאש המשיך להיות האיש החם בהתקפה ומכבי כבר הצליחה להתקרב מאוד וצימקה ל-4 בלבד, אך הכתומים רצו עם 5 רצופות, עלו ליתרון 9 וסאואנה לקח פסק זמן, שתי דקות לסיום. מכבי כבר לא הצליחה לחזור ובסיום 79-86 לנס ציונה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *