צילום: לילך וויס, מנהלת הליגה

הירוקים מפסידים לאשדוד בניסוי הכלים האחרון לקראת חידוש הליגה

מכבי חיפה אירחה הערב (שלישי) את מכבי אשדוד, למשחק אימון שני וניסוי כלים אחרון לקראת המשחק מול הפועל תל אביב עם חידוש הליגה.

הירוקים מהכרמל קיוו לנצח משחק אחד לפני המשחק מול הפועל תל אביב ביום ראשון הקרוב (19:15), אך למרות שהובילו במרבית חלקי המשחק לא הצליחו לברוח לאשדוד שהפכה את התוצאה והצליחה לנצח 80-84.

״זו הפעם הראשונה שאנחנו בסגל מלא וזה למעשה עוד אימון שלנו וככה אנחנו מתייחסים לזה״, אמר מאמן הקבוצה דניאל סאואנה. ״אנחנו צריכים לשפר את ההגנה ולהיכנס טוב יותר לשיטת המשחק. אחוזי הקליעה שלנו לא היו טובים היום, למרות שהשחקנים לקחו זריקות טובות ויש לנו קלעים טובים בקבוצה. המטרה של המשחק הייתה להריץ את הסגל ולהרים את הקצב לקראת חזרת הליגה״.

רשימת הקלעים: אפשואו 21 נק' ו-9 ריב', סורקין 15 נק', גרנט 13 נק', בריסקר ואנדרוז 7 נק' כל אחד, וורקמן 6 נק', מור 4 נק', פישר 3 נק', סמית' (10 אס') ואמיתי 2 נק' כל אחד.

סיכום המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: אנדרוז, בריסקר, וורקמן, סורקין וגרנט. אשדוד פתחו את המשחק חזק עם שתי שלשות רצופות, אנדרוז חטף יפה והריץ את גרנט שסיים טוב בצבע. מכבי המשיכה לרוץ ולאחר 0-9, סאואנה הכניס את סמית' ואפשואו להופעת בכורה במדים הירוקים-לבנים. בריסקר עם ארבע אישיות העלה את מכבי ליתרון חמש, אבל קולמן דאג לצמק עם שתיים מריבאונד התקפה. סאואנה המשיך לתת דקות למרבית הסגל, אשדוד השוו עם שתי נקודות של בן משה ועד לתום הרבע סמית' רשם שתיים יפות, אבל אמיתי קבע 18-22 על הבאזר לסיום הרבע.

בדקה הראשונה של הרבע השני אף קבוצה לא מצאה את הטבעת, אפשואו עשה זאת ראשון עם פולו-דאנק יפה, הולדר ענה עם שלשה. וורקמן נכנס לעניינים עם סל ועבירה ועוד אסיסט יפה לסורקין במעבר. אנדרוז סידר לגרנט אלי-אופ יפה, מכבי עלתה ליתרון שמונה, אך המצטיין בשורות אשדוד, הולדר, שם שתיים ועלה ל-11 אישיות. אשדוד המשיכה במטווח שלשות ושתיים ברצף שלהם צימקו את הפער לשתיים בלבד, אפשואו דאג לצלוף גם הוא מחוץ לקשת. אפשואו הוסיף שתיים מהקו ובריסקר תפר שלשה יפה. עד למחצית מכבי הגדילו את הפער ל-9, אבל סטול עם שלשה אופיינית קבע 42-48 לירוקים בהפסקה.

כמו בפתיחת הרבע השני, גם בפתיחה של השלישי שתי הקבוצות לא קלעו, לאחר דקה וחצי וורקמן סחט עבירה וקלע שתיים מהקו, סמית' הוסיף חטיפה ושלח את אפשואו לדאנק יפה במתפרצת, אשדוד ירדו לפסק זמן בפיגור 10. מכבי המשיכה להיות דומיננטית יותר והראתה הרבה יותר אגרסיביות בהגנה, סאואנה ביצע מספר חילופים וחילק דקות בין השחקנים. הולדר המשיך להיות השחקן הדומיננטי של אשדוד ועלה כבר ל-19 אישיות עם שתי קליעות עונשין, צ'וברביץ' הוסיף עוד קליעת עונשין ושלשה נוספת של אשדוד צימקה את הפער לארבע בלבד. לאחר הרבה החמצות של מכבי, סורקין תפר שלשה יפה ולאחר מכן הוסיף שתיים על השמירה של צ'וברביץ', שהחזיר מיד בשתיים בצבע. סאואנה החליף ארבעה שחקנים לקראת סוף הרבע. בסיום הרבע 57-63 למכבי.

לרבע המכריע סאואנה עלה עם: אנדרוז, בריסקר, וורקמן, אפשואו וגרנט. אשדוד פתחו טוב יותר את הרבע ורצו 2-7, סאואנה לקח פסק זמן כאשר לוח התוצאות הראה נקודה יתרון בלבד למכבי. סמית' רשם אסיסט נוסף ואפשואו רשם עוד דאנק, מור הוסיף עוד שתיים מהקו. סמית' המשיך להפעיל יפה את אפשואו ורשם אסיסט תשיעי, אבל אשדוד לא נתנו למכבי לרוץ וצימקו שוב לשלוש בלבד, שש דקות לסיום המשחק. סטול עשה מה שהוא יודע ותפר שלשה שהורידה לנקודה בלבד ולאחר שלשה נוספת של עבו האורחים עלו ליתרון שתי נקודות. אנדרוז קבר שלשה לאחר בצורת ארוכה, אבל עבו ענה באחת נוספת והעלה את אשדוד ליתרון ארבע. גרנט סחט שתי עבירות ברציפות ודייק שלוש פעמים מקו העונשין, לאחר עצירה בהגנה גרנט שם עוד שתיים והחזיר את מכבי ליתרון נקודה, דקה וחצי לסיום. אנדרוז שלח את הולדר לקו והזר הדומיננטי של אשדוד החזיר את היתרון לאורחים עם שתי קליעות עונשין, סאואנה לקח פסק זמן בפיגור נקודה, 52 שניות לסיום. בריסקר החטיא זריקה קשה ואשדוד יצאו להתקפה אחרונה שהסתיימה בסל ועבירה של קולמן שהעלו את אשדוד ליתרון ארבע ולמעשה נתנו את המשחק לאורחת. בסיום 80-84 לאשדוד, במשחק האימון האחרון לקראת חידוש הליגה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *