לאחר הארכה וסיום דרמטי הירוקים מפסידים 94-96 בהרצליה

מכבי Hunter חיפה יצאה הערב (רביעי) למשחק חוץ מול בני הרצליה ורצתה לנצח בכדי לצבור נקודות חשובות במאבק על הפלייאוף.

הירוקים החלו את המשחק עם חמש רצופות של שמחון ובלייזר, אבל לאומי ענה יפה עם שלשה ולאחר עוד חמש רצופות בירוק, גם מעיין ענה עם שלשה. היה נראה שמכבי הגיעו טוב יותר למשחק ובעיקר קווין פינקני, אבל הרצליה ניצחו עבירות מהירות של פרימן והורידו את הפער עד כדי 18-20 בסוף הרבע. עד המחצית חניכיו של עופר רחימי הציגו כדורסל יפה בראשות פינקני ו-ורגאס, אבל מעיין ולאומי לא איפשרו להם לברוח יותר מדי ובמהלך האחרון של הרבע ורגאס לא הצליח לייצר נקודות והקבוצות ירדו ביתרון 32-42 בירוק, למחצית.

הרבע השלישי נראה בדיוק כמו השני ולמרות ריצת 0-7 של המארחת, מכבי הצליחה לשמור על יתרון משמעותי בעזרתו של פינקני ושמחון עם שלשה גדולה. לאומי ניצל עבירה נוספת של פרימן כדי לצמק מהעונשין ל-8 בלבד ודיברתולמאו השיב עם נקודה משלו בדרך ל-50-59 למכבי בסוף הרבע. ברבע המכריע מיקי גורקה עלה עם הרכב נמוך והציג לחץ על כל המגרש שהירוקים לא הצליחו להתמודד איתו ולאחר שני איבודים ברציפות הם צימקו לחמש בלבד, 40 שניות לסוף. ה-מהלך של המשחק היה עבירה של דיברתולומאו על זריקה לשלוש של גרין, שקלע שתיים מהקו ולאחר שהחטיא את השלישית הרצליה השתלטו על הריבאונד וגרין תפר שלשה והשווה 75-75 בדרך להארכה.

ההארכה הייתה מאוד צמודה ושתי הקבוצות החליפו קליעות, עד שגרין לקח את המשחק עליו וקבע יתרון שש משמעותי שממנו היה נראה שבלתי אפשרי לחזור. דיברתולומאו תפר שלשה וגם הוציא עבירה שסייעה לו לצמק לשתיים בלבד, אבל למרות החטאות עונשין של המקומיים, השופטים שרקו עבירה נגד שמחון ואדריאן סגר סיפור מהעונשין, למרות קליעה משוגעת מהחצי של שמחון. בסיום 94-96 למקומיים.

"לא הגבנו טוב ללחץ ואיבדנו יותר מדי כדורים בסיום. שילמנו את המחיר על טעות בחילופים וקיבלנו שלשות קשות", סיכם עופר רחימי. "בגלל שלא הצלחנו לגמור את המשחק כשיכולנו שילמנו בהפסד. וויל גרייבס חסר לנו אבל זה לא תירוץ להפסד. עשינו טעויות והיינו צריכים לנצח היום גם בלי וויל ואני לוקח על זה אחריות".

קלעו למכבי: פינקני 24 נק' ו-11 ריב', דיברתולומאו 19 נק', ורגאס 14 נק' ו-8 אס', בלייזר 12 נק' ו-7 ריב', שמחון 11 נק' ו-5 ריב', וורקמן 8 נק' ומנדז-ולדז 6 נק'. פרימן ושוטבין שיחקו ולא קלעו

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. שמחון פתח את הערב עם שלשה מהפינה ובלייזר הוסיף שתיים, אדריאן ענה עם שתיים בצבע. לאחר נקודה של פינקני מהקו, לאומי תפר שלשה וקבע 5-6 לירוקים לאחר שתי דקות וחצי במשחק. הירוקים הוסיפו 5 רצופות, מעיין ענה עם עוד שלשה בלבן וצימק לשלוש בלבד. מנדז-ולדז התחמם עם שלשה והעלה את מכבי ליתרון שש, פרימן ודיברתולומאו עלו במקום שמחון ופינקני, כאשר גם בלייזר ירד לנוח ו-וורקמן עלה לשחק. הירוקים לא ייצרו נקודות כשתי דקות, עד שדיברתולומאו מצא את ורגאס לשלשה בפינה, קנסאביץ' השתלט על ריבאונד התקפה וצימק לחמש, שתי דקות לסיום הרבע. פרימן איבד וקיבל שתי עבירות מהירות מהשופטים וכאשר ורגאס ירד לנוח בדקה האחרונה של הרבע והרצליה ניצלו זאת לצמק את הפער עד כדי נקודה, בלייזר הספיק עוד לקלוע נקודה מהקו ולקבוע 18-20 למכבי בסיום הרבע.

לרבע השני רחימי עלה עם: דיברתולומאו, שמחון, וורקמן, בלייזר ופינקני. הירוקים פתחו עם ארבע רצופות וגורקה הגיב בפסק זמן. הקבוצות לא פגעו בחזרה מהטיים אאוט, וורקמן ירד ובמקומו חזר ורגאס אל הפרקט. הבצורת נשברה עם נקודת עונשין של אדריאן, לאחר שבלייזר עשה עליו עבירה שניה וירד במקומו של שוטבין, אך הירוקים לא קלעו ואיפשרו לאדריאן עוד שתי קליעות עונשין בדרך ל-4 הפרש. פינקני שם שתיים יפות מאסיסט של ורגאס ועלה ל-9 אישיות ולאחר עצירות הגנתיות בשני הצדדים הוא שוב נהנה מאסיסט יפה, הפעם של שוטבין, בדרך לדו ספרתי אישי ויתרון 8 בירוק. גורקה לקח פסק זמן ושחקניו הצליחו להיות חדים יותר ולהוריד את ההפרש ל-4, ארבע דקות למחצית, רחימי הגיב בטיים אאוט משלו. וורקמן חזר מהספסל ותרם סל ועבירה (קלע את הבונוס) ולאחר מכן פינקני הוסיף עוד שתיים שצומקו עם נקודות של מעיין. מנדז-ולדז איבד כדור ואיפשר ללאומי לרוץ לשתיים קלילות, אבל מנגד וורקמן ודיברתולומאו העלו את מכבי ליתרון 10. מנדז-ולדז ולאומי החליפו שלשות ורחימי לקח פסק זמן ביתרון 10, 19 שניות למחצית. במהלך האחרון ורגאס לא הצליח לייצר נקודות והקבוצות ירדו להפסקה ביתרון ירוק 32-42.

למחצית השנייה עלתה מכבי עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. הירוקים פתחו את הרבע עם ארבע רצופות, קנסאביץ' עם דאנק העלה גם את הרצליה על לוח התוצאות במחצית. הרצליה הוסיפו ללחוץ על הגז וצימקו ל-9 עם ריצת 0-7, עד שבלייזר תפר שלשה פנויה בזמן. פינקני השתלט על ריבאונד התקפה, הדביק לוויליאמס עבירה שלישית וקלע שתיים נוספות מהעונשין. וויליאמס לא נשאר חייב וענה בסל ועבירה (של פינקני) מנגד ובעזרת נקודת הבונוס מהקו צימק ל-11, שש דקות לסיום הרבע. ההתקפה בירוק לא דייקה ולאחר דאנק נוסף של קנאסביץ' היתרון שוב ירד לחד ספרתי. בלייזר סידר לפינקני עוד שתיים בצבע, אבל גם שלח את קנאסביץ' אל הקו עם העבירה השלישית שלו (הפאוור פוורוורד המקומי קלע נקודה) וירד לנוח (פרימן עלה). וורקמן עלה במקומו של פינקני ושמחון בינתיים תפר שלשה עם יד על הפנים, וויליאמס ענה עם שתיים, למרות הגנה טובה בירוק ולאחר צעדים של ורגאס, לאומי ניצל עבירה של פרימן לקליעת עונשין שצימקה שוב ל-10. הרצליה המשיכה לרוץ יפה ולאחר איבודים והחטאות בירוק כבר צימקו ל-8. דיברתולומאו אמנם קלע נקודה מהקו, אבל טריש ענה עם שתיים. דיברתולומאו רשם חדירה אדירה וקבע 50-59 למכבי בתום הרבע.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, וורקמן, בלייזר ופינקני. בלייזר רשם שתיים יפות בצבע, מנגד טריש איזן עם דאנק אדיר. וורקמן תפר שלשה נדירה, מנגד פינקני קיבל את העבירה השניה והשלישית שלו ואיפשר לוויליאמס 3 קליעות עונשין ושוב הלוח הראה 9 בלבד לירוקים. הרצליה הציגו לחץ על כל המגרש, את ורגאס זה לא ריגש והוא לקח אחריות עם חדירה מוצלחת, גורקה לקח טיים אאוט בפיגור 11, שבע דקות לסיום. לאומי קלע שתיים לאחר חטיפה ולאחר עוד חטיפה ושתיים של וויליאמס, הגיע תורו של רחימי לקח פסק זמן. הלחץ של הרצליה המשיך ולמרות שהצליחו לעבור את החצי, השעון השאיר לשמחון שניה בדיוק, ממנה הוא הצליח לחלץ עבירה, אותה ורגאס לא ניצל לקליעה קשה בסוף שעון, אבל קנאסביץ' לעוד דאנק שצימק ל-5 בלבד, חמש וחצי דקות לסוף. פינקני, האיש של הערב, תפר שלשה גדולה לקראת סוף ההתקפה, אבל טריש עשה אותו הדבר ושמר על פער חמש הנקודות. רחימי הכניס את וורקמן ומנדז-ולדז וגם גרין עלה מהמספסל בדרך לעוד שתיים בריצה של המקומיים. הרצליה המשיכו עם הגנה חזקה, דיברתולומאו הוציא מקנסאביץ' עבירה רביעית ולאחר מכן ורגאס הוציא ממנו את החמישית. הרכז הירוק שנפגע בכתף, אבל המשיך לשחק, קלע נקודה מהקו. הלחץ התחיל לתת את אותותיו ושתי הקבוצות הרבו להחטיא, עד שדיברתולומאו תפר שלשה גדולה מאסיסט של בלייזר. גורקה פיגר ב-7 ולקח פסק זמן, 1:39 לסוף. טריש הלך אל הקו לאחר עבירה של ורגאס והצליח לרשום קליעה חשובה ומנגד הירוקים איבדו פעמיים את הכדור ועבירה של דיברתולומאו שלחה את לאומי לשתיים קלות מהקו ול-20 אישיות. פינקני קלע שתיים חשובות מאסיסט יפה של מנדז-ולדז, אבל הגארד הירוק גם עשה עבירה ששלחה את טריש לעוד נקודה מצמקת. טריש חטף לורגאס, אבל לא קלע וביתרון חמש בלבד, הרצליה נשארו עם כדור ביד, כאשר השעון מראה 35:8 שניות לסיום. דיברתולומאו עשה עבירה מהירה על זריקה לשלוש של גרין, שצימק מהקו עד כדי שלוש בלבד, 33:6 לסוף, אבל בלייזר הוציא את הכדור לחוץ ואיפשר לגרין להשוות עם שלשה, 27 שניות לסוף. רחימי לקח פסק זמן, ורגאס הוריד שעון עד כדי 3 שניות להתקפה ו-5.2 שניות לסיום, השופטים הלכו למוניטור לבדוק מי הוציא כדור החוצה וקבעו כדור ירוק. ב-3 השניות שנותרו דיברתולומאו החטיא זריקה קשה והמשחק הלך להארכה בתוצאה 75-75.

להארכה רחימי העלה את: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ופינקני. טריש המשיך לקחת את המשחק על עצמו והוציא עבירה רביעית מפינקני שסידרה לו שתי קליעות עונשין ויתרון שתיים למקומיים. הירוקים המשיכו להוריד שעון, בלייזר גם הוא הלך אל הקו לאחר עבירה חמישית של טריש וקלע שתיים משלו. אדריאן ובלייזר החליפו קליעות לשתיים, אבל לאומי תפר שלשה במשחק מרשים, שנענתה בשלשה אדירה של דיברתולומאו. אדריאן שם עוד שתיים ובצד השני וויליאמס עם הרביעית שלו שלח את פינקני אל הקו שלא התבלבל ורשם שתיים שהשוו. גרין תפר שלשה קלאץ' נוספת ומנגד וויליאמס יצא בחמישית ושלח את ורגאס לקליעת עונשין, אבל גרין תפר עוד שלשה ענקית והעלה את הרצליה ליתרון משמעותי של חמש נקודות, 1:26 לסוף. ורגאס קלע שתיים ומנגד גרין עם סל ועבירה כבר היה קרוב לסגור סיפור, אבל דיברתולומאו עם שלשה ועבירה צימק לשתיים בלבד, 20 שניות לסיום. המקומיים החטיאו שתי קליעות עונשין, אבל השופטין שרקו לשמחון עבירה על אדריאן שקלע שתיים ולמרות שלשה משוגעת של שמחון מהחצי, סגרה סיפור עם ניצחון מקומי, 94-96.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *