קרב ענק ברוממה לא הספיק ומכבי הפסידה 81-83 לצהובים מתל אביב

מכבי Hunter חיפה אירחה הערב (ראשון) את מכבי תל אביב, בהיכל הספורט ברוממה, למשחק התשיעי של ליגת ווינר-סל. הירוקים רצו לנסות ולהפתיע את הצהובים, כאשר ג'אריד פיימוס חזר לסגל של עופר רחימי, אך אלכס פרז, שנפצע ביום שישי, לא שותף במשחק. המשחק החל בסימן דומיננטיות של הסנטרים בשני הצדדים, כאשר מיטשל היה לוהט מהפתיחה וקלע 4, צירבס עשה זאת בצד השני. מיטשל גם תפר שלשה יפה וגרייבס נכנס לעניינים בדרך ל-19-21 לירוקים בתום הרבע הראשון. בתחילת הרבע השני הירוקים כבר הצליחו לברוח יפה, אך ויקטור ראד נכנס לקצב בצהוב ובסוף היה זה מיטשל שבכל זאת הוריד את מכבי ביתרון למחצית, עם 41-43.

שמחון פתח את הרבע השלישי טוב ועלה לדו-ספרתי אישי, גאודלוק הגיע לרוממה וקלע שש, מנדז-ולדז ענה עם חדירה מוצלחת. גרייבס רשם שלשה גדולה על הבאזר, אבל אקורד הסיום היה שייך לגל מקל שקלע 4 רצופות וקבע יתרון צהוב, 60-63. הרבע הרביעי התחיל דרמטי, כאשר בלייזר רשם סל ועבירה על צירבס ומנגד ווימס השווה את התוצאה ל-72-72, ארבע וחצי דקות לסיום. וורקמן שירד פצוע למחצית מיעט לשחק, אך מיטשל היה שם וסיים עם שורה סטטיסטית מדהימה של 28 נקודות, 15 ריבאונדים ו-5 אסיסטים שהקנו לו מדד 41. למרות המשחק ההירואי של הירוקים ששיחקו בהרכב חסר מאוד (ללא פרז, דיברתולומאו, קופרברג וגם וורקמן), מכבי תל אביב ניצחה לבסוף 81-83.

"אני עומד מאחורי השחקנים שלי ואני סומך על ההחלטות שלהם, לפעמים זה לא מצליח. טוני מיטשל היה במשחק ענק", סיכם מאמן הירוקים, עופר רחימי. "הפציעות זה חלק מהספורט, כאב לי בעיקר על ווילי וורקמן שעלה פצוע במחצית השנייה ואני מקווה שהוא יהיה בסדר. אני גאה בשחקנים שלי, אבל אנחנו צריכים לקחת משחקים, אנחנו לא רוצים להישאר עם המחמאות, אנחנו רוצים לספור ניצחונות".

עוז: "זה היה קרוב, אבל זה לא הספיק. היו כמה זריקות שלא נכנסו בסיום, אולי קצת מיהרנו עם הזריקות", הוסיף הקפטן הירוק, עוז בלייזר. "אני חושב שאנחנו יכולים לקחת הרבה דברים טובים מהמשחק, למרות הרוטציה הקצרה נלחמנו ואנחנו צריכים לקחת את המשחק הזה קדימה ולעלות למעלה"

קלעו לירוקים: מיטשל 28 נקודות, 15 ריבאונדים ו-5 אסיסטים, שמחון 17 נקודות ו-7 ריבאונדים, בלייזר 12 נקודות, 6 ריבאונדים ו-4 אסיסטים, גרייבס 10 נקודות ו-6 ריבאונדים, מנדז-ולדז 8 נקודות, וורקמן 4 נקודות ופיימוס 2 נקודות ו-5 ריבאונדים. ניר שריד שותף ולא קלע.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: מנדז-ולדז, שמחון, וורקמן, בלייזר ומיטשל. שני הגבוהים בשני הצדדים מיטשל וצירבס, היו דומיננטיים בפתיחה וקלעו 4 נקודות מהירות כל אחד. לנדסברג קלע שלשה ראשונה במשחק לאחר שתיים של וורקמן ונתן לצהובים יתרון שלוש, מיטשל מיד איזן עם שלשה משלו. לנדסברג מיד תפר שלשה נוספת ועשה פאול בצד השני, אלכסנדר נכנס, קלע שתיים והגדיל את הפער בצהוב ל-5. עד לסיום הרבע הירוקים היו דומיננטיים יותר, כאשר מיטשל המשיך להיות חם וגם גרייבס נכנס לעניינים בדרך ל-19-21 ירוק בתום הרבע.

לרבע השני עלתה החמישייה: מנדז- ולדז, שמחון, וורקמן, גרייבס ומיטשל. גרייבס נכנס חזק לקצב ושלשה שלו העניקה למכבי יתרון 7, שש דקות למחצית. הצהובים החלו להתעורר, בעיקר בעזרתו של ראד שנכנס לקצב, בסופו של דבר נקודות של סילי הקפיצו את רחימי לפסק זמן ביתרון 3 בלבד. מיטשל המשיך להיות ה-איש של מכבי ועלה לדו ספרתי אישי (13 נקודות במהלך הרבע), ראד עם סל ועבירה צימק שוב לשלוש בלבד ולאחר איבוד של שמחון רשם דאנק שצימק לנקודה בלבד. טוני מיטשל בסוף קבע את תוצאת המחצית, 41-43 לירוקים מהכרמל.

לרבע השלישי רחימי עלה עם: מנדז-ולדז, שמחון, וורקמן, בלייזר ומיטשל. הסנטר הירוק פתח את הרבע עם עוד דאנק, גאודלוק ענה בשלשה ולאחר איבוד של מיטשל, פניני רשם חדירה מוצלחת. הצהובים עלו ליתרון שתיים, שמחון הוציא מפניני סל ועבירה (שלישית שלו) ועלה לדו ספרתי אישי. גאודולוק תפר עוד שלשה לאחר נקודות של שמחון והשווה שוב, מנדז-ולדז רשם חדירה מוצלחת. מיטשל קלע שלשה שנייה לערב ועלה ל-21 אישיות, אך גם עשה עבירה (שנייה) על מקל וירד לנוח. גרייבס רשם שלשה גדולה על הבאזר ועלה גם הוא ל-10 נקודות, צירבס ענה עם דאנק ולנדסברג הוסיף עוד שתיים בסטפ-בק. עד לתום הרבע גל מקל הוסיף 4 רצופות וקבע 60-63 לאורחים.

לרבע המכריע עלו: מנדז-ולדז, שמחון, גרייבס, בלייזר ומיטשל. שתי הקבוצות המשיכו לצלוף מרחוק ודאנק של ראד העניק לצהובים יתרון שתיים. מיטשל ניסה לעשות את אותו הדבר מיד, אך נעצר בעבירה של ראד (דייק בשנייה בלבד). גרייבס קיבל את הרביעית שלו וירד אל הספסל, בלייזר קלע מחצי מרחק וגם הוציא מצירבס עבירה (קלע את הבונוס), ווימס קלע מחצי מרחק והשווה ל-72-72, ארבע וחצי דקות לסיום. מיטשל השתלט על ריבאונד התקפה ורשם עוד דאנק, ראד, האיש החם בצהוב, קלע שלשה מנגד והעלה את הצהובים ליתרון נקודה. בלייזר הוציא מפניני את הרביעית, גרייבס חזר אל הפרקט וסידר למיטשל עוד דאנק. ראד הלך אל הקו והשווה עם נקודה, מיטשל מצא את בלייזר בצבע לסל קל בתגובה. שלשה של ווימס על השמירה החזירה את היתרון לצהובים. ווימס קלע שתיים לאחר נקודה של מנדז-ולדז, העלה את הצהובים ליתרון שתיים, 40 שניות לסיום. בלייזר החטיא שלשה קריטית, שמחון עשה עבירה מהירה על אלכסנדר, שהחטיא מהקו, אבל הירוקים לא הצליחו לייצר נקודות והפסידו לבסוף 81-83, לאחר קרב הירואי ברוממה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *