הירוקים נעצרים באשדוד עם הפסד 90-95 ברבע גמר הגביע

מכבי Hunter חיפה יצאה הערב (ראשון) למשחק חוץ באשדוד, במסגרת רבע גמר גביע המדינה. הירוקים הגיעו לאחר רצף של שלושה ניצחונות (בגביע ובליגה). המשחק החל בצורה שקולה מאוד, כאשר מיטשל וגרייבס נכנסו טוב למשחק ושתיים של הסנטר קבעו 10-10 לאחר חמש דקות. אצל המארחת בצהוב ג'ייק כהן, שהיה בספק למשחק עלה והיה חם מהפתיחה, אך מי שקבע את תוצאת הרבע הראשון היה הרכש הטרי של אשדוד, פרסטון נואלס ששם שתיים על הבאזר והלוח הראה 21-23 לירוקים. ברבע השני אשדוד נראו חדים הרבה יותר ממכבי. זיו התחמם ויחד עם כהן העלו את המארחת ליתרון 9, שהפך ל-12 לאחר שלשה על הבאזר של יואינג, למרות שמירה טובה של מנדז-ולדז. במחצית 38-50 למקומיים.

הרבע השלישי לא הביא בשורה מבחינת האורחת מהכרמל ואשדוד רצו והעלו את הפער כבר ל-16. משלב זה ואילך מכבי רדפו אחרי הצהובים, בלייזר התעורר בסיום הרבע וחמש רצופות שלו קבעו 59-72 לאשדוד ושמרו על מכבי בעניינים. הרבע המכריע החל בריצת יפה של הירוקים, כאשר מנדז-ולדז נעץ שלשה שחתמה ריצת 0-10 ירוקה וצימק את הפער לשלוש בלבד, שלוש דקות בתוך הרבע. כהן קלע שלשה חשובה ומיטשל ענה באלי-אופ יפה, אבל זה לא הספיק ולמרות שפרז ובלייזר ניסו לקחת אחריות, מכבי הצליחה להתקרב עד כדי הפרש שלוש נקודות, אבל לא לחזור למשחק. בסיום 90-95 לאשדוד שמדיחים את מכבי Hunter חיפה מגביע המדינה.

"היינו חסרים עצירה בהגנה, קצת ריבאונד התקפה. הפסדנו את המשחק בהגנה, שיחקנו עם חוסר אנרגיות וצבע פרוץ, לקחנו גם זריקות לא טובות ומהירות מדי לשלוש", ניתח עופר רחימי. "אני חושב שכן סבלנו מסוג של עייפות אחרי שלושה משחקים בשמונה ימים. ניסינו להביא את השחקנים כמה שיותר רעננים למשחק, אבל זה לא הצליח. אנחנו במומנטום טוב בליגה ואנחנו צריכים להמשיך הלאה בליגה ולצבור נצחונות".

קלעו למכבי: גרייבס 21 נק', בלייזר (6 ריב') ומיטשל (5 ריב' ו-5 אס') 14 נק' כ"א, פרז 13 נק', מנדז-ולדז 11 נק' ו-5 אס', דיברתולומאו 7 נק', וורקמן 4 נק'. קופרברג שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

מכבי עלתה לרבע הגמר עם: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. יואינג המקומי עלה ראשון על הלוח עם קליעה מחצי מרחק, שמחון העלה את האורחים על הלוח עם שלשה מהפינה. כהן שהיה בספק למשחק עלה ותרם שלשה, מיטשל נכנס חזק לטבעת והוציא סל ועבירה (החטיא את הבונוס). שמחון הדביק לדניאל את העבירה השנייה שלו וקלע נקודה מהקו. מיטשל שם שתיים יפות והשווה ל-10-10 לאחר חמש דקות ברבע הגמר, גרייבס צלף שלשה מטר אחרי הקשת והעלה את מכבי ליתרון שלוש. שתי הקבוצות לא ממש נכנסו לקצב, שמחון עצר את כהן בעבירה (שניה) וירד אל הספסל, כהן קלע 2 מהקו, עלה ל-7 אישיות ואת אשדוד ליתרון נקודה. גרייבס צלף שלשה והשווה את התוצאה לאחר שתי נקודות קלות בצהוב, רחימי הקפיץ מהספסל את קופרברג הצעיר במקומו של גרייבס. הפורוורד הירוק חזר מיד למגרש וצלף שלשה שלישית ברבע, אריאל ענה בחדירה ועבירה וגם הרכש החדש של אשדוד, פרסטון נואלס עלה לקבל דקות. מי שקבע את תוצאת הרבע הראשון היה נואלס ששם שתיים על הבאזר, 21-23 לירוקים.

לרבע השני עלו: פרז, מנדז-ולדז, וורקמן, בלייזר וגרייבס. שתי הקבוצות לא דייקו במשך דקה וחצי, סיימון עצר את הבצורת עם דאנק שהשווה שוב את המשחק. רחימי הקפיץ מהספסל את מיטשל והוריד את גרייבס לנוח, אריאל קלע עוד שתיים והוביל את קלעי אשדוד, פרז התכבד בשלשה ראשונה וגם דיברתולומאו צלף מבחוץ לאחר אסיסט של מיטשל. למכבי הייתה הזדמנות לעלות ליתרון משמעותי, אבל בלאגן התקפי בירוק מנע זאת והצהובים צימקו לשתיים, מיטשל נעצר בעבירה ודייק בקליעה אחת, פרז הוסיף עוד שתיים לאחר חטיפה, אקס הירוקים יפתח זיו ענה בשלשה וצימק ל-3. זיו גם הוציא ממיטשל את השניה שלו והוא שוב ירד אל הספסל (גרייבס חזר). המאבק בין זיו לפרז המשיך ושניהם קלעו (פרז מהקו וזיו עוד שלשה), לאחר החטאה של הרכז הירוק ועבירה של גרייבס (שניה), רחימי לקח פסק זמן. כהן קלע שתיים מהקו, בלייזר לקח ריבאונד התקפה לעצמו ושם עוד שתיים, אבל גם כהן תיקן החטאה של שחקן צהוב בצד השני ושמר על יתרון שלוש לאשדוד, שתי דקות לסיום. אשדוד הוסיפו עוד חמש רצופות, עלו ליתרון שמונה ואילצו את רחימי להזעיק פסק זמן נוסף, 1:12 למחצית. עד להפסקת החצי אשדוד הוסיפו שלשה, בלייזר ענה בדאנק ובהתקפה האחרונה יואינג תפר שלשה למרות שמירה מצוינת של מנדז-ולדז וקבע 38-50 למקומיים.

לרבע השלישי עלה רחימי עם: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. דניאל שם שתיים לאחר שלקח ריבאונד על מיטשל, צ'ייס הוסיף עוד שתיים והעלה את הפער כבר ל-16. גרייבס שם שתיים משוגעות, כהן ענה בשלשה והמשיך להגדיל את הפער, גרייבס המשיך לקבל כדורים והוציא מכהן סל ועבירה (שניה), לאחר החטאות בשני הצדדים גרייבס קבר דאנק יפה ומנדז-ולדז ניצל סטופ הגנתי בכדי לקבור שלשה שצימקה ל-11 ושלחה את טפירו לפסק זמן. דיברתולומאו הלך טוב אל הטבעת, הוציא עבירה מזיו, קלע שתיים מהקו וצימק לחד-ספרתי, כהן ענה בעוד שתיים ועלה ל-18 אישיות. איראל הוסיף עוד צמד נקודות לאשדוד, מיטשל צימק מעט עם קליעת עונשין. האורחים לא הצליחו לעצור את המקומיים בהגנה וסיימון קבר שלשה פנויה לחלוטין, אשדוד המשיכו לעשות עבירות ולשלוח את שחקני מכבי אל הקו, הפעם היה זה שמחון שהתכבד בשתי קליעות ומיד לאחריו מיטשל נעצר על ידי אריאל (קלע אחת וצימק ל-12). בלייזר קבר שלשה לאחר שתיים של אשדוד, אבל זה לא ממש סייע ולמרות עוד שתיים של הקפטן, בסיום הרבע אשדוד הובילו 59-72.

לרבע האחרון עלתה החמישייה: פרז, מנדז-ולדז, וורקמן, בלייזר ומיטשל. הרבע נפתח עם שלשה של אורלנדו ולאחר עצירה יפה בהגנה בלייזר שם שתיים יפות על השמירה של כהן. מכבי המשיכה בהגנה חזקה ו-וורקמן שם שתיים יפות מהבייס ליין שצימקו לשש בלבד. מנדז-ולדז המשיך ריצה בירוק ותפר שלשה (0-10), יואינג הגיע לרבע עם שתיים ראשונות של אשדוד לאחר שלוש דקות, מיטשל ענה מיד עם שתיים בצבע. כהן קלע שלשה, פרז סידר למיטשל אלי-אופ יפה. אשדוד רצו ועלו שוב ליתרון 10, רחימי לקח פסק זמן, 4:15 לסיום המשחק. גרייבס שם שתיים בסוף שעון, דניאל ענה בשתיים משלו. פרז לקח אחריות והלך אל הטבעת, בלייזר חטף ושם שתיים שצימקו שוב לשש ולאחר החטאה של אשדוד גם הוציא בלתי ספורטיבית. פרז המשיך לקחת את המשחק על עצמו והוסיף סל ועבירה (החטיא את הבונוס), סיימון לקח את גרייבס אל הסל והגדיל את הפער לחמש, 1:41 לסיום. פרז החטיא שלשה קריטית ובסופו של המשחק אשדוד ניצחו 90-95 והדיחו את מכבי Hunter חיפה מגביע המדינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *