צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

הירוקים פתחו את הסיבוב עם הפסד בראשון לציון

מכבי Hunter חיפה יצאה הערב (ראשון), למשחק חוץ שפתח את הסיבוב השני בליגת ווינר סל, כאשר היא רוצה לעצור רצף של שלושה הפסדים (כולל בגביע) ולפתוח את הסיבוב השני ברגל ימין.

הרבע הראשון היה רע מבחינת שתי הקבוצות, שנראו מפוזרות מאוד בהתקפה ולא הצליחו לייצר שטף במשחק. הירוקים הצליחו לייצר מספר עצירות בהגנה ושלשה של רודריגז שלחה את שמוליק ברנר לפסק זמן ראשון, כאשר הירוקים הובילו בשלוש. רחימי ערך מספר חילופים ולמרות הגנה טובה, ההתקפה לא עבדה טוב וטולפסן עם אלי-אופ השווה בסיום הרבע ל-16-16. הרבע השני המשיך להיות צמוד, כאשר טולפסן היה דומיננטי מאוד בכתום ומנגד בואומן נהנה מאסיסט יפה של רודריגז וסיים בדאנק חזק. מכבי עלתה ליתרון, אבל לא השכילה לנצל עצירות בהגנה ולהוביל ביותר מארבע נקודות, הולוואי וטולפסן אמרו תודה והשוו, אבל מי שקבע את תוצאת המחצית היה ג'ייסון סיגרס שתפר שלשה על הבאזר ושלח את הקבוצות למחצית ביתרון 33-36 לזכות הכתומים.

ברבע השלישי ראשון העלתה הילוך ושלשה של סולומון העלתה אותם ליתרון שש, לאחר שלשה של בן-שימול מהפינה רחימי לקח פסק זמן. ראשון המשיכו לשלוט במשחק, אך גראהם השאיר את הירוקים בעניינים עם סל ועברה במתפרצת. מכבי הצליחו להתקרב עד כדי נקודה עם שתיים של וורקמן, אבל טולפסן הלוהט עלה ל-16 אישיות עם שלשה וגם סיגרס הוסיף שלשה בדרך לשבע הפרש וליתרון 50-57 בסוף הרבע. ברבע המכריע ראשון לציון כבר ברחו לדו-ספרתי שהלך וגדל, בעיקר בעזרת קרופורד שנכנס חזק לעניינים. גראהם קצת העיר את החברים בירוק עם שתי שלשות חשובות, אבל ברנר לקח פסק זמן וממנו הכתומים חזרו להוביל ב-15, ארבע דקות לסוף. עד לסיום גראהם היה היחיד שעוד ניסה להחזיר את מכבי למשחק, אבל זה היה מאוחר מדי ובסיום ראשון לציון מנצחת 73-87.

״אני חושב שגם במחצית הראשונה לא שיחקנו טוב. לא שיחקנו חכם, למרות שאולי התקפנו קצת יותר טוב״, סיכם עופר רחימי את ההפסד. ״לא ביצענו בהתקפה את מה שתיכננו וגם לא שמרנו כמו שהתכוונו. ההתפרקות שלנו בסוף הייתה קשה. לקלעים שלנו אין ביטחון, אפשר לראות את זה כשחקנים נשארים פנויים ולוקחים זריקות בלי ביטחון״.

קלעו לירוקים: גראהם 18 נק', באקנר 16 נק' ו-6 ריב', בלייזר 14 נק', רודריגז 12 נק' ו-7 אס', וורקמן 11 נק' ו-12 ריב' ובואומן 2 נק'. הובר (19 דק'), בורדיון (10 דק') וקופרברג (5 דק'), שיחקו ולא קלעו.