ירוק ומתוק: הירוקים מנצחים 77-82 את הפועל תל אביב בחוץ

מכבי Hunter חיפה יצאה למשחק חוץ נוסף, הפעם מול הפועל תל אביב. מכבי חיפשה לחבר שני ניצחונות ליגה לראשונה לעונה. המשחק התחיל בעיקר עם שם אחד, וויל גרייבס, שהיה חם בפתיחה בצד הירוק ומנגד וויליאמס שעלה טוב בצד האדום. טוני מיטשל הסתבך בעבירות ודניאל קופרברג הצעיר נקרא אל המגרש וקלע שלוש נקודות. המקומיים מנגד התחילו לסבך את האורחים עם עבירות ובסוף הרבע נקודות של אלכס פרז קבעו 20-21 לירוקים. הרבע השני כבר נראה טוב יותר, וורקמן שחזר מפציעה עלה לשחק והביא המון מלחמה. שמחון התעורר גם הוא ויחד עם עוד נקודות של גרייבס הורידו את הקבוצות למחצית בתוצאה 27-37 למכבי Hunter חיפה.

את המחצית השניה מכבי פתחו עם טוב ועלו ליתרון 17, מנגד הפועל תל אביב התעוררו והספסל הירוק קיבל שתי טכניות. וויליאמס צימק ל-8 בלבד, אבל דיברתולומאו קבר שלשה חשובה מאוד. האוול כבר צימק לשש אבל ריצה יפה של הירוקים עם הרבה לחימה על המגרש העניקה להם יתרון 47-61 בתום הרבע. הרבע המכריע היה הפכפך ולאחר שמכבי קלעו שש רצופות ועלו ל-21 נקודות יתרון, האדומים של אברהמי התעוררו, רצו 0-20 וצימקו לנקודה בלבד. למרות זאת, פרז היה ענק, קלע נקודות בזמן ולא התבלבל מהקו במאני טיים. בסיום ניצחון חוץ גדול למכבי Hunter חיפה 77-82. ביום ראשון יתמודדו הירוקים באשדוד, במסגרת רבע גמר גביע המדינה.

שימו לב! המועדון מוציא הסעות מסובסדות לאוהדי הקבוצה מרוממה. ההסעה לגביע תצא בשעה 17:45 (המשחק מתחיל ב-21:00), בעלות 20 שקלים בלבד. בנוסף, כל אוהד שירשם להסעה יקבל כרטיס כניסה חינם למשחק!

"אני שמח שגילינו קור רוח לקראת הסוף וקיבלנו החלטות טובות, בעיקר של אלכס פרז שלקח אחריות וקלע כמה קליעות גדולות. אני חושב שהקבוצה הייתה ראויה לניצחון הזה היום", סיכם המאמן המנצח, עופר רחימי. "אני חושב שבשני המשחקים האחרונים ידענו להתאפס על עצמנו ולנצח. הקבוצה שיחקה עד עכשיו יותר טוב מהתוצאות שלה. נקלענו לסיבוב ראשון לא טוב, אבל אמרתי כל הזמן שאנחנו עובדים קשה ואין מאושר ממני שהמכבים ניצחו היום".

"אני שמח על המשחק ועל איך שהקבוצה שיחקה הערב, התקשנו בסוף אבל קלענו כמה קליעות חשובות והשגנו ניצחון חשוב", סיכם כוכב הערב, אלכס פרז. "בשני המשחקים האחרונים שמרנו טוב יותר, היינו נחושים יותר ואגרסיביים יותר והאנרגיות שלנו בעצם ניצחו".

"זה הניצחון הכי גדול שלנו העונה, כי אחרי התוצאות שלנו בסיבוב הראשון והעובדה שיצאנו לשני משחקי חוץ רצופים וקשים וניצחנו זה היה גדול", סיכם וויל גרייבס. "אלכס פרז היה ענק, הוא האיש של המשחק ללא ספק ואני עדיין בהלם מהמשחק שלו בסוף".

קלעו לירוקים: פרז 21 נק' ו-6 אס', שמחון 20 נק' ו-7 ריב', גרייבס 18 נק' ו-7 ריב', מיטשל 8 נק', וורקמן 6 נק' ו-5 ריב', קופרברג (5 ריב'), דיברתולומאו (7 אס' ו-5 ריב') ומנדז-ולדז 3 נק' כ"א.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. האחרון הניח שתיים קלות בצבע בהתקפה הראשונה, וויליאמס קלע נקודות ראשונות לאחר דקה וחצי. מיטשל סידר לשמחון מצב בפינה והאחרון צלף שלשה, גרייבס גם הוא תפר שלשה והעלה את מכבי ליתרון שש. מיטשל הסתבך בעבירה שניה ביתרון חמש וירד אל הספסל. האדומים רצו, אבל גרייבס קלע סל משוגע במעבר והעלה שוב את מכבי ליתרון חמש. קופרברג הצעיר עלה אל הפרקט ומיד רשם חסימה יפה, טאקר קלע שתיים מהקו. קופרברג גם רשם דאנק יפה מריבאונד התקפה, אך האדומים יחד עם 3 קליעות עונשין של בן משה צימקו לשתיים בלבד, שתי דקות לתום הרבע. אלכס פרז קבע את תוצאת הרבע ויתרון ירוק מזערי 20-21.

לרבע השני עלה רחימי עם: פרז, מנדז-ולדז, דיברתולומאו, גרייבס וקופרברג. וויליאמס קלע שתיים והעביר את היתרון לצד האדום, גרייבס ענה בדאנק אדיר. מנדז-ולדז תפר שלשה מהפינה, גינת ענה בסל ועבירה ולאחר החטאה של אורלנדו הוא גם הסתבך מאוד עם עבירה שלישית. וורקמן שחזר מפציעה עלה במקום מנדז-ולדז, שמחון הוציא עבירה מטאקר וקלע שתיים מהקו, גרייבס הוסיף עוד שתיים ואברהמי לקח פסק זמן בפיגור 6. שמחון תפר שלשה לאחר נקודה של וויליאמס וגם סחט בלתי ספורטיבית במתפרצת, אותה ניצל לשתי קליעות. הירוקים עם המון מלחמה הצליחו לעלות ל-10 הפרש, דקה למחצית והפער נשמר בהפסקה 27-37.

לרבע השלישי עלו: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. הירוקים היו חדים יותר בשתי הדקות הראשונות ועלו ליתרון 17, לאחר נקודות של מיטשל וגרייבס. בשלב הזה הספסל הירוק קיבל עבירה טכנית מעומר אסתרון וגם מיטשל קיבל שתי עבירות ברציפות, עלה ל-4 עבירות וירד אל הספסל (קופרברג נכנס). האוול ניצל את העבירה לקליעה אחת, אך האדומים השתלטו על הריבאונד וטאקר תפר שלשה. הספסל החיפאי חטף עוד עבירה טכנית ותמיר בלאט ניצל זאת לקליעת עונשין ולעוד שתיים של וויליאמס שצימקו ל-10 שוב. הריצה של הפועל ת"א נמשכה עם עוד שתיים של וויליאמס מריבאונד התקפה, דיברתולומאו קבר שלשה בדיוק בזמן. וויליאמס רשם עוד שתיים וגם הוסיף עבירה של דיברתולומאו, לאחר החטאה של פרז, האוול הוסיף עוד שתיים וצימק ל-6 בלבד, 4 דקות לתום הרבע. שמחון צלף מחוץ לקשת וגם פרז הצטרף בדרך ליתרון 12. וורקמן הביא המון מלחמה והדביק להאוול את הרביעית שלו. בתום הרבע הירוקים הגדילו את הפער וירדו להפסקה ביתרון 47-61.

לרבע המכריע עלו: דיברתולומאו, מנדז-ולדז, שמחון, וורקמן וגרייבס. מכבי פתחו עם 6 רצופות, האדומים הגיבו עם 9 רצופות, רחימי הזעיק פסק זמן ביתרון 12, שבע דקות לסיום. האוול הוריד את הפער ל-10, רחימי הקפיץ  וורקמן מהספסל. טאקר הדביק למנדז-ולדז את הרביעית לאחר איבודים בשני הצדדים, הלך אל הקו והוריד את הפער ל-8 בלבד (ריצת 0-13). האוול שם שתיים וטאקר הוציא את מנדז-ולדז בחמש עבירות בדרך ל-4 הפרש בלבד. מכבי פשוט לא הצליחה לקלוע במשך דקות ארוכות וטאקר ניצל זאת לעוד סל ועבירה, השלים ריצת 0-20 וצימק את ההפרש לנקודה בלבד. פרז תפר שלשה על השמירה ועצר קצת את השטף, שמחון ודיברתולומאו התאבדו על הפרקט וחטפו כדור, אברהמי לקח פסק זמן ביתרון 4 ירוק, שלוש דקות לתום המשחק. פרז היה בזון וקבר עוד שלשה אדירה בדרך ליתרון 7 ולאחר סטופ הגנתי גם הלך אל הקו וקלע שתיים. בן משה תפר שלשה ענקית לאחר איבוד קריטי של שמחון וצימק לשלוש בלבד, 40 שניות לסיום, רחימי לקח פסק זמן. פרז הוציא עבירה מטאקר, 26.1 שניות לסיום, הלך אל הקו וקלע שתיים קריטיות שהעלו לחמש הפרש. טאקר שם שתיים תוך 4 שניות והפעם היה תור רחימי להזעיק פסק זמן, ביתרון שלוש בלבד. פרז קלע שתיים מהקו, הפועל ת"א איבדו כדור ובלאט שלח את מיטשל אל הקו שגם שם שתיים חשובות ולמעשה סגר עניינים. בסיום ניצחון 77-82 גדול למכבי Hunter חיפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *