שלשת קלאץ' ענקית של ספידי סמית' מעניקה למכבי ניצחון חוץ גדול בדרייב אין

מכבי חיפה החלה הערב (ראשון) את שבוע המשחקים העמוס שלה, כאשר היא נסעה להיכל קבוצת שלמה למשחק מול הפועל תל אביב. הירוקים רצו להתאושש מההפסד לנהריה ביום חמישי ברוממה ולהצליח לנצח את האדומים, להם הם הפסידו ממש לפני שלושה משחקים, במשחק הראשון לאחר פגרת הקורונה, ברוממה.

מכבי פתחה מצוין את המשחק עם ריצת 0-7, לאחר שתי דקות זאנה עלה על לוח התוצאות עם שתיים בצבע. הירוקים המשיכו לדחוף חזק ובריסקר עם חמש רצופות קבע 2-12 לאחר שלוש דקות ואילץ את האדומים לפסק זמן מהיר. לאחר שהירוקים הובילו כבר ב-15, האדומים התעוררו וקבעו 14-23 בסיום הרבע. הרבע השני נראה אחרת, הכדורים התחילו להיכנס לאורחים ושלשות של גינת וזאנה הפכו את המשחק. סאואנה הזעיק פסק זמן לקראת המחצית, מכבי השוותה, אבל משעור קבע 38-40 לאדומים.

הרבע השלישי המשיך ללכת צמוד-צמוד. היתרון זז מצד לצד והשלשות התחילו להצטבר אצל ספידי סמית' שכבר קבע יתרון ארבע, אבל קופרברג עם סל ועבירה קבע 56-57 בלבד למכבי בסיום הרבע. הרבע הרביעי היה מותח במיוחד, אבל שני מהלכים עשו את ההבדל. חסימה אדירה של סורקין במאני טיים השאירה את מכבי במשחק, למרות יתרון אדום ובהתקפה האחרונה של הירוקים, כאשר הם בפיגור שתיים, ספידי סמית' תפר שלשה עצומה, הוסיף עוד שתי נקודות לאחר איבוד אדום וקבע 79-82 למכבי חיפה.

״קודם כל זה היה ניצחון קבוצתי, היינו יכולים בהגנה וזו עבודה קבוצתית", סיכם המצטיין במשחק, ספידי סמית'. "המאמן עשה עבודה מצוינת עם תכנית המשחק, הוא ביקש ממני לנצח את המשחק ואני שמח שזה קרה. החברים לקבוצה עודדו אותי כל המשחק וביקשו ממני להמשיך לזרוק, אבל אני שוב מדגיש, ההגנה ניצחה את המשחק וזה אפשר להשיג רק כקבוצה״.

״אנחנו מאוד שמחים, זה היה ניצחון חשוב, במיוחד אחרי שהם ניצחו אותנו ב-20 בבית", הוסיף מאמן הקבוצה סאואנה." אני נותן את הקרדיט לשחקנים שלי, שמרנו טוב עליהם מבחוץ ושלטנו בריבאונד. האנרגיה וההקרבה של השחקנים ניצחו את המשחק״.

קלעים בירוק: סמית' 22 נק', 7 אס' ו-5 ריב', סורקין ובריסקר 14 נק' כל אחד, אפשואו 10 נק', גרנט (9 ריב') ו-וורקמן 7 נק' כל אחד, אנדרוז 4 נק' ומור 2 נק'. אמיתי שיחק ולא קלע.

צפו במהלכים נבחרים:

מהלך המשחק:

מכבי פתחה מצוין את המשחק עם ריצת 0-7, לאחר שתי דקות זאנה עלה על לוח התוצאות עם שתיים בצבע. הירוקים המשיכו לדחוף חזק ובריסקר עם חמש רצופות קבע 2-12 לאחר שלוש דקות ואילץ את האדומים לפסק זמן מהיר. דקה עברה מפסק הזמן ושתי הקבוצות לא מצאו את הטבעת, אפשואו עצר את הבצורת עם שתיים, סורקין הוסיף סל ועבירה לאחר עצירה בהגנה, קלע את הבונוס והעלה את מכבי ליתרון 15. האדומים העלו הילוך בהגנה והצליחו לרוץ 0-8, כולל שני מהלכי סל ועבירה של דיוויס. סאואנה בינתיים ביצע מספר חילופים, וורקמן נהנה מאסיסט יפה של סורקין וסיים בדאנק. עד לסיום הרבע המקומיים ניסו להתקרב, אבל מכבי סיימה אותו ביתרון 14-23.

סק הנרי פתח את הרבע עם חמש נקודות מהירות, דיוויס הוסיף שתיים, כאשר בין לבין אנדרוז הספיק לרשום שתיים מחצי מרחק. סמית׳ קלע שלשה שהצליחה להרגיע קצת את הספסל הירוק, סורקין בינתיים הספיק לקבל פאול שני מהשופטים, אבל אפשואו עם מהלך יפה סחט סל ועבירה מהנרי והחזיר את הירוקים ליתרון 10. האדומים צימקו לארבע עם שתי שלשות ומכבי ספגה מכה בדמות עבירה שלישית של סורקין שירד לנוח. מדר שם שתיים מחצי מרחק ופתח את המשחק מחדש, האדומים פספסו הזדמנות להשוות ובריסקר בתגובה תפר שלשה חשובה מהפינה. דווקא הגבוהים של הפועל תל אביב השלימו את המהפך מרחוק, עם שתי שלשות רצופות של גינת וזאנה שקבעו 36-37 למקומיים, שתי דקות למחצית, סאואנה הזעיק פסק זמן. עד למחצית מכבי לא הצליח להפוך בחזרה את היתרון ומשעור קבע 38-40 לאדומים.

סאואנה עלה לרבע השלישי עם סמית', בריסקר, אפשואו, מור וגרנט, כאשר אפשואו עם שלוש עבירות. שתי הקבוצות התקשו לדייק בדקה הראשונה, עד שסמית' חדר יפה והשווה את התוצאה. הירוקים איבדו כדור ובמתפרצת גרנט עצר את הנרי בבלתי ספורטיבית, אותה הגארד האדום ניצל לנקודת עונשין, סמית' ענה בשלשה. גם גינת קלע שלשה, אבל שוב סמית׳ צלף מחוץ לקשת, לאחר כשתי דקות ללא נקודות בשני הצדדים. עד לסוף הרבע האדומים קלעו ארבע רצוף, סמית׳ השיב בעוד שלשה, שקופרברג מחק עם סל ועבירה (שניה של סמית׳) וקבע 56-57 למכבי בסוף הרבע.

בתחילת הרבע הרביעי דיוויס וגרנט החליפו קליעות בצבע, קופרברג החזיר את היתרון לאדומים, אבל וורקמן עם סל ועבירה שוב נתן למכבי יתרון שתיים. גרנט נלחם יפה בהגנה וגם הדביק לקופרברג עבירה רביעית עם סל ועבירה, אבל נפצע בקרסול וירד לדקות ארוכות לספסל. זאנה השלים מהפך באדום, סורקין עם ריבאונד התקפה חשוב שם שתיים נוספות, גרנט (פציעת קרסול) ובריסקר (עבירה רביעית), חזרו אל הפרקט שלוש וחצי דקות לסיום. זאנה שוב הפך את התוצאה עם שתי קליעות עונשין ולאחר שלשה של גינת המקומיים כבר הובילו בארבע, שלוש דקות לסוף. המשחק הלך צמוד עד הסוף ובסיום, כאשר האדומים מובילים בשתיים, ספידי סמית' הוריד שעון ובסוף תפר שלשה עצומה ועוד הוסיף שתיים לאחר איבוד של האדומים ובסיום 79-82 ענק למכבי חיפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *