אז איך אומרים "מכבי חיפה" בשפת הסימנים? ילדי עמותת כיוונים לימדו את הירוקים

ילדי עמותת "כיוונים" רגילים לראות את שחקני מכבי Hunter חיפה מהיציעים, שכן הם מגיעים לכל משחק ומשחק ברוממה, במסגרת תכנית "חיפה הופס לילדים", אותה מפעיל המועדון. הבוקר הם התרגשו לארח אצלם שניים משחקני הירוקים, וויל גרייבס ודניאל קופרברג, אצלם במועדונית בקיבוץ יגור.

עמותת כיוונים היא עמותה צעירה, אשר שמה לה למטרה לקדם צעירים בעלי צרכים מיוחדים, תוך עידוד עצמאותם ומעורבות בקהילה בה הם חיים, על מנת להשיג שליטה והשפעה על מסלול חייהם. העמותה הוקמה על ידי בוגרי בית הספר מנדל למנהיגות חינוכית וחברים נוספים, כאשר היא פועלת בשיתוף גופים ממשלתיים ופרטיים, לצד מוסדות אקדמיים.

העמותה מפעילה מועדונית לנערים חירשים וכבדי שמיעה, במשך שלושה ימים בשבוע, לאחר שעות הלימודים, בחטיבת הביניים זבולון אשר בקיבוץ יגור. הבוקר הגיעו לשם כאמור גרייבס וקופרברג ונפגשו עם ילדים מכיתות ז'-ט', המשתתפים בתכנית מנהיגות.

כאמור, הילדים מכירים את השחקנים ממשחקי הבית של מכבי, אך הם זכו לקבלת פנים אישית מגרייבס וקופרברג ולהיכרות עם שניהם שסיפרו על חייהם ועל הקריירה שלהם עד כה, כאשר השיחה כולה תורגמה לשפת הסימנים. לאחר השיחה הקצרה ערכו השחקנים עם הילדים מספר תחרויות קליעות באולם בית הספר ואז הם התפנו ללמוד מהילדים משפטים בשפת הסימנים ולחלק להם תמונות וחתימות.

אחד הילדים היה נרגש במיוחד ואמר: "זו הייתה חוויה מרגשת. השחקנים פינו מהזמן שלהם בשבילנו והם היו ממש נהדרים".

"שמחנו לבקר את הילדים הבוקר בקיבוץ יגור", אמר קופרברג. "היה ממש מעניין ללמוד כמה משפטים בשפת הסימנים והיה כיף לראות את ההתרגשות של הילדים ולשמח אותם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *