הירוקים עם ניצחון חוץ שני ברציפות – 92-99 באשדוד

מכבי חיפה יצאה למשחק חוץ באשדוד, השני בפחות מ-48 שעות, במטרה להשיג ניצחון שני רצוף ולשמור על המקום החמישי בטבלה. סאואנה נאלץ להסתדר ללא אנדרוז וגרנט הפצועים.

המשחק החל בקצב טוב ובצד הירוק היה זה רומן סורקין שעלה ל-10 אישיות בפחות משש דקות. הבעיה של סאואנה הייתה עבירה שניה מהירה של ספידי סמית' שירד אל הספסל. המשחק נכנס לקצב מהיר ושתי נקודות בצבע של אפשואו קבעו 22-26 למכבי. ברבע השני הירוקים הצליחו להסתבך במהרה בעבירות, כאשר 4 שחקנים היו עם שתיים (וורקמן, בריסקר, אמיתי וסמית'). אשדוד הצליחו לנצל זאת ולרוץ יפה, בעיקר בעזרת צ'וברביץ' (13 במחצית) והולדר (11) ובמחצית לוח התוצאות הראה 45-51 לצהובים.

הרבע השלישי התחלק לשני חלקים, בפתיחתו אשדוד רצו מעולה ועלו כבר ליתרון 12, אבל אז מכבי התעוררו ועם המון מלחמה בשני צידי המגרש הצליחו לנגוס לאט לאט ביתרון עד למהפך, 70-72 לירוקים בסוף הרבע. גם את הרבע הרביעי אשדוד פתחו עם צמד שלשות של הולדר, שגם הדביק לוורקמן עבירה רביעית קריטית. המשחק הלך צמוד צמוד ולמרות שאשדוד כבר הובילו ב-7, מכבי רצו 1-8 ועלו ליתרון נקודה, 1:20 לסיום. הסיום היה מותח, אבל הירוקים היו חדים בשני צידי המגרש וקליעות חשובות של אפשואו העניקו לבסוף ניצחון 92-99 קשה ומתוק.

״אני מאוד שמח שניצחנו. זה לא היה המשחק הכי טוב שלנו אבל בסיום שמרנו טוב, קלענו את הקליעות החשובות ובעיקר הראינו הרבה אופי, גם כי שיחקנו עם שני זרים היום", סיכם מאמן הקבוצה, דניאל סאואנה. "אני מאוד גאה בשחקנים שעלו מהספסל ונתנו מלחמה ותפוקה, אנחנו עם הפנים ליום שישי למשחק החשוב מול גלבוע/גליל״

״מאוד הקשינו על עצמנו לדעתי, אבל זה המשחק השני ברציפות שאנחנו בפיגור משמעותי בסיום ובכל זאת מצליחים לרוץ ולנצח", הוסיף קפטן הקבוצה ווילי וורקמן. "לא נכנענו לא היום ולא נגד הפועל תל אביב ואנחנו צריכים למצוא את הדרך לשחק לאורך כל המשחק כמו שאנחנו משחקים כשאנחנו עם הגב אל הקיר״

קלעים בירוק: אפשואו 25 נק' ו-9 ריב', וורקמן 19 נק' ו-11 ריב' סורקין 18 נק', אמיתי 11 נק', מור 9 נק', סמית' 7 נק' ו-14 אס', פישר 6 נק' ובריסקר 4 נק'.

מהלכים נבחרים:

מהלך המשחק:

המשחק החל עם שתי נקודות של אפשואו ולאחר חמש רצופות של אשדוד, סורקין הוסיף שתיים מאסיסט של וורקמן. שתי הקבוצות הציגו כדורסל משוחרר ולאחר חמש דקות לוח התוצאה הראה 11-13 לאשדוד, סאואנה הוריד את שחקניו לפסק זמן ראשון. סורקין חזר מפסק הזמן עם שלשה פנויה  ולאחר איבוד של אשדוד סורקין הדביק לדרפיץ׳ עבירה שניה, קלע שתיים ועלה לעשר אישיות. מכבי פתחה טוב מחוץ לקשת (3/5) ועלתה ליתרון חמש, סאואנה הוריד את סמית' עם עבירה שניה והעלה את אמיתי ופישר. מי שקבע את תוצאת הרבע הראשון היה אפשואו עם שתיים בצבע, 22-26 למכבי.

בתחילת הרבע השני מכבי המשיכה להסתבך בעבירות ושני גארדים נוספים, אמיתי ובריסקר קיבלו את העבירה השנייה מהשופטים, אשדוד רצו 0-8 ועלו ליתרון ארבע, סאואנה הוריד את שחקניו לפסק זמן לאחר דקה וחצי בלבד ברבע. פישר חזר מפסק הזמן עם עוד שלשה ולאחר שתיים של הולדר, מור תפר שלשה מהפינה והשווה. המשחק התנהל כמעט ללא הגנות והיתרון עבר מצד לצד, מור שם שתיים מריבאונד התקפה והחזיר את היתרון לירוקים, אבל שוב לא להרבה זמן וגם וורקמן הצטרף לשלושה שחקנים עם שתי עבירות בירוק. אשדוד הצליחו לרוץ 0-7, סורקין עם שלשה הרגיע קצת את הספסל הירוק, אבל מי שקבע את תוצאת המחצית היה צ'וברביץ' עם שתיים, 45-51 לאשדוד.

מכבי פתחו את המחצית עם שתיים של אפשואו, אשדוד הגיעו בשתי שלשות מהירות, אך גם סורקין צלף מחוץ לקשת, עלה ל-16 אישיות והוריד את היתרון של אשדוד ל-7. מטווח השלשות של אשדוד המשיך והפער כבר גדל ל-12, סאואנה לקח עוד טיים אאוט, חמש וחצי דקות לסוף הרבע. אפשואו קלע ארבע רצופות ומכבי עם קצב טוב הורידה את הפער לחמש, לאחר אסיסט יפה של אמיתי לסמית'. עמית תמיר לקח פסק זמן בתגובה. וורקמן עם מלחמה גדולה מתחת לסל עצר את צ'וברביץ' שבתגובה עצר אותו בבלתי ספורטיבית, הקפטן הירוק דייק פעמיים מהקו ועלה לעשר אישיות. הריצה של מכבי המשיכה ושלשה של וורקמן החזירה לה את היתרון, אבל לוינסון מיד השיב בשלשה משלו. שלוש קליעות עונשין רצופות של סמית' ו-וורקמן קבעו 70-72 למכבי חיפה בתום הרבע.

גם את הרבע המכריע אשדוד פתחו עם שתי שלשות של הולדר שגם הדביק לוורקמן, אחד האחראים העיקריים למהפך, עבירה רביעית ובעזרת קליעת הבונוס העלה את אשדוד ליתרון חמש. אמיתי תפר שלשה חשובה ולאחר עצירה בהגנה סורקין עם דאנק גדול השווה. מטוחח השלשות לא הפסיק, סטול והולדר מצד אחד, אמיתי מהצד השני ומור הוסיף עוד שתיים וקבע יתרון נקודה לאשדוד. אשדוד עלו ליתרון ארבע, אמיתי הדביק לסטול עבירה רביעית, מכבי לא הצליחה לקלוע ובן משה עם עוד שלשה קבע 84-91 לאשדוד, 3:38 לסיום. סאואנה לקח פסק זמן ממנו מכבי חזרו עם שש רצופות, סטול חזר אל הפרקט ורשם נקודה מהקו, אפשואו בתגובה תפר שלשת קלאץ' ענקית והחזיר את מכבי להוביל בנקודה, 1:20 לסוף. הירוקים נלחמו מלחמה אדירה בהגנה ואפשואו ניצל את העצירה לשתיים נוספות וליתרון שלוש, כאשר השעון הראה 49 שניות. המלחמה בהגנה המשיכה ובסיום מכבי לא שמטה את היתרון וניצחה 92-99.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *