משחק התקפי גדול של הירוקים שהביסו את גלבוע/גליל 73-94 בחוץ

מכבי Hunter חיפה עלתה הערב (שני), על הפרקט בגן-נר, כאשר היא רוצה לשים את ההפסד הביתי לקריית גת מאחוריה ולרשום ניצחון חוץ על גלבוע/גליל. דיברתולומאו פתח מצוין עם שתי שלשות, אבל קיבל עבירה שניה וירד אל הספסל מהר. ורגאס התעורר ומנגד קוואלס וגריפין שיחקו טוב באדום. שתי נקודות של ורגאס קבעו יתרון ירוק של 18-23 בתום הרבע הראשון. הרבע השני היה מעולה התקפית, כאשר בלייזר ושמחון נכנסו חזק למשחק והמטירו שלשות באחוזים גבוהים. מיטשל היה טוב והצליח לרשום דקות טובות בהגנה, אבל פיספס את ביר-כץ ששם שתיים וקבע 35-49 למכבי במחצית.

הרבע השלישי התחיל בסערה בצד הירוק, כאשר הישראלים, בלייזר, שמחון ודיברתולומאו כבר קבעו יתרון 21 ואילצו את בית הלחמי לקרוא לפסק זמן. האדומים החלו לרוץ ובעזרתו של סיגרס שקלע שבע רצופות וקוואלס שתפר שלשה משוגעת על הבאזר, הורידו את הפער ל-11 בלבד. הירוקים לחצו על הדוושה ושש רצופות בדיוק -בזמן קבעו 57-69 בתום הרבע השלישי. הירוקים לא נתנו למקומיים לחזור והמשיכו בקצב גבוה גם ברבע הרביעי. שמחון ובלייזר קבעו שיאי קריירה בנקודות ושלשה של שמחון קבעה שיא מועדון חדש בשלשות למשחק (16), בדרך לניצחון 73-94 ירוק.

קלעו למכבי: שמחון 28  נק' ו-6 ריב', בלייזר 27 נק' ו-11 ריב', ורגאס 16 נק' ו-11 אס', מיטשל 9 נק', 7 ריב' ו-5 חס', דיברתולומאו 8 נק' וקופרברג נקודה. גרייבס וניר שריד שיחקו ולא קלעו.

"אני חושב שהשחקנים הבינו, לאחר ההפסד לקריית גת, שכדי לא להסתבך, צריך לנצח פה היום ומהרגע הראשון הם עלו ונלחמו וגם השלשות נכנסו", סיכם המאמן המנצח, עופר רחימי. "אני שמח מאוד ששיחקנו חכם. עוז ועמית אוהבים אחד את השני ומפרגנים אחד לשני ואני בטוח שיש לזה חלק בהצלחה שלהם ואני מאושר בשבילם. אני אומר מתחילת העונה שאנחנו שווים יותר מהמאזן שלנו ושהפסדנו יותר מדי משחקים צמודים, אבל אין טעם להסתכל אחורה כרגע וצריך להסתכל קדימה".

"הכי חשוב שניצחנו את המשחק ועוד בצורה כזו", סיכם עוז בלייזר שיחד עם עמית שמחון, שבר שיא קריירה. "אני מאוד נהנה לשחק עם עמית, יש בינינו כימיה מצויינת על המגרש וגם מחוצה לו".

"דיברנו כל השבוע בשיחות קבוצתיות, על המשחק מול קריית גת ואני שמח שהיום עשינו את זה בצורה הכי טובה שיש", הוסיף שמחון.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ומיטשל. האדומים עלו ראשונים על הלוח עם שתיים, לאחר דקה ללא נקודות, דיברתולומאו הגיב בשלשה ראשונה. לאחר נקודות בשני הצדדים, דיברתולומאו צלף עוד שלשה והעלה את מכבי ליתרון שתיים, ארבע דקות במשחק, ורגאס הוסיף שלשה משלו. ורגאס תפר שלשה נוספת, האדומים לא נתנו למכבי לעלות ליתרון משמעותי ושתיים של קוואלס צימקו לשלוש. דיברתולומאו שנכנס מצוין למשחק קיבל מהשופטים את העבירה השניה וירד במקומו של גרייבס. שתי נקודות של המארחת העלו אותם ליתרון נקודה ולאחר שלשה אף הגדילו את הפער, מנדז-ולדז עלה מהספסל וקלע מיד 1/3 לשלוש. הירוקים התעוררו וארבע רצופות החזירו את היתרון לצד הנכון, ורגאס קלע שתיים וקבע יתרון 18-23 לירוקים בתום הרבע.

לרבע השני רחימי עלה עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר וגרייבס. גריפין עצר את ריצת 0-9 החיפאית עם ארבע רצופות, שמחון הגיע למשחק עם סל ועבירה במעבר. הכדורים באדום המשיכו ללכת לגריפין שרשם סל ועבירה משלו (ראשונה של שמחון). בלייזר סידר כדור יפה לשמחון שצלף מהפינה, סיגרס מיד עשה את אותו הדבר וגם בלייזר התכבד בשלשה. מיטשל השתלט על ריבאונד התקפה ורשם דאנק ראשון שאילץ את בית הלחמי לקחת פסק זמן בפיגור 6, שש דקות למחצית. מכבי המשיכו לשלוט במשחק ועם חמש רצופות הורידו שוב את האדומים לטיים אאוט, בפיגור 12. האורחים המשיכו לשחק בקצב גבוה מאוד בהתקפה ושמחון עם שלשה כבר העלה ל-17, אך סקוורר מיד ענה עם שלוש משלו. קפטן בלייזר עלה לדו ספרתי והוסיף שתיים מהקו, מי שקבע את תוצאת המחצית היה עמית ביר-כץ, 35-49 למכבי Hunter חיפה.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר ומיטשל. שמחון עלה על הלוח עם שלשה נוספת, בלייזר הוסיף מיד עוד שתיים, אבל בהגנה דיברתולומאו קיבל עבירה שלישית מהירה. הירוקים עלו ל-21 הפרש לאחר טיפ מוצלח של בלייזר שגם רשם חסימה יפה בהגנה, ורגאס ניצל זאת לעוד שתי נקודות וליתרון 35-58 ירוק, כאשר בית הלחמי לוקח פסק זמן עם שלוש דקות ללא נקודות באדום. בלייזר לקח ריבאונד הגנה שסידר לו דאבל-דאבל ומיטשל רשם עוד דאנק, קאוולס מנגד קבר שלשה וצימק ל-22. סיגרס הניח שתיים בצבע והאדומים התעוררו בהגנה וקוואלס רשם עוד דאנק במעבר. מיטשל הדביק לסיגרס עבירה שלישית, הלך אל הקו, קלע נקודה וירד לנוח (גרייבס עלה). סיגרס התעורר ולמרות העבירות רשם חמש נקודות ברצף, שהורידו את הפער ל-14, ארבע דקות לתום הרבע. פסק הזמן של רחימי לא עזר וסיגרס קלע עוד שתיים מחצי מרחק, מנגד שמחון הוציא ממנו עבירה רביעית וקלע שתיים מהעונשין. קוואלס תפר שלשה משוגעת על הבאזר וצימק כבר ל-11, גרייבס איבד כדור אותו סיגרס ניצל לעוד שתיים. הירוקים הגיבו בשש רצופות חשובות וקבעו יתרון 57-69 רבע הפכפך.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. הרבע נפתח בקצב גבוה בשני הצדדים, בלייזר התעורר ושלשה שלו העניקה יתרון 17, 7:30 לסיום. מיטשל סידר לשמחון אסיסט יפה לשלשה נוספת, שוכמן עשה אותו הדבר עם סיגרס מנגד והאדומים הורידו את ההפרש ל-17. בלייזר במשחק ענק קלע עוד שתיים בסוף שעון, מנדז-ולדז קיבל שתי עבירות מהירות בהתקפה אחת (עבירה רביעית) וירד אל הספסל, בלייזר הוציא מקאוולס תסכול ועבירה בלתי ספורטיבית, אותה ניצל לשתי קליעות עונשין, שוכמן מנגד קלע שלשה. שמחון תפר שלשה, העלה את מכבי ל-15 שלשות במשחק והשווה את שיא המועדון, האדומים צימקו בחדירה מוצלחת וקבעו 69-88, שתי דקות לסיום. דיברתולומאו הלך אל הקו וקלע שתיים, ניר שריד הצעיר החליף אותו על הפרקט, כאשר גם דניאל קופרברג נקרא אל המערכה, שמחון תפר עוד שלשה ושבר את שיא המועדון. בסיום 73-94 למכבי Hunter חיפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *