שחקני הירוקים לקחו חלק בטורניר הכדורסל של הספיישל אולימפיקס ישראל

שחקני מכבי Hunter חיפה, וויל גרייבס, ג'ון דיברתולומאו ונתנאל ארצי, הגיעו הבוקר (חמישי), לאולם הספורט של בית הספר ליאו-בק בחיפה והשתתפו בטורניר הכדורסל של עמותת ספיישל אולימפיקס ישראל.

ארגון ספיישל אולימפיקס (SOI) נוסד מתוך אמונה כי אנשים עם לקות שכלית יכולים בעזרת הנחיות נכונות ותמיכה, ליהנות ולהיטיב עם עצמם מהשתתפות בספורט יחידני וקבוצתי ללא קשר למוגבלותם ולמגבלותיהם. העמותה הוקמה בשנת 1987 וחגגה בחודש שעבר שלושים שנים של פעילות.

"אנחנו אחת מ-177 מדינות ששייכות לארגון העולמי, שנוסד בשנת 1968 על ידי משפחת קנדי האמריקאית", סיפר מנכ"ל העמותה, ראובן אסטרחן. "הפעילות התחרותית שלנו היא מגיל 8 ומעלה ואנחנו מאוד גאים שהספורטאים הללו עוסקים בספורט. אנחנו מקיימים תחרויות כדורסל לאורך השנה ואחת התחרויות היותר חשובות הן בבית הספר ליאו-בק החיפאי וזה אירוע מדהים ומסורת חשובה".

הירוקים בטורניר הכדורסל של הספיישל אולימפיקס ישראלהירוקים בטורניר הכדורסל של הספיישל אולימפיקס ישראל

שלושת שחקני הירוקים התקבלו בקבלת פנים חמה מאוד על ידי הספורטאים והקהל שעשו הרבה רעש והראו הרבה מאוד אהבה לכדורסלנים. גרייבס, דיברתולומאו וארצי הצטרפו לאחת הקבוצות בטורניר ושיחקו איתה משחק שלם, כאשר המאמנים דואגים להחליף בין כל שחקני הקבוצה, בכדי שיוכלו לשחק עם הירוקים.

"במסגרת הפעילות העולמית שלנו, חשובה לנו מאוד תכנית ה-Unified (שילוב) וראינו את זה היום, כאשר שחקני מכבי חיפה הגיעו לשחק עם הספורטאים, להעניק להם אביזרי עידוד ולהצטלם איתם" הוסיף אסטרחן. "התכנית תורמת המון גם לספורטאים שלנו וגם לשחקנים הרגילים. הספורטאים שלנו מתחככים עם שחקנים שהם רק רואים בטלוויזיה וזה מאוד מרגש, כל פעם מחדש".

לפני סיום האירוע, דיברתולומאו וגרייבס לקחו חלק בתחרות שלשות מול ילדי בית הספר ליאו-בק שהתנדבו לעזור בארגון האירוע וקיומו.

"זה באמת אירוע מיוחד, קיבלו אותנו פה מאוד יפה ואני מאוד שמח שיצא לנו לקחת בו חלק", אמר הגארד, ג'ון דיברתולומאו. "היה מאוד יפה לראות את הספורטאים של הספיישל אולימפיקס משחקים וגם אפשר היה לראות כמה הטורניר הזה חשוב להם". הירוקים בטורניר הכדורסל של הספיישל אולימפיקס ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *