בתום דרמה ברוממה הירוקים מפסידים 73-75

מכבי Hunter חיפה אירחה הערב (רביעי) את הפועל חולון ורצתה להימנע מהפסד שני ברציפות ולהיצמד למרכז הטבלה. המשחק החל טוב יותר בצד של חולון, אבל דיברתולומאו ומנדז-ולדז היו טובים בירוק והרבע הסתיים ביתרון 18-23 למכבי. הרבע השני החל באותה מגמה והירוקים עלו ליתרון 8 מהיר, שאילץ את דן שמיר לקחת פסק זמן. לאחר הטיים אאוט האורחת התייצבה, צ'וברביץ' לא ריחם על האקסית והיה דומיננטי בצבע וחולון עלו ליתרון. ורגאס העניק לירוקים יתרון מינימלי מהקו, אך בהתקפה האחרונה וויאט קלע שתיים והוריד את הקבוצות למחצית ביתרון 39-40 לסגולים.

הרבע השלישי היה של חולון ורק לאחר 4:30 דקות במחצית גרייבס קבר שלשה. וויאט המשיך להיות האיש החם בסגול ומנגד גרייבס התעורר ושמר את מכבי במשחק. כמו בירידה למחצית, גם הפעם חולון הספיקו לקלוע עוד שתי נקודות בדקה האחרונה וסיימו את הרבע עם יתרון 50-57. הרבע המכריע החל עם פלואטר של יבזוריף אך ורגאס וגרייבס התעוררו, כאשר גם פינקני נכנס לקצב והוציא מיבזורי עבירה בלתי ספורטיביתף אותה מכבי ניצלו לחמש נקודות. בדקות האחרונות היתרון נע מצד לצד, אך סלים קלים בצד של חולון העלו אותם ליתרון שתיים וגרייבס נחסם בניסיון לנצח את המשחק בהתקפה האחרונה. בסיום, הפסד ביתי 73-75 לירוקים.

"עשינו טעויות, לא עשינו עצירות בהגנה וחבל מאוד", אמר מאמן מכבי, עופר רחימי. "אני חושב שהיו כמה דקות שהתקפנו מאוד לא טוב ונתנו להם לרוץ ובמאני טיים לא עשינו עצירות והם קלעו סלים קלים מדי".

"כל פעם אנחנו מדברים על זה שאנחנו לא מספיק אגרסיביים בסוף ומתסכל מאוד להפסיד שוב במשחקים צמודים", סיכם, עמית שמחון. "אין משחקים קלים בליגה הזו ואנחנו צריכים לדעת להרים את עצמנו וללמוד מהטעיות האלו כדי להשתפר".

קלעו למכבי: גרייבס 19 נק', שמחון 13 נק', דיברתולומאו 11 נק', 7 ריב' ו-6 אס', ורגאס 9 נק' ו-5 אס', מנדז-ולדז 8 נק', פינקני 5 נק', 7 ריב' ו-3 חט', בלייזר ומיטשל 4 נק' כ"א. קופרברג ושריד שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. הסנטר הירוק קלע שתיים ראשונות ומנגד לא הצליח לעצור את וויאט, שחדר מקו הבסיס. לאחר שתיים של וויאט מהקו, אטקינס הוסיף דאנק במתפרצת, מנדז-ולדז ענה בשלשה ראשונה. לאחר דקות ללא נקודות בשני הצדדים, בלייזר הוציא עבירה מבל וקלע שתיים מהקו. אורלנדו הוציא מבל עבירה שניה וקבע 8-9 לירוקים מהקו, לאחר חמש דקות משחק. חולון קלעו ארבע רצופות ועלו ליתרון שתיים, רחימי הקפיץ מהספסל את דיברתולומאו וגרייבס, מנדז-ולדז הספיק עוד לתפור שלשה לפני החילופים (עלה לשמונה אישיות). גרייבס הלך חזק אל הטבעת והניח שתיים, יאנגר מצא את עצמו לבד בפינה ורשם שלשה. ורגאס לקח את חברו לקבוצה לשעבר, צ'וברביץ' עד לטבעת, אבל מנגד הסנטר בסגול הוציא בלתי ספורטיבית מדיברתולומאו. הרבע הסתיים ביתרון 18-23 ירוק.

לרבע השני רחימי עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, בלייזר, גרייבס ופינקני. צ'וברביץ' קלע שתיים בצבע, גרייבס הוציא עבירה מיאנגר והלך אל הקו, קלע נקודה, כאשר בלייזר השתלט על הריבאונד והוציא עבירה שלישית מבל. הקפטן הירוק, שקיבל טרום המשחק את תואר "ישראלי החודש", קלע שתיים מהקו ולאחר שחטף ושלח את דיברתולומאו לליי-אפ קל, דן שמיר לקח פסק זמן בפיגור 8. הירוקים המשיכו להיות אגרסיביים יותר ולאחר ששתי הקבוצות לא הצליחו לקלוע, חולון ירדו לעוד טיים אאוט. דיברתולומאו שוב התייצב על העונשין וקלע נקודה, חולון הענישו עם ארבע רצופות וצימקו לחמש. דיברתולומאו שוב לקח את צ'וברביץ' אל הסל והניח שתיים, בדרך לשבע אישיות. מיד לאחר איבוד של חולון, דיברתולומאו הוסיף עוד שתיים מהקו לאחר שהדביק עבירה שניה לוויאט. דיברתולומאו עלה לדו-ספרתי עם עוד חדירה מוצלחת, הסגולים ענו בארבע רצופות והירוקים ירדו לפסק זמן ביתרון 30-35, שלוש וחצי דקות למחצית. חולון השתלטו על המשחק והפכו אותו, כאשר סל ועבירה של טיילור העלו אותם ליתרון נקודה. ורגאס הלך אל הקו וקלע שתיים, חולון נותרו עם שמונה שניות על השעון, אותן וויאט ניצל לשתיים וליתרון 39-40 לאורחים במחצית.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. אטקינס הניח שתיים בסוף שעון, שתי הקבוצות התפזרו ואיבדו מספר פעמים, וויאט הלך אל הסל, קיבל עבירה ממיטשל וקלע שתיים קלות, כאשר הירוקים לא הצליחו לקלוע עוד ברבע. חולון המשיכו לרוץ ללא מענה ורק לאחר ארבע וחצי דקות ברבע, גרייבס קבר שלשה. וויאט המשיך בשלו ושם שתיים ללא הפרעה, בדרך ליתרון 8, שמחון עם הרבה מלחמה שם שתיים בצבע. ורגאס המשיך להחטיא, הפעם שתי קליעות עונשין, וויאט המשיך להיות האיש החם ועם סל ועבירה העלה את חולון ליתרון 9 ואת מאזנו האישי ל-13 נקודות. דיברתולומאו הוציא מטיילור פאול שלישי (הצטרף לבל וצ'וברביץ'), פינקני לקח ריבאונד הגנה וסיים בדאנק בצד השני. גרייבס ניצל צעדים של וויאט וקלע שתיים בהתקפה, שמחון חטף כדור יפה והוציא עבירה רביעית מצ'וברביץ' במתפרצת (קלע שתיים מהקו). בדקה האחרונה של הרבע חולון עוד הספיקו לקלוע שתיים והגדילו את הפער ל-50-57.

לרבע המכריע עלתה החמישייה בירוק עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ופינקני. יבזורי פתח את הרבע עם פלואטר מול האקסית, גרייבס ניצל שמירה לקויה שלו וקבר שלשה שהעלתה אותו לדו ספרתי. ורגאס שם שתיים בהתקפה מהירה וצימק לארבע בלבד, לאחר החטאה של בל, פינקני הוציא מיבזורי בלתי ספורטיבית וקלע שתיים מהקו, גרייבס הוסיף שלשה והרים את רוממה. צ'וברביץ' חזר מהספסל ושם שתיים על הראש של שמחון, אבל מיד חזר לשם כי פינקני הדביק לו את העבירה החמישית וקלע נקודה מהקו שהשוותה את המשחק, חמש דקות לסוף. דן שמיר לקח פסק זמן, כאשר מכבי הובילו בשתיים, לאחר שתי נקודות של גרייבס, שמחון הוסיף שתיים משלו מריבאונד התקפה, אטקינס הלך אל הקו (עבירה שלישית של גרייבס) ודייק פעמיים. ורגאס מצא את עצמו לבד על הקשת וקלע שלשה גדולה, יאנגר עשה אותו הדבר בצד השני ורחימי הוריד את הקבוצה לפסק זמן, 2:28 לסיום. וויאט לקח אחריות, קלע שתיים והשווה את המשחק, שמחון מיד ענה עם שתיים מתחת לסל. חולון קלעו חמש רצופות ועלו ליתרון שלוש, רחימי לקח פסק זמן, 52:8 שניות לסיום. מכבי יצאו להתקפה קריטית וגרייבס הלוהט קבר שלשה ענקית שהשוותה את המשחק, דן שמיר לקח פסק זמן, 36 שניות לסוף. אטקינס קלע שתיים מחצי מרחק והשאיר למכבי 21 שניות לתקן, חולון השתמשו בעבירות שהיו להם לתת והורידו שעון, וויל גרייבס נחסם בניסיון לנצח את המשחק והירוקים הפסידו 73-75, בתום משחק דרמטי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *