צילום: לילך וויס, מנהלת הליגה

מכבי עם הפסד קורע לב בבית לגלבוע/גליל

מכבי חיפה אירחה היום בצהריים (שישי) את הפועל גלבוע/גליל ברוממה, כאשר שתי הקבוצות עם מאזן זהה בטבלה ורק מאזן פנימי עדיף של הירוקים על האדומים, מקנה להם את המקום החמישי. שני מחזורים לסיום העונה הסדירה הירוקים רצו להבטיח את המקום החמישי ולנצח את האדומים. מכבי נאלצה להסתדר ללא ספידי סמית' שנכנס לבידוד בשל חשיפה לחולה מאומת, אבל קיבלה בחזרה את ג'ראיי גרנט ואנדרו אנדרוז שנעדרו מהמשחק האחרון בשל פציעות. מן העבר השני גלבוע/גליל חסר את אקיל מיטשל.

המשחק החל בריצה ירוקה מרשימה, 2-11, כאשר סורקין עם שני דאנקים רצופים הגיע חד לפתיחה. שני המאמנים ביצעו חילופים והמשחק החל להתאזן, גלבוע עם כמה מהלכים יפים הצליחו לעלות ליתרון, בסיום הרבע הראשון גלבוע/גליל הצליחו להשוות על הבאזר 24-24 עם סל של ארצי. הרבע השני המשיך להיות שקול, ארצי ויאנג הרימו הילוך בהתקפה האדומה ועלו ל-13 כל אחד עד המחצית, בצד הירוק אנדרוז, סורקין ובריסקר בלטו, אבל דווקא אפשואו תפר שלשה לקראת סוף הרבע וקבע 43-44 לאדומים במחצית.

הרבע השלישי נפתח גם הוא בצורה שקולה, בריסקר עלה למאזן דו ספרתי אישי ובצד האדום יאנג המשיך להיות מצוין. למרות רבע שוויוני מאוד, מכבי ירדה ביתרון 63-69 לאחר שתי שלשות של אמיתי, כולל אחת מרשימה על הבאזר. בפתיחת הרבע המכריע מכבי נראתה קצת אבודה, לא מצאה את הטבעת למעלה משלוש דקות ואפשרה לאדומים להשוות. המשחק המשיך להיות צמוד עד הסוף וכאשר נותרו 2.2 שניות בלבד יאנג מצא את עצמו פנוי בצבע, שם שתיים וקבע ניצחון לגלבוע/גליל 80-81.

"הרגשנו טוב במהלך המשחק וחבל מאוד שהוא נגמר כמו שהוא נגמר", סיכם מאמן הקבוצה דניאל סאואנה. "רצינו מאוד לנצח ועשינו כמה דברים טובים מאוד בשני צידי המגרש. כרגע אנחנו מרוכזים במשחק האחרון של העונה הסדירה בבאר שבע ביום שני".

קלעים בירוק: בריסקר 15 נק', אנדרוז 13 נק', וורקמן 12 נק' ו-9 ריב', סורקין, אמיתי ואפשואו 9 נק' כל אחד, מור 7 נק' וגרנט 6 נק'.

מהלך המשחק:

המשחק החל עם שלשה של אמיתי ממש לקראת סוף שעון ולאחר חמש החטאות של האורחים גרנט הוסיף עוד נקודה מהקו. האורחים עלו לראשונה על הלוח לאחר שתיים וחצי דקות עם קליעה קשה של יאנג, בריסקר מיד ענה עם שלשה. מכבי המשיכה לרוץ וסורקין עם שני דאנקים יפים העלה אותם ליתרון 2-11 לאחר שלוש וחצי דקות וגם סחט עבירה ראשונה מתומאסון, ליובין לקח פסק זמן עוד לפני זריקת הבונוס. סורקין החטיא את הבונוס וסרור הדביק לו סל ועבירה בצד השני, גלבוע הורידו את הפער לשש. המשחק התחיל לתפוס קצב וגם יאנג הצליח לקלוע סל ועבירה קשים. האורחים השתלטו על המשחק ולאחר חטיפה וסל קל של זיו עלו ליתרון ראשון, נקודה הפרש, ארבע דקות לסוף הרבע. שני המאמנים ביצעו מספר חילופים, מור קלע שתיים מהקו והחזיר את היתרון למכבי. ארצי תפר שתי שלשות, אחת ממש על השמירה של אפשואו והעלה את גלבוע ליתרון נקודה, אנדרוז ענה עם שלשה יפה ועלה לחמש אישיות. בסיום הרבע הראשון גלבוע/גליל הצליחו להשוות על הבאזר 24-24 עם סל של ארצי.

הרבע השני נפתח עם ארבע נקודות רצופות בירוק, ארצי הוסיף שלשה שלישית למאזנו האישי וצימק לנקודה, לאחר שלוש דקות שתי הקבוצות ירדו לפסק זמן טלוויזיה. גרנט קיבל מהשופטים עבירת תוקף (שנייה שלו) וגלבוע ניצלו את העצירה בהגנה לסל ועבירה ולאחר מכן לעוד צמד נקודות של סרור שהעלו אותם ליתרון ארבע, שש דקות למחצית. אנדרוז חזר מפסק הזמן של סאואנה עם סל ועבירה (סרור עם שלישית), קלע את הבונוס וצימק לנקודה, זיו ענה עם קליעה אופיינית מחצי מרחק. גלבוע כבר עלו ליתרון שבע, סורקין הגיב בשלשה חשובה והוסיף גם שתיים מריבאונד התקפה. יאנג להט ועלה ל-13 אישיות, בריסקר עם שתיים מהקו צימק לשתיים בלבד לאורחים ולאחר נקודות של גלבוע אפשואו עם שלשה על השמירה של זיו קבע את תוצאת המחצית, 43-44 לאורחת מגן-נר.

את הרבע השלישי יפתח זיו פתח עם שתיים ומכבי לא הצליחו לדייק בהתקפה עד שהגיע בריסקר עם סל ועבירה יפים שצימקו את הפער לשתיים. זיו רשם עוד סל, הפעם גם עם עבירה (שלישית של סורקין), אפשואו ענה עם סל קשה בצד השני. בריסקר המשיך להיות האיש החם בירוק-לבן ולא אפשר לאדומים לברוח, שתיים של וורקמן צימקו לנקודה בלבד וליובין הגיב בפסק זמן. מכבי המשיכו להיות חדים יותר בהגנה וכבר החזירו את היתרון, אבל סל ועבירה של יאנג השוו שוב את התוצאה. וורקמן עם מהלך של ארבע נקודות החזיר את היתרון, ארצי עם פלואטר יפה הרגיע את האדומים והמשחק המשיך ללכת הכי צמוד שיש. אמיתי תפר שלשה, גלבוע שמו שתיים, אבל שוב אמיתי רץ את המגרש וצלף שלשה עצומה על הבאזר שקבעה 63-39 ירוק בסוף הרבע.

מכבי לא מצאה את הטבעת בפתיחת הרבע המכריע ולמרות שגם גלבוע לא היו מדויקים במיוחד, הם הצליחו להשוות לאחר שלוש דקות, סאואנה לקח פסק זמן. וורקמן עצר את הבצורת בירוק עם שתיים ולאחר מספר מהלכים טובים בהגנה מור הצליח לצלוף מרחוק. תומאסון השווה עם סל ועבירה, גרנט הדביק לסרור עבירה חמישית וקלע נקודה מהקו, זיו עשה את אותו הדבר בצד השני וקבע 75-75, ארבע דקות לסיום. במשך דקה וחצי שתי הקבוצות לא הבריקו, זיו לקח את מור אל הטבעת ושם שתיים, סאואנה לקח עוד פסק זמן. גרנט הציל כדור אבוד וגם שם שתיים חשובות בצבע והשווה, מיד לאחר החטאה באדום שוב גרנט היה חזק בצבע, לקח ריבאונד התקפה, סחט עבירה וקלע שתיים, זיו איזן לאחר שתי החטאות בשני הצדדים עם דאנק אדיר, 1:10 לסיום. שתי הקבוצות לא קלעו, אנדרוז הוציא מזיו עבירה והלך אל הקו, עשר שניות לסיום, קלע נקודה ולאחר עבירה של בריסקר לגלבוע נותרו 5.4 שניות לשחק, ליובין לקח פסק זמן. בהתקפה האחרונה, כאשר נותרו 2.2 שניות בלבד יאנג מצא את עצמו פנוי בצבע, שם שתיים וקבע ניצחון לגלבוע/גליל 80-81.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *