הירוקים הפסידו 96-97 לצהובים מתל אביב בסיומו של מותחן

מכבי Hunter חיפה התארחה הערב ביד אליהו וקיוותה לרשום ניצחון שלישי ברציפות וניצחון ראשון על הצהובים בעונה הסדירה. הצהובים עלו ראשונים על הלוח עם שלשה של דווין סמית', אבל פינקני היה דומיננטי בירוק ורשם מספר מהלכים יפים, כולל שלשה נדירה. הקבוצות לא הציגו הגנה טובה, אבל הירוקים היו חדים יותר בהתקפה וירדו ביתרון 21-29. הרבע השני היה מאוד דומה והקבוצות הרבו לקלוע. וויל גרייבס עלה רותח והשלים 18 נקודות ב-11 דקות בלבד במחצית. סמית' נפגע בקרסול וירד לקבל טיפול ומנגד בלייזר ופינקני ירדו לנוח לאחר שקיבלו שתי עבירות כל אחד. אייברסון המשיך להצטיין בצהוב, אל מול מהלך יפה של שלשה ועבירה של דיברתולומאו ושתי נקודות של קופרברג הצעיר. הצהובים נגסו ונגסו ולא נתנו למכבי לברוח והם אף עלו ליתרון, שהמארחים הפכו מהר בחזרה ושתיים של ורגאס על הבאזר הוריד את הקבוצות בסקור גבוה מאוד ויתרון ירוק 55-59.

ברבע השלישי המגמה נמשכה והקבוצות בעיקר התקיפו את הטבעת ולא ממש התרכזו בהגנה. גרייבס המשיך להיות ענק מצד אחד ואייברסון היה מצוין מהצד השני. בלייזר צבר גם הוא נקודות בספרות כפולות ובסופו של הרבע, שני איבודים של דיברתולומאו סידרו לצהובים יתרון 76-81. הרבע האחרון היה דרמטי מאוד והיתרון עבר בין הצהובים לירוקים. גרייבס המשיך את הערב המשוגע שלו וצלף מכל פינה ומנגד המארחת הלכה בעיקר פנימה. המהלכים האחרונים רק העצימו את הדרמה. ורגאס קלע שתיים מהקו וצימק לנקודה בלבד, לאחר מכן הירוקים הצליחו אפילו לחטוף כדור ולקבל כדור אחרון, אך ורגאס החטיא את הזריקה המכריעה ומכבי Hunter חיפה הפסידה 96-97, בסיומו של המותחן.

"לא שמרנו מספיק טוב בהגנה והיינו רכים בהרבה פוזשנים. אני מסכים שפיספסנו הזדמנות גדולה, קיבלנו סלים לא מחויבי המציאות בסיום ושמרנו לא מספיק טוב בעיקר בסיום", סיכם המאמן המפסיד, עופר רחימי. "חיכינו לגרייבס שיראה את מה שהוא יודע ואני שמח שקיבלנו אותו, אבל אנחנו צריכים לשמור טוב יותר ולקחת משחקים".

"כולנו עשינו מאמץ גדול, אנחנו בעונה עם עליות ומורדות, אבל אחרי המשחקים האחרונים יש לנו הרבה סיבות לאופטימיות", אמר המצטיין במשחק, וויל גרייבס, ששבר שיא קריירה. "הקליעות שלי נכנסו היום, אבל זה לא עזר לקבוצה לנצח, אז אין ממה להיות מרוצה".

קלעו לירוקים: גרייבס 34 נק' ו-8 ריב', ורגאס 18 נק', 9 ריב' ו-7 אס', בלייזר 14 נק', פינקני 11 נק', דיברתולומאו 9 נק', מנדז-ולדז 5 נק', שמחון 3 נק' וקופרברג 2 נק'.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ופינקני. דווין סמית' עלה ראשון על הלוח עם -שלשה, למרות יד על הפנים משמחון, שמיד סידר אסיסט יפה לפינקני שרשם שתיים ראשונות. מנדז-ולדז מצא את עצמו פנוי וקבר שלשה ראשונה, ורגאס ואייברסון החליפו קליעות, פינקני עמד פנוי מחוץ לקשת וקבר שלשה, אבל מיד קיבל מאייברסון עוד שתיים על הראש. פינקני קיבל כדור יפה מאורלנדו ורשם דאנק ראשון, בלייזר עשה אותו הדבר בדיוק במתפרצת ואילץ את המקומיים לקחת פסק זמן בפיגור שבע, 6 דקות לתום הרבע הראשון. הצהובים חזרו מפסק הזמן עם שתיים, בלייזר מיד ענה עם שלשה, אך גם מקל עשה את אותו הדבר ושמר על פער חמש בלבד לירוקים. פניני קלע חמש רצופות והשווה את המשחק, רחימי הקפיץ את דיברתולומאו מהספסל במקומו של מנדז-ולדז. הירוקים ירדו ביתרון 21-29 לרבע.

לרבע השני עלה רחימי עם: ורגאס, מנדז-ולדז, דיברתולומאו, בלייזר וגרייבס. הצהובים פתחו את הרבע מצוין וצימקו לנקודה בלבד תוך שתיים וחציח דקות, גרייבס השלים שלוש נקודות עם סל ועבירה. שתי הקבוצות לא הציגו הגנה גדולה, פינקני רשם עוד שתיים מהקו והעלה את הירוקים שוב ליתרון שבע, אבל ראד מנגד רשם סל ועבירה (ראשונה של פינקני) וצימק ל-4 בלבד. גרייבס קלע עוד שתיים ועלה ל-12 נקודות ב-7 דקות בלבד, בלייזר קיבל תוקף ועבירה שניה, אייברסון רשם עוד שתיים והמשיך לנגוס בפער, עד שגרייבס העיף עוד שלשה. הצהובים צימקו לשתיים, רחימי לקח פסק זמן והחזיר את ורגאס ושמחון (בלייזר ומנדז-ולדז ירדו), הרכז הירוק מיד קלע שתיים קשות בסוף שעון, ראד מנגד צלף שלשה. אייברסון הוציא מפינקני סל ועבירה והעלה את הצהובים ליתרון שתיים, לאחר 17 דקות ביתרון ירוק, גרייבס ענה עם שלשה נוספת ולאחר שתיים נוספות של ורגאס, המקומיים יצאו לפסק זמן נוסף. קופרברג עלה לקבל דקות, אך לא עצר את מקל שרשם סל ועבירה, בדרך אל הסל והשווה שוב את המשחק, דקה וחצי למחצית. קופרברג שם שתיים יפות מתחת לטבעת, הסנטר הצעיר עשה עבירה על אייברסון שאיזן מהקו.דיברתולומאו רשם סל ועבירה על שלשה והשלים ארבע נקודות במהלך, אייברסון רשם עוד שתיים מריבאונד התקפה ורחימי לקח פסק זמן לחצי הדקה האחרונה. הירוקים איבדו כדור מקו הבסיס, אך גם המארחת איבדה והשאירה שבע שניות לירוקים, וראגס ניצל זאת לעוד שתיים ובמחצית 55-59 לירוקים.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, שמחון, גרייבס, בלייזר ופינקני. למרות החמישייה הגבוהה, אייברסון קלע ארבע רצופות בצבע, בלייזר הסתובב וקלע שתיים יפות על אוחיון. אייברסון המשיך בשלו ועם עוד ריבאונד התקפה כבר עלה ל-21 נקודות, גרייבס ענה בשלשה פנויה ועלה גם הוא ל-21 אישיות. ורגאס הזדקק לשני ריבאונדים בהתקפה כדי להוציא סל ועבירה (לאחר שלשה של מקל). הקבוצות המשיכו בעיקר לקלוע, בלייזר נעצר בעבירה ורשם שתיים מהקו. ראד קלע גם הוא מהקו והעלה את הצהובים ליתרון שלוש, גרייבס קלע עוד שתיים מריבאונד התקפה יפה. גרייבס גם עשה עבירה שניה וירד לנוח, אוחיון קלע נקודה והשווה את המשחק, דקה לסוף הרבע השלישי. עד לתום הרבע השופטים שרקו לדיברתולומאו תוקפת, מקל ניצל לשלשה ואיבוד שהשאיר לצהובים 12 שניות ולשגב אפשרות לשים עוד שתיים ולעלות ליתרון 76-81 בסיומו של הרבע.

לרבע המכריע מכבי עלתה בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ופינקני. מקל לקח את המשחק עליו ולאחר דקה וחצי ללא נקודות רשם סל ועבירה. גרייבס החטיא לייפ-אפ פשוט ולמרות שהכדור נשאר ברשותם, השופטים שרקו לפינקני עבירת תוקף (שלישית). דיברתולומאו צלף שלשה במעבר וצימק שוב את הפער לחמש, גרייבס הוסיף עוד שתיים על הראש של פניני, לאחר עבירה של ורגאס (שלישית גם שלו), הקבוצות ירדו לפסק זמן. שגב חזר מפסק הזמן עם דאנק ולאחר איבוד של גרייבס, בלייזר ומנדז-ולדז חזרו אל הפרקט. דיברתולומאו קיבל עבירה רביעית וגם רביעית קבוצתית של הירוקים, חמש וחצי דקות לסיום. גרייבס תפר עוד שלשה במתפרצת ולאחר חטיפה בלייזר שם שתיים והשווה את המשחק ל-86-86, חמש דקות לסיום המשחק, כאשר הצהובים יורדים לטיים אאוט. סילי חזר אל הפרקט עם שלשה, גרייבס העדיף שלא לקחת זריקה פנויה, הוציא משגב את השלישית בדרך אל הסל, קלע שתיים מהקו ועלה ל-30 אישיות. ורגאס קלע שתיים גדולות והחזיר לירוקים את היתרון, גרייבס עם שלשה משוגעת העלה את מכבי ליתרון 4. ראד קלע שתיים מהקו, גרייבס מנגד רק נקודה. לנדסברג הלך אל הקו גם הוא, קלע שתיים וצימק לנקודה, דקה לסיום, ורגאס החטיא שלשה קריטית על השמירה של ראד, שמנגד רשם שתיים מחצי מרקח והעלה את המקומיים ליתרון נקודה, 43 שניות לסוף. רחימי לקח פסק זמן. מנדז-ולדז החטיא, מקל מנגד הוציא עבירה, קלע שתיים והשאיר לירוקים 16 שניות להשוות, אוחיון שלח את ורגאס אל הקו והרכז שם שתיים. הצהובים איבדו כדור, אבל ורגאס ניסה לקחת זריקה קשה ולבסוף מכבי Hunter חיפה הפסידה 96-97 בתום משחק מותח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *