כשאלכס פגש את ניקו – הירוקים ביקרו במעון הוד במושבה הגרמנית

ביום שלאחר הניצחון המרשים על מכבי אשדוד, עוז בלייזר ואלכס פרז ניצלו את היום החופשי שלהם, לביקור במעון הוד, במושבה הגרמנית בחיפה, כחלק מהפעילות הקהילתית של המועדון.

מעון הוד החיפאי, הוקם בשנת 1984 ועבר למקומו הנוכחי במושבה הגרמנית בשנת 2005. המעון משמש כבית חם לאוכלוסייה בעלת מוגבלויות שונות, בכל הגילאים, כאשר כיום מתגוררים בו כ-100 דיירים בין הגילאים 4-57. למרות השוני הגדול בין הדיירים, הן ברמת התפקוד והן בגילאים, בשעות פעילות הם כולם ביחד. המעון מופעל על ידי משרד הרווחה והוא מעסיק כ-120 אנשי צוות ומתנדבים.

בלייזר ופרז הגיעו למפגש עם כ-40 מדיירי המעון, כאשר 20 מתוכם הגיעו למשחק מול אשדוד וצפו בשחקנים בירוק מנצחים. השחקנים חילקו לדיירים אביזרי עידוד של הקבוצה וכדורי סל חתומים והחליפו איתם חוויות מהמשחקים האחרונים.

אחד הדיירים, ניקו (שם בדוי), הגיע למעון לפני מספר חודשים מאחת ממדינות דרום אמריקה. ניקו דובר ספרדית ואוהב לדבר, אך לא אוהב להיות בסביבה רועשת ולכן ישב בזמן הפעילות מחוץ לאולם. מנהל המעון, יואב, פנה לאלכס פרז ושאל אותו אם יוכל לדבר עם ניקו בספרדית. מיד אלכס וניקו התחברו וישבו לשיחה ארוכה בספרדית.

"הזדמן לי לפגוש ילד מאוד מיוחד. מישהו שאני יכול לקרוא לו חבר חדש פה בישראל", אמר פרז. "הוא הזכיר לי קצת מהספרדית ששכחתי, אז זה היה יום טוב וחוויה טובה ואני מצפה לחזור לפה לביקור נוסף".

הדיירים לא רק נהנים מביקורים ומהתנדבויות של הקהילה אצלם במעון, הם גם יוצאים מספר פעמים בשנה להתנדבויות משלהם, שם יש להם הזדמנות להתנדב ולהעניק. בשנים האחרונות ביקרו הדיירים בבתי חולים, באריזות חבילות מזון לנזקקים, בשיפוץ מעונות של נוער בסיכון ועוד.

"יש לנו זכות גדולה לפעול בתוך עיר, ממש בליבה וליהנות מהקהילתיות שבה", אמרה אפרת מרחב, רכזת הפנאי של המעון. "בגלל המיקום שלנו, אנחנו גם זוכים לתמיכה של הקהילה וגם נותנים לדיירים תחושת שייכות, כאשר הם יוצאים החוצה לקהילה עצמה וגם היום אנחנו מאוד שמחים על הביקור".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *