הירוקים מפסידים 73-83 לעירוני נהריה בחוץ

מכבי Hunter חיפה יצאה הערב (ראשון) לנהריה, לאחר ניצחון חוץ יפה על גלבוע/גליל והזדמנות נוספת להשוות את מאזנם בליגה. המשחק החל מצויין על ידי המארחת שעלתה ליתרון 0-7 מהיר, אך שחקני מכבי התעשתו ודיברתולומאו היה טוב ברבע הראשון ורשם שתי שלשות וקליעת עונשין. בראון צימק עם שלשה והרבע הסתיים ביתרון ירוק 20-23. ברבע השני המגמה נמשכה, הקבוצות איבדו שבע פעמים כל אחת. פינקני עלה לקבל דקות ראשונות בירוק ותרם נקודה וחסימה. בלייזר הוסיף דאנק והעלה את מכבי ליתרון שבע, אבל עד למחצית המקומיים צימקו מעט, 38-44 למכבי Hunter חיפה.

המארחת החלה לנגוס ביתרון הירוק, עד שהשוו את התוצאה ל-55-55 ולמרות שהיו להם מספר הזדמנויות לעלות ליתרון, שמחון ודיברתולומאו קבעו 57-60 למכבי בתום הרבע. הרבע המכריע היה סגול לחלוטין, כאשר גייטס, פאוסט ואסנטי הצליחו להלעות אותם ליתרון שמונה נקודות. גייטס התחמם וקיבל טכנית, אך הירוקים לא הצליחו לצמק ולמרות נקודות חשובות של שמחון ו-ורגאס, נהריה לא נעצרו היטב בהתקפה וניצחו 73-83.

הירוקים יפגשו את חולון כבר ביום רביעי בשעה 19:45 ברוממה.

"אני חושב ששיחקנו טוב בחלק מהמשחק, אבל לא שמרנו על היכולת הזו לאורך כל 40 הדקות", סיכם ג'ון דיברתולומאו. "ידענו שנהריה היא קבוצת רבע רביעי טובה, אבל לא הצלחנו לתת להם פייט בסיום. משחקי בית הם תמיד גדולים וחשובים בשבילנו, חולון קבוצה מצוינת וזו הזדמנות טובה בשבילנו להשתפר. זה משחק שאנחנו חייבים לבוא ולנצח".

קלעו למכבי: שמחון 18 נק' ו-6 ריב', בלייזר 16 נק' ו-7 ריב', דיברתולומאו 13 נק', מיטשל 11 נק', ורגאס 7 נק' ו-7 אס', גרייבס 5 נק', מנדז-ולדז 2 נק' ופינקני נקודה. שריד וקופרברג שותפו ולא קלעו.

מהלך המשחק:

מכבי עלתה בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ומיטשל. השופטים שרקו לבלייזר עבירה על הזריקה לשלוש של שולדרבראנד והפורוורד המקומי היה הראשון לעלות על הלוח עם שלוש קליעות קלות ולאחר מכן הוסיף עוד שתיים לאחר שחטף למיטשל. לאחר איבוד נוסף של שמחון, בניסיון למצוא את מיטשל בפנים, נאש העלה את נהריה ליתרון 0-7, שתי דקות במשחק. מיטשל היה הירוק הראשון לעלות על הלוח עם שתי קליעות מהקו, ורגאס סידר לדיברתולומאו שלשה, לאחר חטיפה של מיטשל בהגנה. לאחר שתיים של נאש, דיברתולומאו ענה עם שלשה ועבירה (ראשונה של נאש) והשלים מהלך של 4 נקודות. בלייזר סידר למיטשל אלי-אופ שהעלה את מכבי ליתרון ראשון, אך שולדרבראנד השווה מיד מהקו. קיצ'ן קלע ארבע רצופות, לאחר שלשה של בלייזר וצימק את הפער של מכבי לנקודה, שתי דקות לתום הרבע. שמחון תפר שלשה ראשונה, לאחר הנעת כדור יפה של מכבי, בראון צימק עם שלשה ועד לתום הרבע, שהסתיים בתוצאה 20-23 לירוקים, הקבוצות היו מאוד מפוזרות ואיבדו כדורים.

לרבע השני עלתה החמישייה: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר וגרייבס. לאחר החטאה של נהריה, בלייזר עלה לדאנק על גייטס, החטיא, אבל הוציא ממנו עבירה (קלע נקודה מהקו). דיברתולומאו קלע עוד שתיים במעבר, גייטס ענה עם שתיים מהקו, אחרי עבירה של מיטשל, שקיבל מבלייזר יופי של כדור לאלי-אופ נוסף. גייטס לא נתן למכבי לברוח וקלע עוד שתיים, לאחר תוקף של דיברתולומאו (שניה שלו) ובצד השני שוב גייטס הלך חזק אל הסל והוציא עבירה שניה גם מוויל גרייבס, אותה ניצל לעוד שתיים קלות מהקו. בלייזר שוב הלך חזק על השמירה של שולדרבראנד, הדביק לו עבירה שניה וקלע עוד שתי עונשין. שתי הקבוצות המשיכו עם משחק מפוזר שכלל איבודים רבים (7 איבודים לכל קבוצה באמצע הרבע השני), מנדז-ולדז המשיך לשמור על יתרון ירוק עם שתיים מהקו, אך זה קוזז על ידי קליעה מחצי מרחק של ברקוביץ' וגייטס השווה ל-32-32, ארבע דקות למחצית. שמחון קלע שלשה ובינתיים גם פינקני עלה לקבל דקות ראשונות (לאחר עוד שתי נקודות של שמחון ופסק זמן של אלפסי). לאחר החטאות בשני הצדדים, בלייזר הוסיף דאנק יפה והעלה את הירוקים ליתרון 7, גייטס ענה בשתיים ועלה ל-10 אישיות. פינקני נעצר בעבירה, הלך אל הקו וקלע נקודה ראשונה בירוק. בהתקפה האחרונה של הירוקים בלייזר קבר שלשה ועלה העלה את מכבי ליתרון שש, קיצ'ן ניסה לצמק על הבאזר, אבל קיבל חסימה מפינקני ובמחצית, 38-44 למכבי.

למחצית השנייה רחימי עלה עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ומיטשל. קיצ'ן תפר שלשה מהירה, שמחון הדביק לבראון את השלישית שלו, קלע שתיים מהקו ועלה לדו ספרתי אישי. פאוסט שעלה במקום בראון, רשם שתי נקודות בזכות חסימה לא חוקית של מיטשל, שקלע שתיים לאחר איבודים בשני הצדדים. לאחר שקלע שתיים על השמירה של מיטשל, קיצ'ן נגע בשמחון בזמן זריקה לשלוש והאחרון הוסיף שתי נקודות למאזנו האישי. הכדורים המשיכו ללכת למיטשל שחפר והוציא עבירה שלישית מנאש (קלע נקודה), ברקוביץ' ענה עם חדירה מוצלחת ושמר על הפרש 4 בלבד, 6:25 לתום הרבע השלישי. דיברתולומאו קלע שתיים מריבאונד התקפה, לאחר דקות ארוכות ללא נקודות, פאוסט ענה עם שלשה ממרחק גדול. אחרי שתי דקות ללא נקודות ועם הרבה איבודים, קיצ'ן קלע שתיים וצימק לנקודה בלבד, ורגאס קלע זריקה משוגעת בסוף שעון. שודלרבראנד רשם סל ועבירה והשווה ל-55-55, מנדז-ולדז חזר לשחק ורשם איבוד שישי ב-12 דקות, אך גם נהריה איבדו ולא עלו ליתרון. לאחר החטאה של גרייבס, פאוסט רשם שתיים במעבר והעניק לנהריה יתרון שתי נקודות, שמיד נמחק עם שלשה של שמחון. לנהריה היו מספר הזדמנויות לעלות ליתרון, אך החטאות מרובות מנעו זאת מהם, לבסוף דיברתולומאו עם שתי קליעות עונשין קבע 57-60 בתום הרבע השלישי.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ופינקני. קיצ'ן רשם סל ועבירה אך החטיא מהקו ולא השווה, מנגד מיטשל רשם דאנק. קיצ'ן הוציא עבירה שלישית מדיברתולומאו והוסיף נקודה למאזנו האישי (14), מיטשל מנגד קיבל מהשופטים תוקף ומכבי היו עם שלוש עבירות מהירות ברבע, פאוסט ניצל זאת לשלשה שהחזירה את נהריה ליתרון ומיד לאחר מכן חטף כדור וסיים עם שתיים נוספות. רחימי לקח פסק זמן בפיגור 3, כאשר נותרו 7:42 לתום המשחק. בחזרה מהטיים אאוט בלייזר איבד פעם נוספת (איבוד 18 של הירוקים), פאוסט ניצל זאת לסחיטת עבירה על השלשה מורגאס, קלע את שלושת הזריקות, עלה לראש רשימת הקלעים במשחק (17) ואת נהריה ליתרון שש. בלייזר קלע שתיים חשובות מחצי מרחק, גייטס הוציא ממיטשל עבירה רביעית וקלע נקודה. שמחון חטף ורשם סל ועבירה, אסנטי קלע מחדירה ולאחר ששמחון החטיא שלשה פנויה, אסנטי גם הלך אל הקו, הוסיף שתי קליעות והעלה את נהריה ליתרון 67-73, ארבע דקות לסיום. פאוסט רשם דאנק במתפרצת ונהריה כבר עלו ליתרון 8 נקודות, רחימי הגיב בחילוף כפול והחזיר את מיטשל ומנדז-ולדז ושניהם הוציאו את הכדור ביחד מגייטס שגם קיבל טכנית משמואלי. בלייזר ניצל את הטכנית לקליעת עונשין, פאוסט השתלט על כדור אבוד וקבר שלשה פנויה, ששלחה את רחימי לפסק זמן בפיגור 10. גרייבס השאיר את מכבי במשחק עם שלשה על השמירה וחטיפה של מנדז-ולדז שלחה את ורגאס קדימה, הרכז נעצר בעבירה (חמישית של אסנטי), אבל החטיא פעמיים מהקו. ורגאס לקח את גייטס אל הטבעת וקלע שתיים שצימקו לחמש ומנגד גרייבס שלח את שולדרבראנד אל הקו שהגדיל את ההפרש לשבע, 56 שניות לסוף. הירוקים ניסו עוד לחזור למשחק, אבל החטיאו ונהריה רצו למתפרצות שקבעו בסוף 73-83 לנהריה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *