הירוקים עם הפסד צמוד בירושלים – הכל יקבע במחזור הסיום בקרב על הפלייאוף

מכבי Hunter חיפה יצאה הערב (חמישי), לירושלים, כאשר היא רוצה לרשום ניצחון מפתיע על האדומים ולהבטיח את מקומה בפלייאוף, עוד לפני המחזור האחרון. המשחק החל טוב יותר בצד של הירושלמים ולאחר שפיאנג'ני הכניס את ריצ'ארד האוול שלא פתח, האדומים עלו ליתרון עשר. רחימי לקח פסק זמן ושחקניו הצליחו לנגוס בפער, כאשר וורקמן עם סל על הבאזר קובע את תוצאת הרבע, 16-20 למקומיים. הרבע השני החל בצורה רעה מאוד בשני הצדדים, כאשר הירוקים רצו 2-8, לאחר חמש וחצי דקות במשחק. שחקני שתי הקבוצות היו מאוד לא מדויקים והירבו לאבד ולהחטיא, פינקני שם שתיים קלות לאחר אסיסט יפה של ורגאס וקבע 30-35 לירושלים במחצית.

גם הרבע השלישי החל בצורה מגומגמת בשני צידי המגרש, כאשר ירושלים קלעו ארבע ועלו ליתרון תשע, עד שפינקני שבר בצורת בירוק עם סל ועבירה. שמחון ודיברתולומאו צלפו שלשות ואילו האוול החטיא פעמיים מהקו ולא עצר את שמחון שדייק מחצי מרחק. בלייזר קלע לשלשה לאחר מומנטום באדום ומנדז-ולדז עם שתיים קשות כבר צימק ל-47-48 בתום הרבע השלישי. ברבע המכריע ירושלים לא הצליחו לברוח ושמרו על פער קטן מהירוקים, בלייזר איבד כדור חשוב ומנגד הלפרין וקינזי סגרו סיפור מהקו, לעומת החטאות של ורגאס שניסה לקחת אחריות. בסיום, 63-69 להפועל ירושלים.

הירוקים יארחו ביום שני, בשעה 20:40 את הפועל תל אביב למשחק על המקום בפלייאוף! הירוקים צריכים לנצח את המשחק או להפסיד עד 20 הפרש ולקוות להפסד של גלבוע/גליל בבית מול חולון.

בואו לדחוף את מכבי ברגע הכי חשוב של העונה! 25 ש"ח לילד/נוער/חייל/סטודנט ו-40 ש"ח למבוגר ביציע המזרחי. לרכישה לחצו כאן או התקשרו 077-200877.

״אנחנו צריכים לנצח במחזור האחרון ולעלות לפלייאוף, עבדנו כל העונה קשה ואנחנו צריכים לבוא מפוקסים כי יהיה לחץ בשני הצדדים", אמר עופר רחימי לקראת המחזור הדרמטי בסיום. "אני מקווה שנצליח לבוא בפוקוס ולהראות אגרסיביות ושנצליח לנצח בבית ברוממה. אני חושב שהיינו בסדר הגנתית, שיחקנו אגרסיבי והרגשתי שגם התקפית שיחקנו נכון ברוב המשחק. בסוף החטאות שלנו וסל שלהם שינה את המומנטום״.

קלעו למכבי: שמחון 13 נק', דיברתולומאו 11 נק', פינקני 10 נק' ו-7 ריב', ורגאס 9 נק' ו-5 אס', בלייזר (7 נק'), וורקמן ומנדז-ולדז 6 נק' כל אחד, ופרימן 2 נק'.

מהלך המשחק:

מכבי עלתה בחמישייה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופרימן. אליהו פתח את המשחק עם שתיים קלות, בלייזר שם לו שתיים על הראש בתגובה. דייסון ופרימן החליפו קליעות, קינסי רשם סל ועבירה ולאחר החטאה בירוק, דייסון העלה את ירושלים ליתרון חמש, שמחון הגיב עם שלשה. האוול נכנס לשחק לאחר חמש וחצי דקות משחק ויתרון 9-13 באדום, דיברתולומאו ופינקני נכנסו אצל רחימי. האוול וקינזי העלו את ירושלים ליתרון עשר, רחימי לקח פסק זמן, 2:34 לסיום הרבע הראשון. שתי הקבוצות חזרו מהטיים אאוט עם החטאות, דיברתולומאו נכנס לעניינים עם שלשה ראשונה וצימק, וורקמן הוסיף עוד שתיים לאחר חטיפה בירוק. ג'נטילה עלה לשחק, הוציא מבלייזר עבירה ראשונה ורשם נקודה מהקו, דקה לסוף הרבע. דיברתולומאו נחסם, אבל וורקמן עם סל על הבאזר קבע 16-20 לירושלים בסיום הרבע.

לרבע השני רחימי עלה עם: מנדז-ולדז, דיברתולומאו, שמחון וורקמן ופינקני. וורקמן רשם שתיים נוספות ולאחר שלשה של דיברתולומאו, הירוקים עלו ליתרון נקודה וירושלים ירדו לפסק זמן. שתי הקבוצות לא דייקו, עד שהאוול רשם שתיים קלות נוספות ומנגד חטף גם מפינקני. ורגאס חזר לשחק לאחר מספק דקות של מנוחה ומיד סידר לבלייזר מצב יפה, אך הקפטן נעצר בעבירה שניה של אליהו ורשם נקודה מהקו. לאחר חמש וחצי דקות ברבע, הקבוצות היו מאוד לא מדויקות, כאשר תוצאת הרבע עמדה על 2-8 לירוקים. דייסון שבר בצורת בשני הצדדים עם שתיים קלות במתפרצת, פיאנג'יני הקפיץ מהספסל את האוול וטימור, רחימי את מנדז-ולדז ושמחון. שלשה של ג'רלס העלה שוב את ירושלים ליתרון נקודה,לאחר דקות ארוכות של יתרון ירוק או שוויון ולאחר החטאה של וורקמן, הרכז האדום צלף שוב מחוץ לקשת וגם סידר לטימור עוד שלשה, בדרך ליתרון שבע, דקה למחצית, רחימי קרא לפסק זמן. ורגאס מצא את פינקני עם אסיסט יפה וקבע למעשה את תוצאת המחצית, 30-35 לירושלים.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. טימור עלה ראשון על הלוח ברבע השלישי, עם שלשה פנויה מהפינה ולאחר הרבה החטאות בשני הצדדים, פיטרסון הוסיף נקודה מהקו והעלה את ירושלים לתשע הפרש, כאשר הירוקים ללא נקודות במחצית בשלב זה (לאחר שתיים וחצי דקות). פינקני שבר בצורת בירוק עם סל ועבירה והשלים שלוש נקודות, טימור ענה עם שתיים יפות מאסיסט של אליהו. שמחון צלף שלשה קשה מהפינה, אבל מיד עשה עבירה שלישית. המשחק ההתקפע בשני הצדדים המשיך להיות חלש מאוד עם הרבה מאוד החטאות, המאמנים הקפיצו מהספסלים את האוול ודיברתולומאו, שצלף שלשה יפה  וצימק לשתיים בלבד, שלוש וחצי דקות לתום הרבע. מנגד, פינקני שלח את האוול אל הקו והסנטר הירושלמי החטיא את שתי הזריקות וגם לא עצר את שמחון שקלע שתיים על השמירה שלו והשווה את התוצאה. טימור החזיר את היתרון למקומיים ודייסון הוסיף נקודה מהקו בדרך ליתרון שלוש, שתי דקות לסיום הרבע. המשחק התחמם והשופטים הרבו לשרוק עבירות גם בהתקפה וגם בהגנה לשתי הקבוצות, שמחון ניצל אחת כזו לקליעת עונשין וצימק לשתיים בלבד, הלפרין מנגד גם הוא הלך לקו וקלע שתיים. בלייזר קלע שלשה בזמן, מנדז-ולדז אמנם הוסיף שתיים, אבל ירושלים קלעו מהר ודיברתולומאו לא הצליח לקלוע מרחוק בהתקפה האחרונה. בסיום הרבע השלישי, 47-48 למקומיים.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: מנדז-ולדז, דיברתולומאו, וורקמן, בלייזר ופרימן. מנדז-ולדז קלע שתיים קשות ולאחר איבוד של בלייזר במתפרצת, האדומים קראו לפסק זמן, דקה ורבע בתוך הרבע. דיברתולומאו העלה את מכבי ליתרון שלוש, אבל הלפרין מיד השווה עם שלשה, ג'רלס חזר במדי ירושלים. וורקמן חסם יפה את האוול, אבל מנגד דיברתולומאו איבד ואיפשר למקומיים לעלות ליתרון עם נקודות של אליהו. הירוקים לא איפשרו סלים קלים, ורגאס בערב לא טוב התקפית, שלח את האוול אל הקו (ועשה עבירה רביעית קבוצית ברבע), שקלע נקודה והעלה את ירושלים ליתרון 51-54, חמש דקות לסיום המשחק. שמחון לקח ריבאונד התקפה לאחר שדיברתולומאו החטיא זריקה קשה, אבל איבד, ירושלים רצו קדימה והאוול העניש את שמחון עם שתיים על השמירה ועם יתרון חמש. הירוקים איבדו פעמיים ודייסון עם מבצע אישי העלה את המקומיים ליתרון שבע, שלוש וחצי דקות לסיום. ורגאס קלע שלשה מטורפת על הקרש בסוף שעון, רחימי לקח פסק זמן. האוול ניצל עבירה של ורגאס לקליעת עונשין, שמחון ענה עם שתיים, אבל האוול שוב העניש מתחת לסל ושמר על חמש נקודות יתרון למארחת, 1:44 לסיום. פינקני לקח ריבאונד התקפה חשוב והשאיר את הירוקים במשחק עם סל ועבירה, קינזי שמר על הפרש ארבע, דקה לסוף. בלייזר ניסה לחדור אבל איבד וירושלים יצאו להתקפה חשובה, הורידו שעון עד שהלפרין נעצר בעבירה של ורגאס, קלע שתיים מהקו והיה קרוב לסיים את המשחק. ורגאס עוד הספיק לקלוע שתיים מהירות, אבל פינקני שלח את קינזי אל הקו שסגר סיפור סופית עם שתי קליעות. בסיום מכבי Hunter חיפה מפסידה 63-69 להפועל ירושלים ומחכה ליום שני למשחק על הפלייאוף מול הפועל תל אביב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *