הירוקים מביסים את נהריה 75-96 ורושמים ניצחון ביתי ראשון

מכבי Hunter חיפה אירחה את עירוני נהריה למשחק בית ברוממה, במסגרת המחזור החמישי של ליגת ווינר. שתי הקבוצות הגיעו במאזן שלישי זהה (3-1) וחיפשו ניצחון. לאחר שני הפסדים ביתיים, מכבי רצתה לשמח את הקהל הירוק ולרשום ניצחון ראשון ברוממה. מן הרגע הראשון היה ברור מי בעל הבית. המארחים לחצו חזק את נהריה שנותרה על חד ספרתי ממש עד לשניות האחרונות של הרבע. שמחון ופרז היו בעניינים מהפתיחה ועם 10 נקודות של הפורוורד הישראלי הירוקים סיימו 11-27 למכבי. ברבע השני מכבי Hunter חיפה החלה לרקוד על המגרש, כאשראפילו אלכס פרז נהנה עם דאנק במתפרצת. וורקמן גם הוא עלה לשחק והכניס המון אנרגיות בשני צידי המגרש, בסופו של דבר נקודות שלו הורידו את הקבוצות למחצית ביתרון 36-53 מבטיח.

ברבע השלישי נהריה עוד עשו סימנים של חזרה לחיים, אך הם לא הצליחו להוריד את הפער מתחת ל-11. מנדז-ולדז תפר שלשה מהפינה לאחר אסיסט אדיר של מיטשל שהחל גם הוא לחגוג מתחת לסלים. בסיום הרבע 58-82 לירוקים. הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד, מיטשל רשם שלשה נדירה ודאנק ענק במתפרצת בדרך ל-30 הפרש. רחימי החל להעלות את קאדר הצעירים של הקבוצה אל המגרש ונהריה ניצלו זאת כדי לצמק עד כדי 75-96 בסיום, עם ניצחון ביתי ראשון ומדהים של מכבי Hunter חיפה.

"אני חושב שגם במשחקים שהפסדנו היינו קבוצה ולא חטפנו תבוסות. אין ספק שהיום גילינו יותר אחריות וידענו להגיב נכון ברגעים שהם חזרו", אמר המאמן המנצח, עופר רחימי. "השחקנים שלי נלחמו ונתנו את כל כולם, למרות שגם חלק מאלו ששיחקו היו פצועים. לא עשינו טעויות מנטליות כמו במשחקים הקודמים, ההפסדים הצמודים בבית היו מאוד כואבים ואני שמח שידענו לקחת היום משחק חשוב".

"אני חושב שהיום זה היה מעבר לכדורסל, נתנו לחימה טובה ואולי הפציעות גרמו לכולם להתעלות", אמר קפטן מכבי, עוז בלייזר. "אנחנו צריכים להמשיך ככה. אני חושב שהשינוי מהמשחקים האחרונים הוא שלא הורדנו את הרגל מהגז. היום באנו במטרה לגמור את המשחק, גם כשהיו להם ריצות קטנות, ידענו לא ליפול".

קלעו לירוקים: בלייזר 19 נק', 9 ריב' ו-3 חט', מיטשל (5 ריב') ושמחון 16 נק' כ"א, פרז 14 נק' (11 אס') ומנדז-ולדז 14 נק' כ"א, וורקמן 10 נק' ו-3 חט' וגרייבס 7 נק'. קופרברג, שריד, אביטל וארצי שיחקו ולא קלעו.

 

מהלך המשחק:

מכבי עלו בחמישייה עם: פרז, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר ומיטשל. האחרון לקח ריבאונד הגנה ושם שתיים בצד השני על השמירה של גייטס, שעשה אותו הדבר בצד השני. שמחון ופרז קלעו שתיים כל אחד, שמחון הוסיף גם עוד שלשה בדרך ליתרון שבע. בלייזר הוסיף עוד שתיים מהקו ולאחר עוד איבוד של נהריה, אלפסי הזעיק פסק זמן. שמחון סידר לירוקים עוד שלשה ופער דו-ספרתי, גייטס רשם שתיים ראשונות לאחר חסימה בלתי חוקית של מיטשל וגם בראון הצטרף לריצה עם שתיים מהקו. בלייזר עצר את השטף עם סל ועבירה שהוציא מברקוביץ' ועד לסיום הרבע מכבי המשיכו להיות מצוינים וסיימו אותו ביתרון 11-27.

את הרבע השני נהריה פתחו טוב יותר ולאחר שתיים של בראון צימקו את הפער ל-13, אך גרייבס תפר שלשה יפה במשחק המעבר. שלשה של עוז בלייזר הקפיצה את ההיכל והעלתה את מכבי ליתרון 18-36, שש וחצי דקות להפסקה. גייטס הוציא סל ועבירה (שניה של בלייזר) והשלים מהלך של שלוש נקודות ומיד לאחר החטאה של גרייבס שולדרבראנד הוציא ממנו עבירה וקלע שתיים מהקו שצימקו את הפער ל-13. בלייזר עלה לדו-ספרתי עם דאנק ועבירה שהוא הוציא משולדרבראנד (קלע את הבונוס). פרז חטף ועלה לדאנק משלו, אסנטי צימק עם סל ועבירה משלו ולאחר עוד שתיים של אסנטי שצימקו את הפער, רחימי הזעיק פסק זמן ראשון. פרז תפר שלשה בדיוק בזמן הנכון ולאחר איבוד של האורחים בלייזר הוסיף שתיים יפות שנמחקו עם שלשה של שולדרבראנד. נאש קלע שתיים וצימק ל-12, אך אורלנדו תפר שלשה אדירה ולאחר עוד חטיפה וורקמן שם שתיים גדולות. בסיום הרבע, 36-53 למכבי.

לרבע השלישי רחימי עלה עם: פרז, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר וגרייבס. נהריה פתחו טוב יותר ורצו 3-8 לאחר שלשה של שולדרבראנד, מנדז-ולדז הגיע למחצית עם שלשה מהפינה, פרז סידר לבלייזר עוד סל משוגע. נאש קלע חמש רצופות וצימק ל-12, שש דקות לתום הרבע, פרז עשה אותו הדבר מהצד השני והוציא מאסנטי את השלישית, אבל הוא החטיא את הבונוס. נאש המשיך להיות האיש של נהריה וקלע מחוץ לקשת, מן העבר השני בלייזר סחט עוד עבירה וקלע עוד שתיים מהקו. מנדז-ולדז תפר עוד שלשה מהפינה לאחר אסיסט אדיר של מיטשל ביד אחד שגם הוריד ריבאונד הגנה ורשם דאנק אדיר בצד השני. אלפסי הזעיק פסק זמן וממנו הסגולים חזרו עם שתי קליעות עונשין של ברקוביץ, שמחון מיד ענה עם שלשה מהפינה ומיד לאחר מכן פרז סידר עוד אסיסט יפה לבלייזר. וורקמן עלה לדו ספרתי עם שתיים מהבייס ליין וגם רשם חטיפה גדולה שמיטשל ניצל לעוד שתיים בצבע.

לרבע המכריע מכבי הגיע מוכנה והתעללה בנהריה, מיטשל רשם שלשה נדירה ודאנק אדיר במתפרצת בדרך ליתרון 59-91 מבטיח, אלפסי לקח פסק זמן אבל זה לא עזר ופרז שם עוד שתיים יפות, קופרברג הצעיר עלה לקבל דקות במקום מיטשל שקיבל תשואות מהקהל. למרות 30 הפרש, ארבע דקות לסיום המשחק, נהריה החלו לעשות לחץ על כל המגרש, אך הם היו מאוד מפוזרים התקפית ומנדז-ולדז ניצל זאת לשלשה. האורחים קלעו שש רצוף, רחימי העלה את אביטל ושריד הצעירים במקומם של פרז ומנדז-לדז. בסיום מכבי Hunter חיפה מביסה את נהריה 75-96.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *