מכבי ניצחה בבאר שבע וסיימה במקום השישי את העונה הסדירה

מכבי חיפה יצאה הערב (שני) לבאר שבע, למשחק הליגה האחרון של העונה הסדירה. לאור מצב הטבלה משחק זה היה חשוב להכרעת מיקומם של הירוקים שיכלו לסיים בכל מקום בין החמישי לשמיני, אך חניכיו של סאואנה רצו לנצח בכדי להבטיח לכל הפחות את המקום השישי בתום העונה, לקראת הפלייאוף.

המשחק החל עם מטווח שלשות של המקומיים וריצה יפה שהעניקה להם יתרון 10, אך מכאן והלאה מכבי הצליחה להתעורר, להעלות את הרמה ולרוץ 1-14 עד לסיום הרבע, כאשר לוח התוצאות הראה 20-24 לירוקים. את הרבע השני הקבוצות פתחו בצורה שקולה, אבל מומנטום של מכבי בראשותו של אנדרוז העניק להם יתרון שבע, עד למחצית סדרת טעויות בירוק אפשרו לבאר שבע להשוות 42-42, סאואנה ואנדרוז באו בתלונות לצוות השיפוט וקיבלו טכניות לפני הירידה לחדרי ההלבשה.

הרבע השלישי התחיל עם שתי קליעות עונשין של וויס, זכר לטכניות שמכבי ספגו ובהתקפה שלאחר מכן באר שבע הוסיפו שלשה ועלו ליתרון חמש. מכאן והלאה אנדרוז נכנס לזון מדהים ועד לסוף הרבע עלה ל-26 אישיות, כולל שלשה ענקית שקבעה 61-68 בירוק. הרבע הרביעי היה צמוד מאוד ונדנדת היתרון עברה מצד לצד, אבל בסיום מכבי היו מדויקים יותר, חדים יותר ואגרסיביים יותר ובסיום 83-87 לירוקים שמסיימים במקום השישי ויפגשו כבר ביום חמישי את ראשון לציון לסדרת רבע הגמר של הטוב משלושה משחקים.

״עשינו את העבודה היום במשחק טוב. אני חושב שיהיה קרב גדול מול ראשון לציון בפלייאוף ואני כבר רוצה שיגיע יום חמישי״, אמר דניאל סאואנה בסיום.

"זה היה מאוד קשה ואגרסיבי, כמו שידענו שיהיה", הוסיף אנדרו אנדרוז. "רצינו מאוד לנצח בכדי לסיים בחלק העליון של הטבלה, כולם שיחקו חזק וזה ניצחון מאוד חשוב עבורנו, במיוחד שחסרנו את ספידי סמית'".

קלעים בירוק: אנדרוז 29 נק', אפשואו 14 נק' ו-11 ריב', סורקין 13 נק', וורקמן 11 נק', גרנט 10 נק' ו-7 ריב', בריסקר (6 אס') ומור 5 נק' כל אחד. אמיתי שותף ולא קלע.

צפו במהלכים נבחרים:


מהלך המשחק:

באר שבע פתחו טוב יותר ובעזרת שתי שלשות עלו ליתרון ארבע, סורקין תפר שלשה ראשונה וצימק לנקודה. האדומים נראו טוב יותר ושתי שלשות רצופות העניקו להם יתרון 10, חמש דקות מהפתיחה, סאואנה הגיב בפסק זמן ראשון. מכבי קצת התעוררה עם ריצת 0-11, בראשותו של אנדרוז, שהעניקה לירוקים יתרון ראשון, וורקמן הוסיף עוד שתיים יפות על וויס. מכבי המשיכה לרוץ עם שתיים של מור, שבהגנה עצר את בל בדרך אל הסל ושלח אותו אל הקו. בל קלע נקודה והשאיר לירוקים 4 שניות לשחק ברבע, אפשואו לקח זריקה קשה מרחוק אך לא דייק ולוח התוצאות הראה 20-24.

הרבע נפתח עם איבוד ירוק ומנגד דאנק של פורסטינגר ולאחר עוד איבוד בירוק זיס השווה את התוצאה. אפשואו רץ מהר במעבר ותפר שלשה, זיס מצא את עצמו פנוי ועשה אותו הדבר בצד השני. סורקין קיבל עבירה שניה בהתקפה, אגאדה מנגד עצר את גרנט בעבירה שניה משלו, הסנטר הירוק ניצל זאת לקליעת עונשין אחת. אפשואו עם אלי-אופ וגרנט מחצי מרחק העלו את הירוקים ליתרון חמש, שאנדרוז, הבולט בשורות מכבי, הפך לשבע עם חטיפה ולייאפ קל. רמי הדר הוריד את חניכיו לפסק זמן, פורסטינגר קלע שתיים קלילות, בריסקר הגיב בשלשה. בריסקר הצטרף לסורקין עם שתי עבירות, וויס תפר שלשה וצימק את ההפרש לחמש. אפשואו עלה ל-8 אישיות עם שלשה, מור ירד לנוח לאחר שגם לחובתו נשרקה עבירה שניה, וורקמן עלה במקומו. המקומיים היו דומיננטיים יותר, פורסטינגר המשיך להיות האיש החם ובעזרת סל ועבירה (שניה של גרנט), עלה ל-10 אישיות וצימק את הפער ל-4, דקה וחצי למחצית. סדרת טעויות של הירוקים בסיום המחצית אפשרה לבאר שבע להשוות 42-42, אנדרוז וסאואנה קיבלו טכנית מהשופטים.

הרבע השלישי התחיל עם שתי קליעות עונשין של וויס, זכר לטכניות שמכבי ספגו ובהתקפה שלאחר מכן באר שבע הוסיפו שלשה ועלו ליתרון חמש. אנדרוז מצא עצמו לבד בפינה ותפר שלשה, אגאדה מנגד קלע שתיים קשות על השמירה של גרנט. הסנטר הירוק קלע נקודה מהקו ולאחר הרבה מלחמה שלו ושל אנדרוז מכבי השיגה את הכדור בהגנה, סורקין ניצל זאת לשלשה והשווה את התוצאה, בינתיים גם גרנט וגם בריסקר הסתבכו עם עבירה שלישית. סורקין חטף ושלח את אנדרוז לסל ועבירה, סורקין הוסיף עוד חסימה גדולה ובהתקפה דאנק יפה, אך ברוינדסמה צימק לארבע עם סל מריבאונד התקפה. באר שבע היו מדויקים יותר ושלשה של קורנליוס העלתה אותם ליתרון נקודה, דקה וחצי לתום הרבע, אנדרוז עלה ל-23 אישיות עם חמש רצופות ועד לתום הרבע הוסיף עוד שלשה ענקית וקבע יתרון 61-68.

את הרבע המכריע אפשואו פתח עם דאנק אדיר, האדומים קלעו שתיים מריבאונד התקפה נוסף, וורקמן ענה עם שתיים בצבע. ביתרון שבע ירוק אנדרוז איבד כדור וסורקין עצר את אגאדה בבלתי ספורטיבית שאפשרה לאדומים לצמק את הפער לשלוש בלבד. גרנט עם עבירה רביעית ירד לנוח, מור עלה במקומו ואיבוד ירוק נוסף שלח את אגאדה לעוד צמד קליעות עונשין, ל-17 נקודות אישיות וליתרון נקודה בלבד למכבי, שבע דקות לסיום. באר שבע הצליחו להפוך את התוצאה ועלו ליתרון שלוש מצמד קליעות עונשין של פורסטינגר שהדביק לסורקין עבירה רביעית. וורקמן הרגיע קצת את הרוחות עם שתיים חשובות, סורקין הוסיף שלשה גדולה לאחר ריבאונד הגנה ולוח התוצאות הראה 75-77 ירוק, 4:48 לסיום. רמי הדר לקח פסק זמן. שלוש דקות לסיום נדנדת היתרון עברה מצד לצד, כאשר אף קבוצה לא מצליחה לייצר יתרון משמעותי, וורקמן תפר שלשה בזמן והעלה את מכבי ליתרון שתיים, אבל החדשות הרעות הגיעו מכיוונו של סורקין שיצא בחמש עבירות, באר שבע החזירו אליהם את היתרון. הקבוצות יצאו לדקה המכריעה ביתרון נקודה למכבי, רמי הדר לקח פסק זמן ואחריו שתי הקבוצות היו מאוד מפוזרות, 7.8 לסיום אפשואו הלך אל הקו והעלה את מכבי ליתרון שלוש. מכבי סגרה מדהים את המגרש ובאר שבע איבדו ובסיום מכבי חיפה מנצחת 83-87.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *