הירוקים מפסידים 80-85 לקריית גת לאחר הארכה ברוממה

מכבי Hunter חיפה אירחה הערב (שני), את מכבי קריית גת ורצתה לנצח בכדי לרשום ניצחון ליגה רביעי ברציפות. המשחק הלך קשה מאוד בהתחלה, כאשר האורחים שלטו בצבע וניצלו היטב את שחקן הרכש החדש, באומן. ורגאס היה דומיננטי וסל ועבירה שלו ושל בלייזר בסופו של דבר העניק יתרון 22-25 בסיום הרבע. ברבע השני המשחק המשיך ללכת צמוד מאוד, כאשר שתי הקבוצות החלו מאוד מפוזר והשתפרו לקראת המחצית שהסתיימה בשוויון 43-43.

הרבע השלישי נראה בדיוק אותו הדבר, כאשר למעט הבלחה של דיברתולומאו (שתי שלשות ברציפות), הקבוצות המשיכו לאבד לא מעט כדורים ולא לדייק. קלי היה זה שקבע את תוצאת הרבע, 55-58. את הרבע הרביעי הירוקים דווקא התחילו טוב עם נקודות של וורקמן שהגדילו את הפער ל-8, אבל קריית גת הצליחו לקלוע שש נקודות ללא מענה ולא נתנו למכבי לברוח. בסיום היה נראה שהמשחק כבר הוכרע לטובת האורחים, אבל ורגאס עם נקודות חשובות מהקו ומהשדה שלחו את המשחק להארכה בתוצאה 71-71.

בהארכה קריית גת היו חדים יותר וניצלו טעויות בירוק בכדי לחזור ולהוביל. שמחון תפר שלשה שנתנה למארחת תקווה, אבל עבירה בלתי ספורטיבית שנשרקה לחובתו סגרה סיפור ובסיום 80-85 למכבי קריית גת, שקוטעת רצף שלושה ניצחונות ליגה של מכבי Hunter חיפה.

"הפסדנו בפרמטרים הבסיסיים כמו ריבאונד הגנה, סגרנו לא טוב לריבאונד, כל הקבוצה", אמר עופר רחימי. "כל משחק חשוב לנו ואין ספק ששני המשחקים הקרובים מול גלבוע/גליל ונהריה שרצות איתנו ראש בראש בטבלה, הם משחקים קריטיים".

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה מול קריית גת עם: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, גרייבס וקופרברג. קריית גת עלו ראשונים על הלוח עם שתיים של קלי מריבאונד התקפה, שמחון ורוזנברג החליפו שלשות ששמרו על יתרון לאורחים. מנדז-ולדז תפר שלשה ראשונה לאחר נקודות של קריית גת, שחקן הרכש החדש של הדרומיים, באומן, קלע שתיים ראשונות. קריית גת היו דומיננטיים יותר, ורגאס ענה עם סל ועבירה וגם בלייזר עשה אותו הדבר. שתי הקבוצות קלעו מהעונשין ובתום הרבע הראשון, 22-25 למקומיים.

לרבע השני עלה רחימי עם: ורגאס, דיברתולומאו, וורקמן, בלייזר ומיטשל. שתי הקבוצות חצו במהרת את רף 30 הנקודות, שתיים נוספות של קלי החזירו את היתרון לקריית גת, באומן צלף שלשה והגדיל את הפער ל-4. מיטשל הלך חזק לצבע ושם שתיים, לאחר החטאות בשני הצדדים, קרטר דייק מהקו (עבירה של שמחון). ורגאס הוציא עבירה מסולומון בדרך אל הסל והעלה את מאזנו ל-12 מהקו, שמחון הוסיף שתיים והשווה את התוצאה. המשחק המשיך ללכת צמוד צמוד ומי שקבע את תוצאת המחצית היה קרטר שעם שתי נקודות עונשין קבע 43-43 במחצית.

לרבע השלישי עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר וגרייבס. שמחון הלך אל הקו בהתקפה הראשונה, אך לא קלע ושתי הקבוצות לא מצאו את הטבעת בשתי הדקות הראשונות של המחצית. מנדז-ולדז קלע שתיים על הבאזר ושבר את הבצורת, אבל שתי הקבוצות המשיכו במשחק מפוזר ושתיים של קרטר במעבר העלו את קריית גת על הלוח במחצית, לאחר חמש דקות ללא סל. מנדז-ולדז תפר שלשה, אבל גם עשה עבירה שלישית וירד אל הספסל. סלבי תפר שלשה ולאחר שתיים של דיברתולומאו, קריית גת נהנו מחסימה בלתי חוקית של מיטשל ושמרו על יתרון שלוש. לאחר עוד איבוד בירוק, רחימי הזעיק פסק זמן.  דיברתולומאו חזר מפסק הזמן עם שתי שלשות ולאחר עוד שתיים של וורקמן הצליחו הירוקים לעלות ליתרון 5. קלי צימק עם שתיים מהקו וקבע 55-58 למכבי.

לרבע המכריע עלו: ורגאס, דיברתולומאו, מנדז-ולדז, וורקמן וגרייבס. מנדז-ולדז תפר שלשה בפתיחת הרבע ולאחר עוד שתי נקודות במתפרצת של וורקמן, קריית גת ירדו לפסק זמן בפיגור 8. סולומון רשם סל ועבירה, אך לא קלע מהקו, קרטר שם שתיים מכדור אבוד וצימק לארבע, רחימי הקפיץ את מיטשל ושמחון מהספסל. הריצה של קריית גת לא הופסקה ושתיים נוספות מהעונשין צימקו את הפער לשתיים בלבד. בלייזר עם דאנק עצר את הריצה בכחול, שתי הקבוצות המשיכו לא לדייק והמשחק התחמם, עד שהשופטים שרקו לעוד חסימה בלתי חוקית של מיטשל והפער שוב ירד לשתיים בלבד, שתי דקות לסיום. באומן עם מהלך של שלוש נקודות (סל ועבירה), העניק יתרון לאורחים, ורגאס שם שתיים גדולות וגם לקח ריבאונד חשוב בהגנה, אך החטיא שלשה קריטית ומנגד שולמן הלך אל הקו ושוב החזיר את יתרון הנקודה לאורחים, 32 שניות לסיום. רחימי לקח פסק זמן. בלייזר החטיא חדירה מכרעת, עבירה מהירה של דיברתולומאו שלחה את באומן אל הקו, שלא התבלבל, רשם שתיים וקבע יתרון שלוש. הירוקים חטפו כדור חשוב והלכו להתקפה מכריעה, ורגאס קלע שתיים וצימק לנקודה, 14:6 שניות לסיום המשחק. דיברתולומאו סיים את חלקו במשחק עם עבירה חמישית ששלחה את באומן אל הקו שקלע נקודה, ורגאס השתלט על הריבאונד ונעצר בעבירה במתפרצת, הרכז הירוק קלע שתיים והשווה את התוצאה, כאשר על השעון נותרו 6 שניות, קריית גת יצאה להתקפה אחרונה, אך הם איבדו כדור והמשחק הלך להארכה בתוצאה 71-71

להארכה עלו: ורגאס, מנדז-ולדז, שמחון, וורקמן וגרייבס. שתי הקבוצות לא דייקו בפתיחת ההארכה, בלייזר שלח את קלי אל הקו והסנטר הכחול קלע נקודה. שולמן שם שתיים לאחר החטאב בירוק, ורגאס נשלח אל הקו וקלע נקודה, קלי מנגד הוציא ממנו סל ועבירה (החטיא את הבונוס). השופטים שרקו לשולמן את החמישית שלו ומנדז-ולדז שנשלח אל הקו קלע נקודה וצימק לנקודה לאורחים, שתי דקות לסוף. באומן שוב ביקר על קו העונשין וגם הפעם עמד בלחץ וקלע את שתיהן. מיטשל איבד כדור, קרטר שם שתיים והעלה ליתרון חמש, רחימי הזעיק פסק זמן, 1:16 לסיום ההארכה. ורגאס שוב איבד כדור ולאחר החטאות מהקו של סולומון, שמחון תפר שלשה שנתנה תקווה, אבל השופטים שרקו לבלתי ספורטיבית לירוקים, אותה ניצלו האורחים לשתי קליעות עונשין שלמעשה סגרו סיפור. בסיום 80-85 לאורחים שקוטעים רצף שלושה ניצחונות של מכבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *