הירוקים מנצחים 69-75 את קריית גת בחוץ ורושמים ניצחון בכורה

מכבי Hunter חיפה עלתה הערב (שני) למשחק מול קריית גת באולם באשקלון, במסגרת המחזור השלישי של ליגת ווינר סל. הירוקים מהכרמל חיפשו ניצחון ראשון העונה, לאחר הפסדי ליגה להרצליה ולהפועל תל אביב ומולם עמדו המקומיים שגם הם חיפשו ניצחון בכורה. ברבע הראשון הירוקים היו חדים יותר, כאשר מיטשל היה דומיננטי מן הפתיחה וקלע 4 מהירות. פיימוס שעלה במקומו גם הוא רשם 5 נקודות ברבע הראשון שהסתיים ביתרון 14-20 ירוק. ברבע השני מכבי הייתה טובה יותר וגם עלתה ליתרון 10 משתי נקודות של בלייזר, שלוש דקות למחצית, אך משחק מפוזר מאוד (12 איבודים במחצית) ודקות טובות של טיילור (12 נקודות במחצית), הורידו את הקבוצות למחצית ביתרון 31-35 למכבי Hunter חיפה.

המחצית השנייה נפתחה בדיוק אותו הדבר עם שתיים של מיטשל מהקו, אבל טיילור ענה עם שתיים ממש לפני סוף שעון ולאחר אלי-אופ של מיטשל, קריית גת רצו 0-9 בדרך ליתרון. מנדז-ולדז סיים התקפה מוזרה עם שלוש ניסיונות לשלוש וריבאונד התקפה, אך בדקה האחרונה רק סינגלטון קלע והוריד את הקבוצות ביתרון מינימלי 51-52 לקריית גת. אם בשני המשחקים הראשונים הירוקים נעלמו ברבע האחרון, במשחק הערב הם דווקא העלו הילוך והצליחו לקחת את ההובלה מחדש, הרבה בעזרתו של בלייזר שקלע 10 נקודות ברבע. בסיום הירוקים היו חדים יותר מהקו והצליחו לרשום ניצחון ראשון, 69-75 על קריית גת. ביום ראשון גלבוע/ גליל תגיע לרוממה.

"אני חושב שעשינו עצירות חשובות בהגנה, אבל אני מרגיש שההתקפה שלנו עוד לא מספיק טובה", סיכם עופר רחימי את ניצחון הבכורה שלו כמאמן ראשי. "כל החבר'ה נתנו היום הכל וזה מה שחשוב".

"היה לי יתרון בצבע והחבר'ה הלכו אליי. אני שמח שהצלחתי לאסוף את עצמי ולעזור לקבוצה לנצח", סיכם הקפטן עוז בלייזר שלקח את המשחק עליו במאני טיים. "אני חושב שכמו במשחקים הקודמים היו לנו יותר מדי עליות ומורדות, אנחנו מייצרים יתרון ונוגסים לנו בהפרש כל הזמן ואנחנו צריכים לשמור על יציבות. כמובן שגם צריך לעבוד על התיאום והתקשורת בהגנה".

קלעו לירוקים: בלייזר 16 נק', מנדז-ולדז 13 נק' ו-5 חט', שמחון (7 אס') ומיטשל 12 נק' כ"א, פיימוס 9 נק', פרז 5 נק' ו-6 ריב', גרייבס ודיברתולומאו 3 נק' כ"א ו-וורקמן 2 נק'.

מהלך המשחק:

מכבי עלו בחמישייה עם: פרז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. במהלך הראשון מיטשל הלך חזק אל הסל והוציא עבירה מטיילור (קלע שתיים מהקו), לאחר החטאות בשני הצדדים מיטשל שם עוד שתיים מריבאונד התקפה, אבל פרז שלח את שולמן לשלוש זריקות (קלע 2) והרכז המקומי העלה את קריית גת על הלוח. דיברתולומאו צלף שלשה ראשונה לאחר נקודות של הדרומיים, גם גרייבס עשה זאת מיד. הירוקים התחילו לשחק מפוזר והיתרון ירד לחמש, רחימי הכניס את אורלנדו ובלייזר למשחק. פיימוס עלה גם הוא וקלע שתיים מהירות, הסנטר החדש של קריית גת, קרטיס קלי סחט עבירה משמחון וקלע שתיים מהקו. פיימוס הלך לקו לאחר עבירה של סינגלטון וקלע נקודה, בתום הרבע 14-20 לירוקים.

לרבע השני עלו: פרז, מנדז-ולדז, וורקמן, בלייזר ופיימוס. בלייזר רשם דאנק במתפרצת מיד עם פתיחת הרבע ולאחר נקודות של וורקמן ופיימוס, נתי כהן הזעיק פסק זמן ראשון בפיגור שמונה, 8 דקות למחצית. איבוד של פיימוס שלח את קריית גת להתקפה שהסתיימה בעבירה של פיימוס על קלי שקלע נקודה מהקו ולאחר איבוד של שמחון, מאיור שלח את סינגלטון לשתיים קלות, שמיד לאחר מכן קלע שוב בצבע והרים את הספסל הירוק לטיים אאוט בתוצאה 19-26 לירוקים. לאחר שתיים של קלי, אורלנדו תפר שלשה בזמן, אך קלי מיד לקח את מיטשל אל הטבעת, הסנטר הירוק ענה לו בשתיים מתחת לטבעת. בלייזר קלע שתיים מהקו וירד לנוח ביתרון 10, שלוש דקות למחצית. לאחר ארבע רצופות של המקומיים, מיטשל הניח שתיים על קוקיה, טיילור קלע שתיים בתגובה. בדקה האחרונה עד למחצית טיילור הוסיף שתיים על פיימוס ובשבע השניות שנותרו מנדז-ולדז לא הצליח לקלוע, 31-35 למכבי Hunter חיפה במחצית.

למחצית השנייה רחימי עלה עם: מנדז-ולדז, דיברתולומאו, שמחון, גרייבס ומיטשל. הסנטר הירוק עלה לדו ספרתי אישי עם שתיים מהקו, ממש כמו בפתיחת המשחק, טיילור ענה מיד עם שתיים לקראת סוף שעון. מנדז-ולדז תפר שלשה לאחר עוד שתיים של קריית גת וגם סידר למיטשל אלי-אופ בהתקפת המעבר. לאחר שש רצופות של קריית גת שניצלו הגנה חלשה בירוק, רחימי הזעיק פסק זמן. בלייזר החטיא שלשה, אבל שולמן כן דייק מהצד השני והעלה את קריית גת ליתרון שמיד נעלם עם חדירה של מנדז-ולדז. שלושה ניסיונות לשלוש בהתקפה אחת הסתיימו בשלשה של מנדז-ולדז שעלה לדו-ספרתי, טיילור מצד אחד ופיימוס מצד שני דייקו מהקו. בדקה האחרונה של הרבע רק סינגלטון קלע וקבע 51-52 לקריית גת.

לרבע המכריע עלתה החמישייה: פרז, דיברתולומאו, שמחון, בלייזר וגרייבס. בלייזר הניח שתיים על קוקיה, טיילור רשם שתיים, אבל פרז תפר שלשה על סינגלטון. בלייזר התחיל לצבור נקודות ועלה לדו ספרתי, שתי קליעות עונשין שלו העלו את הירוקים ליתרון חמש, שש וחצי דקות לסוף. הגנה טובה של מכבי וחדירה מוצלחת של שמחון הקפיצו את נתי כהן לפסק זמן בפיגור שבע, 5:45 לסיום. חטיפה של הירוקים שלחה את בלייזר לאלי-אופ ממסירה של שמחון, קלי נעצר בעוד עבירה (שישית שנשרקה לטובתו) והוא לא קלע, אך סולומון תיקן ורשם עוד שתיים. טיילור קלע שתיים לאחר שבלייזר כבר העלה את מכבי ליתרון תשע ולאחר איבוד נוסף של שמחון (חמישי עד לשלב זה), טיילור החטיא שלשה (ריבאונד של פרז על סינגלטון). גרייבס החטיא ליי-אפ קל, שולמן מנגד דייק באחד משלו וצימק לחמש, שתי דקות לתום המשחק, שמחון מצא את עצמו פנוי בפינה ותפר שלשה חשובה. טיילור רץ כל הדרך ורשם סל ועבירה חשובה (השלים שלוש נקודות מהקו) ולאחר החטאות של שני הצדדים, שמחון הוציא עבירה וקלע שתיים קריטיות מהקו. מיטשל לקח ריבאונד של משחק וסינגלטון נאלץ לעשות עבירה מהירה שהעניקה כדור נוסף לירוקים, אך שולמן חטף למנדז-ולדז, קלע שתיים ושמר את קריית גת בחיים עם פיגור חמש, חצי דקה לסיום. פרז נשלח אל הקו, עמד בלחץ וקלע שתיים שנתנו יתרון שבע, 23 שניות לסוף. הירוקים קיזזו 7 שניות מהשעון עד שמיטשל שלח את שולמן אל הקו שלא התבלבל וקלע שתיים שהשאירו תקווה למקומיים, רחימי לקח פסק זמן. בסיום קריית גת לא הצליחו לחזור והירוקים המשיכו לדייק מהקו (סיימו עם 19/20) בדרך לניצחון בכורה, 69-75 על קריית גת בחוץ.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *