הפסד בית נוסף לירוקים 78-83 להפועל גלבוע/גליל

מכבי Hunter חיפה עלתה הערב (ראשון), לפרקט בהיכל הספורט רוממה כאשר הם רוצים להשיג ניצחון בית ראשון לעונה ולהשוות את המאזן. גרייבס פתח חזק עם שלשה ראשונה, אבל גם האדומים באו חדים והמשחק היה צמוד ממש מהפתיחה. האורחים שלטו בצבע ובריבאונד ההתקפה, אבל מנגד אלי-אופ אדיר של מיטשל, נקודות של דיברתולומאו ושלשה של שמחון נתנו לירוקים יתרון שש. למרות היתרון, גלבוע/גליל סיימו טוב את הרבע והובילו 26-27. ברבע השני הירוקים התחילו טוב עם הגנה חזקה וריצת 0-6, שסקוורר עצר עם שלשה. למרות סל ועבירה של סקוורר, הירוקים ירדו למחצית ביתרון קטן, 47-49.

גם הרבע השלישי היה צמוד מאוד ואף קבוצה לא הצליחה לייצר פער משמעותי, בלייזר התחמם בשני צידי המגרש, אבל סיגרס עם שש רצופות צימק את ההפרש לנקודה בלבד. הולוואי תפר שלשה שהעלתה את האדומים ליתרון, אבל דיברתולומאו תפר שלשה ענקית על הבאזר וקבע שוויון 63-63 בסוף הרבע. הרבע המכריע היה מאוד מפוזר בשני צידי המגרש והקבוצות לא הצליחו לייצר נקודות, בלייזר קלע שלשה חשובה והעלה את הירוקים על הלוח לאחר 4:30 דקות בלי סל. לקראת הסיום התפתח קרב קליעות עונשין בו שתי -הקבוצות לא ממש הצטיינו, אבל גלבוע/גליל בכל זאת היו מדויקים יותר ולעלות ליתרון שלוש בשניות האחרונות, הירוקים עוד ניסו לכפות הארכה, אבל מנדז-ולדז נחסם והולווואי סגר סיפור עם שתיים, 78-83 לגלבוע/גליל בסיום.

"הגנה מאוד רעה שלנו ואנחנו חייבים לשפר את זה, במחצית הראשונה זה היה מתחת לכל ביקורת", אמר מאמן הקבוצה, עופר רחימי. "אנחנו חייבים לשפר את קבלת ההחלטות שלנו בהתקפה בסוף משחק, זה הפסד קשה".

קלעו למכבי: דיברתולומאו 18 נק' (5 ריב'), שמחון 16 נק', גרייבס 11 נק' , בלייזר 9 נק' (7 ריב'), מיטשל 8 נק' (7 ריב'), פיימוס 6 נק', וורקמן 4 נק', מנדז-ולדז ופרז 3 נק' כ"א.

מהלך המשחק:

הירוקים עלו בחמישייה עם: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. גרייבס עלה ראשון על הלוח עם שתי נקודות, סקוורר השווה מיד. גרייבס צלף שלשה ראשונה לאחר שלשה של האדומים, שמיד השוו ל-7-7 עם דאנק של גריפין. שתי הקבוצות המשיכו להיות טובות בהתקפה, קוואלס סחט מדיברתולומאו סל ועבירה, אך לא קלע את הבונוס. אלי-אופ ענק של מיטשל וחטיפה של דיברתולומאו שקלע שתיים מהקו העלו את מכבי ליתרון שלוש ששמחון הפך לשש עם שלשה מהפינה. האורחים שלטו בריבאונד ההתקפה וייצרו נקודות קלות שהחזירו אותם ליתרון נקודה, שלוש דקות לסיום הרבע. שלשה של גריפין נענתה בשלשה ראשונה של מנדז-ולדז, בלייזר רשם חסימה ראשונה בהגנה, פיימוס רשם נקודות ראשונות במשחק בצבע. שתי קליעות עונשין של גלבוע/גליל קבעו יתרון מינימלי לאדומים בסיום הרבע, 26-27.

לרבע השני עלתה החמישייה: מנדז-ולדז, וורקמן, גרייבס, בלייזר ופיימוס. הסנטר הירוק עשה עבירה שניה מהירה וירד אל הספסל, הגנה יפה של הירוקים החזיק את היתרון להם לאחר ריצת 0-6, שסקוורר עצר עם שלשה. מיטשל רשם עוד דאנק יפה מריבאונד התקפה וההגנה הירוקה המשיכה להיות מאוד דומיננטית, אך הירוקים לא הצליחו לייצר נקודות מהחטיפות וקוואלס דווקא כן (שלשה שהעלתה אותו לדו ספרתי). לאחר עוד דאנק של מיטשל במתפרצת בית-הלחמי לקח פסק זמן, כאשר מכבי הובילה בשלוש. האורחים חזרו טוב מפסק הזמן ורצו 0-5. שמחון שם שתיים לקראת סוף שעון והשווה, לאחר שתיים של גריפין, פיימוס רשם עליו סל ועבירה. הולוואי קיבל מהשופטים תוקף ואת השלישית שלו, הירוקים קלעו שש רצופות. עד לסיום הרבע שמחון הוסיף שתיים מהקו ועלה לדו-ספרתי, סקוורר השלים שלוש נקודות עם סל ועבירה של בלייזר ובהתקפה האחרונה הירוקים לא ייצרו נקודות וירדו להפסקה ביתרון 47-49.

לרבע השלישי רחימי עלה עם: דיברתולומאו, מנדז-ולדז, שמחון, בלייזר וגרייבס. שתי הקבוצות לא מצאו את הטבעת במשך שתי דקות עד שבלייזר שבר את הבצורת עם דאנק (אסיסט יפה של גרייבס), דיברתולומאו הוסיף שלשה אחרי עצירה הגנתית יפה של בלייזר. סיגרס העלה את גלבוע/גליל על הלוח לראשונה ברבע השלישי עם שש רצופות שצימקו את ההפרש לנקודה בלבד. בלייזר הלך חזק אל הסל, קלע שתיים וגם רשם חסימה יפה על סקוורר בצד השני. דיברתולומאו עם חדירה מוצלחת, אך סקוורר עשה אותו הדבר בצד השני וצימק לשלוש בלבד. האדומים המשיכו להיות יותר חדים בהתקפה ולאחר עוד שתי נקודות של גרייבס הולוואי תפר שלשה והחזיר את היתרון לצד שלהם. שלשה גדולה של דיברתולומאו ממש על הבאזר קבעה שוויון 63-63 בסיום הרבע.

לרבע המכריע עלו: דיברתולומאו, מנדז-ולדז,וורקמן, גרייבס ופיימוס. האורחים עלו ראשונים על הלוח עם שתיים, אבל כמו בפתיחת הרבע השלישי שתי הקבוצות היו מאוד לא מדויקות בדקות הראשונות. בלייזר תפר שלשה חשובה לאחר דקות ארוכות ללא נקודות בשני הצדדים ולמעשה העלה את מכבי לראשונה על הלוח לאחר 4:30 דקות. גם שמחון וגם גלבוע/גליל תפרו שלשות ששמרו על שוויון במשחק. מיטשל שם שתיים מהקו, אך מנגד סיגרס עשה אותו הדבר ולא נתן לירוקים לפתוח יתרון, שוכמן לעומת זאת תפר שלשה במעבר ושוב היה יתרון אדום. בלייזר שמר על מאזן מושלם עם עוד שתיים מהקו, שמחון הניח שתיים לאחר שתי קליעות עונשין של סקוורר וצימק לנקודה, שלוש דקות לסוף. המתח נמשך ממש עד הסוף, אך הירוקים היו מאוד לא מדוייקים בהתקפה ושלחו את שחקני גלבוע/גליל אל הקו. סיגרס החטיא שתיים מהקו ופיספס הזדמנות להכריע את המשחק, דיברתולומאו קלע שתיים והשאיר תקווה למכבי. סיגרס כיפר על ההחטאה ודייק בשתיים שנתנו יתרון שלוש לאורחים, 17 שניות לסיום. הירוקים לא הצליחו לקלוע, הולוואי הוסיף שתיים וניצח את המשחק, 78-83 לגלבוע/גליל.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *