הירוקים בפיינל פור לאחר ניצחון ביתי על הפועל חולון!

מכבי Hunter חיפה פגשה הערב (ראשון) את הפועל חולון, למשחק מספר 4 בסדרת רבע הגמר בין הקבוצות, לאחר ניצחון חוץ חשוב בחולון. המשחק החל בצורה די שקולה, כאשר אטקינס היה דומינני מהפתיחה במדי חולון. ורגאס היה מדויק אצל הירוקים עם שתי שלשות ופרימן עם סל ועבירה קבע 21-22 למכבי בתום הרבע הראשון. הרבע השני המשיך להיות מאוזן, מנדז-ולדז ודיברתולומאו התעוררו, אבל הסגולים שלטו בריבאונד ולא נתנו לירוקים לברוח. ביתרון נקודה בלייזר קיבל כדור אחרון ותפר שלשה גדולה 0.4 שניות למחצית וקבע 42-46 למקומיים בהפסקה.

את הרבע השלישי הירוקים של רחימי פתחו טוב יותר ועלו ליתרון 10, שמיד הצטמצם עם שלשה של טיילור. פינקני קלע שתיים וירד לנוח, חולון ניצלו זאת לריצה וצימקו את ההפרש, אבל מנדז-ולדז המשיך משחק שיא עם שתי נקודות נוספות מהקו. רחימי דרש מהשופטים עבירה וקיבל טכנית, אבל דיברתולומאו קבר שלשה אדירה שנענתה רק בשתיים של טיילור והירוקים הובילו 66-73 בסיום הרבע השלישי. הסגולים המשיכו להישאר קרוב לירוקים, בעיקר בעזרתו של טיילור שרשם משחק מצוין, אבל שלשה של דיברתולומאו ושתי קליעות עונשין של מנדז-ולדז החזירו את הפער הדו ספרתי למכבי שמשלב זה לא הסתכלה לאחור וניצחה 82-99 את החולונים. מכבי Hunter חיפה עשתה היסטוריה והפכה לקבוצה הראשונה שמדיחה את המדורגת ראשונה מהמקום השמיני, כאשר היא עולה לפיינל פור להתמודדות בחצי הגמר מול מכבי תל אביב.

קלעו למכבי: דיברתולומאו ומנדז-ולדז 24 נק' כ"א, פינקני 19 נק' ו-12 ריב', בלייזר 12 נק', ורגאס 11 נק', וורקמן 5 נק', פרימן ושמחון 2 נק' כ"א.

 

מהלך המשחק:

הירוקים עלו עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. המשחק החל עם קליעת עונשין של אטקינס, לאחר עבירה של בלייזר, מנדז-ולדז ענה עם סל ועבירה (יזראעלי), שמיד קלע נקודות בכורה משלו והשווה את התוצאה. בלייזר התרומם לדאנק ונעצר בעבירה של אטקינס, אך הצליח להכניס את הכדור וגם לקלוע את הבונוס. המשחק המשיך לרוץ, הולוואי צימק לנקודה בלבד לזכות מכבי, שלוש וחצי דקות במשחק. בל קבר שלשה פנויה והעלה את חולון ליתרון, שמחון מיד השווה עם שתיים ראשונות, ורגאס הוסיף שלשה ראשונה במשחק. לאחר נקודות של יזראעלי, דיברתולומאו ופרימן עלו מספסל המחליפים ושניהם עשו פעולות יפות, כאשר פרימן נתן בלוק יפה לצ'וברביץ' ודיברתולומאו השלים שלוש נקודות עם סל ועבירה. גם וורקמן עלה לשחק, הוציא עבירה שניה מצ'וברביץ', הלך אל הקו וקלע נקודה, יזראעלי קלע שלשה והשווה. ורגאס גם הראה שיש לו יד וצלף שלשה שניה, פרימן מנגד שלח את הולוואי אל הקו, שקלע שתיים אופייניות. פרימן קבע את תוצאת הרבע עם סל ועבירה ולמרות שהחטיא את הבונוס, מכבי הובילה 21-22.

לרבע השני רחימי עלה עם: מנדז-ולדז, דיברתולומאו, שמחון, וורקמן ופרימן. חולון פתחו עם שתיים ולאחר משחק די מפוזר, דיברתולומאו תפר שלשה במעבר. וורקמן העלה את מכבי ליתרון 4 מהקו, אבל חולון ענו עם חמש רצופות ועלו ליתרון. מנדז-ולדז תפר שלשה על השמירה של יזראעלי ולאחר שחטף לאקטינס את הריבאונד מהיד, שוב צלף מחוץ לקשת. דן שמיר לקח פסק זמן, בפיגור חמש. לאחר נקודה של טיילור מהקו, בל חטף לדיברתולומאו וקלע שתיים, מנדז-ולדז עם הרבה לב, עלה לדו ספרתי אישי עם סל ועבירה ואת מכבי שוב ליתרון חמש, חמש דקות להפסקה. דיברתולומאו הסתבך עם עבירה שניה וירד לנוח, שמחון עלה במקומו וחולון צימקו לנקודה, עד שבא פינקני עם דאנק יפה. הסגולים המשיכו לשלוט בריבאונד, יזראעלי צימק לנקודה, אך ורגאס לקח אחריות והשלים שלוש נקודות עם סל ועבירה. טיילור קיבל את פינקני בחילוף ורשם שתיים, בלייזר והולוואי החליפו איבודים לאחר מכן. בדקה האחרונה, חולון המשיכו לשלוט ללא בעיה בריבאונד ושמחון עם פאול איפשר להרוש לקלוע נקודה מהקו. למכבי נותרו 5.6 שניות במחצית, אותן בלייזר ניצל לשלשה גדולה וליתרון 42-46 לירוקים במחצית.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. לאחר שני מהלכים מפוזרים, הולוואי קיבל טכנית, אותה בלייזר ניצל לנקודה ומנדז-ולדז לשלשה ענקית. בל תפר שלשה משלו וטיילור עם שתיים מהקו צימק יפה. מנדז-ולדז הרים את רוממה לשמיים עם שתי שלשות רצופות, שנענו עם שתי עונשין של הולוואי שצימק לשבע, 7:26 דקות לתום הרבע השלישי. ורגאס וטיילור איבדו בצעדים, פינקני הוציא מהרוש עבירה, הלך אל הקו וקלע שתיים. שמחון מצא את בלייזר בצבע, הקפטן סחט עבירה מהרוש, אך קלע רק נקודה, לאחר פסק זמן של שמיר. טיילור קלע שלשה וצימק לשבע בלבד, דיברתולומאו חזר אל הפרקט ומיד תפר שלשה משלו. ורגאס, כמו שמחון, הסתבך עם עבירה שלישית, נשאר על הפרקט. מי שכן עלו לשחק עם מנדז-ולדז ו-וורקמן, על חשבון בלייזר ושמחון. פינקני רשם עוד שתי קליעות עונשין וירד לנוח עם 10 נקודות אישיות, פרימן עלה במקומו, כאשר מכבי הובילה ב-12 ומיד הוציא כדור מאטקינס והדביק עבירה שלישית ליזרעאלי. מנדז-ולדז הוסיף עוד קליעת עונשין למאזנו האישי שעמד על 23, אטקינס רשם שתיים על ורגאס בצבע, שהוחלף על ידי בלייזר. טיילור אמנם החטיא פעמיים מהקו, אבל לקח ריבאונד התקפה לעצמו ואיפשר לאטקינס להניח עוד שתיים שצימקו ל-9 ולאחר שפרימן קיבל תוקף, בל קבר שלשה על השמירה של וורקמן וצימק לשש בלבד. דיברתולומאו הלך אל הקו ועצר את השטף עם שתיים ומיד לאחר מכן חטף ורץ כל הדרך לליי-אפ קשה. תוקף של וורקמן שלחה את טיילור לקו והפעם הגארד בסגול קלע פעמיים וצימק ל-8, דקה לסיום הרבע. רחימי דרש עבירה, אבל קיבל בתמורה טכנית, בל ניצל זאת לקליעת עונשין ובכדור מהצד חולון עשו עוד שתיים שצימקו כבר ל-5 בלבד. מכבי יצאה להתקפה עם שבע שניות הבדל בין השעונים ודיברתולומאו תפר שלשה עצומה והוסיף עבירה שעזרה למכבי לעלות ליתרון 9, אך טיילור רשם שתיים משלו וצימק ל- 66-73 לירוקים בסיום הרבע השלישי.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: ורגאס, מנדז-ולדז, דיברתולומאו, בלייזר ופינקני. לאחר החטאה של חולון, בלייזר רשם שתיים מהקו ולאחר הרבה איבודים, טיילור קלע במתפרצת על ורגאס. דיברתולומאו שוב צלף מחוץ לקשת, אבל יזרעאלי עם סל ועבירה שוב צימק. ורגאס רשם שתיים, אבל טיילור ענה עם שלשה וצימק לחמש. המומנטום של חולון נמשך, כאשר ורגאס קיבל עבירה רביעית בהתקפה והצדדים ירדו לפסק זמן טלוויזיה. אטקינס רשם עוד שתיים, מנגד יזראעלי קיבל כמו ורגאס, עבירה רביעית. פינקני קיבל כדור יפה ממנדז-ולדז ורשם סל ועבירה ברגע הנכון (קלע את הבונוס), מנגד חולון החטיאו ו-וורקמן תיקן החטאה של עצמו עם שתיים גדולות. הכדורים בסגול המשיכו ללכת לאטקינס בצבע, שקלע שתיים נוספות, אבל לא הצליח לעצור חדירה מרשימה של דיברתולומאו. טיילור המשיך משחק מצוין וקלע קליעת עונשין (עלה ל-23 אישיות והוביל את הקלעים בשני הצדדים), פינקני ענה עם שתיים גדולות ושלח את חולון לפסק זמן, כאשר הירוקים הובילו בשמונה, 3:55 דקות לסיום. דיברתולומאו קבר שלשה נוספת ולאחר איבוד של חולון, מנדז-ולדז לקח זריקה קשה לשלוש, חטף מכה מטיילור והלך לשלוש זריקות עונשין, קלע שתיים והעלה את הירוקים ליתרון 13, 2:34 לסיום. אורלנדו ירד לקבל טיפול, ורגאס חזר. דיברתולומאו שלח את הרוש אל הקו והקפטן החולוני צימק ל-11, בעוד שהגארד הירוק דימם וירד לקבל טיפול. הירוקים הורידו שעון והרוש בינתיים סיים את חלקו במשחק עם חמישית, פינקני הלך אל הקו, הוסיף עוד שתיים ונתן את האות לחגיגות של הירוקים, שעלו לפיינל פור בסטייל, עם ניצחון 82-99 על חולון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *